respublika.lt

Austrija tikisi aiškios paramos naujoms ES sankcijoms Rusijai

(0)
Publikuota: 2021 vasario 21 14:41:00, Irma Jančiauskaitė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Austrija tikisi aiškios paramos naujoms ES sankcijoms Rusijai. EPA-Eltos nuotr.

Austrijos užsienio reikalų ministras Alexanderis Schallenbergas viliasi, kad Europos Sąjunga (ES) priims naujas sankcijas Rusijai dėl veiksmų prieš Aleksejų Navalną, vieną didžiausių Kremliaus kritikų.

 

Manoma, kad Sąjunga tokio žingsnio imsis jau šį pirmadienį, susirinkus ES užsienio reikalų ministrams, Austrijos atstovas sakė Vokietijos laikraščiui „Welt am Sonntag“.

A. Schallenbergas iš visų 27 valstybių narių tikisi „plačios daugumos paramos“ sankcijoms.

Tačiau Austrijos diplomatijos vadovas pabrėžė, kad sankcijos privalo būti „politiškai protingos ir visiškai teisiškai pagrįstos“. Jis priminė, kad keli į ankstesnius sankcijų sąrašus įtraukti asmenys ėmėsi teisinių veiksmų, nes esą nebuvo pakankamai įrodymų, kodėl jie turėtų būti įrašyti į tokius sąrašus.

A. Schallenbergas visą ES paragino laikytis vieningos pozicijos Maskvos atžvilgiu. „Neužtenka vien iš tribūnų komentuoti tai, kas vyksta Rusijoje, ir grasinti sankcijomis“, - sako ministras.

Kaip skelbta anksčiau, šeštadienį A. Navalnas Rusijoje pralaimėjo dviejose skirtingose bylose. Manoma, kad tokie teismų verdiktai turės įtakos pirmadienį, kai susirinkę ES užsienio reikalų ministrai spręs dėl naujų sankcijų Rusijai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+10 +17 C

+14 +19 C

+14 +22 C

+16 +22 C

+19 +27 C

+17 +23 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-4 m/s