respublika.lt

A.Širinskienė kreipėsi į etikos sargus: prašo įvertinti, ar premjerės teiginiai apie O.Šurajevą neklaidino visuomenės

Publikuota: 2023 rugsėjo 14 08:49:00, Augustė Lyberytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Agnė Širinskienė. Stasio Žumbio nuotr.

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė kreipėsi į parlamento Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti, ar premjerės Ingridos Šimonytės pasisakymai apie klouną Olegą Šurajevą neklaidina visuomenės.

 

Parlamentarės kreipimesi nurodoma, kad 2023 m. kovo 14 d., kai klounas lankėsi parlamento rūmuose, premjerė, „viešai kalbėdama su O. Šurajevu Seimo plenarinių posėdžių salės prieigose, paskleidė žinią, kad be pastarojo patarimų valstybėje niekas nevyksta“.

„I. Šimonytės viešai išsakytas teiginys, kad be O. Šurajevo patarimų esą niekas nevyksta, yra visuomenės priimamas kaip viešas aukščiausio valstybės vadovo patvirtinimas, jog O. Šurajevo statusas yra toks, jog jis nuolat duoda patarimus“, – rašte Seimo etikos sargams nurodo A. Širinskienė.

„Tuo tarpu vertinant teisės aktų registre pateiktą informaciją, yra akivaizdu, kad O. Šurajevas nėra pateikęs jokio patarimo, nėra pareiškęs pastabų ar pasiūlymų teisėkūros klausimais“, – aiškina parlamentarė ir pažymi, kad visuomenininkas neužima ir jokių pareigų valstybės tarnyboje.

Todėl, vertindama rašte išdėstytas aplinkybes, A. Širinskienė nurodo, kad kalbėdama apie O. Šurajevą kaip apie savo patarėją I. Šimonytė galimai paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją.

„Premjerė, pati formuojanti savo patarėjų korpusą, skleisdama tikrovės neatitinkančią klaidinančią informaciją apie iš O. Šurajevo gaunamus patarimus, tai turėjo neabejotinai žinoti. Vadinasi, ji ne per klaidą, o sąmoningai ir tyčia paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją apie O. Šurajevo atliekamą patarėjo funkciją, kuri dėl jos pareigų suteikiamo autoriteto įspūdžio, pasklidusi suklaidino daug asmenų“, – konstatuoja A. Širinskienė.

„Atsižvelgdama į aukščiau nurodytas aplinkybes, prašau įvertinti, ar I. Šimonytė, tikrovės neatitinkančią klaidinančią informaciją apie O. Šurajevo vaidmenį valstybės sprendimų priėmime, nepažeidė Valstybės politikų etikos kodekse įtvirtinto pagarbos žmogui ir valstybei principo, o taip pat įpareigoti I. Šimonytę atsiprašyti suklaidintų Lietuvos žmonių“, – teigiama kreipimesi į Etikos ir procedūrų komisiją.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
72
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s