respublika.lt

A.Matulas apie atleidimo procedūrą: skubos tvarka neturėtų būti nagrinėjama

(0)
Publikuota: 2019 spalio 16 12:49:45, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Antanas Matulas. Eltos nuotr.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija, gavusi „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio ir Seimo vicepirmininko Arvydo Nekrošiaus skundus dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimo procedūros teisėtumo, trečiadienį ketina spręsti, ar imtis juos nagrinėti.

 

Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas konservatorius Antanas Matulas mano, kad skubos tvarka neturėtų būti nagrinėjami šitie klausimai.

„Pagal įprastą praktiką, jeigu priimsime sprendimą nagrinėti šiuos du skundus, paskirsime išvadų rengėjus ir sprendimas šiandien neturėtų būti priimamas skubos tvarka“, - trečiadienį žurnalistams sakė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Antanas Matulas.

Jo nuomone, trečiadienį nereikėtų tikėtis sprendimų, nebent valdančiosios daugumos atstovai nutartų kitaip.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti procedūrinius pažeidimus, padarytus tiek rengiant nenumatytą Seimo valdybos posėdį, tiek ir sušauktame neeiliniame plenariniame Seimo posėdyje, kuriame buvo sprendžiamas V. Pranckiečio atstatydinimo klausimas, primena ELTA.

„Jau nestebina tai, kad V. Pranckietis plenarinio posėdžio metu surengia neteisėtą Seimo valdybos posėdį – dėl šio veiksmo į Etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi jo paties pavaduotojas. Maža to – šiame valdybos posėdyje buvo svarstomas vienintelis klausimas – dėl neeilinio Seimo plenarinio posėdžio, kuriame būtų svarstomas Seimo nutarimo projektas dėl Seimo pirmininko atleidimo iš pareigų, sušaukimo. V. Pranckietis neteisėtai sušauktame valdybos posėdyje ir balsavo priimant sprendimą sušaukti tokį posėdį, kuriame būtų sprendžiama dėl jo paties atstatydinimo. Tuo tarpu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas draudžia asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą. Tad toks valdybos posėdžio sušaukimas ir balsavimas pačiam dėl savęs yra neabejotinas įstatyme įtvirtintų normų ir etikos pažeidimas“, – teigia LVŽS frakcijos seniūnas R. Karbauskis.

Pasak jo, nenumatyto posėdžio metu padaryta daug procedūrinių pažeidimų: posėdžiui šališkai pirmininkavusi konservatorė Irena Degutienė atvirai ignoravo Seimo narių prašymus ir neteikė Seimui balsuoti Seimo narių siūlomų klausimų, balsus skaičiavo kitos sudėties, nei buvo Seimo patvirtinta, balsų skaičiavimo komisija. Visa tai prašoma įvertinti Seimo etikos sargų.

Į Seimo etikos sargus kreipėsi ir Seimo vicepirmininkas „valstietis“ A. Nekrošius, kuris suabejojo, ar teisėtai Seimo plenarinio posėdžio metu buvo sušauktas Seimo valdybos posėdis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar pritariate G.Nausėdos pasakymui verčiau sumokėti baudą, nei priimti į Lietuvą nelegalus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +6 C

+1 +5 C

-3 +4 C

+5 +11 C

+5 +9 C

+4 +10 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s