respublika.lt

A.Butkevičius: dėl kandidatės į teisingumo ministrus neturėtų būti problemų (0)

2016 gruodžio mėn. 08 d. 09:42:35
Respublika.lt, Eltos inf.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas, laikinasis Premjeras Algirdas Butkevičius mano, kad Prezidentūrai turėtų įtikti socialdemokratų pasiūlyta kandidatė į teisingumo ministrus - Mykolo Romerio universiteto teisės profesorė Milda Vainiutė.

×
nuotr. 1 nuotr.
Premjeras Algirdas Butkevičius. Stasio Žumbio nuotr.

 

"Aš manau, kad neturėtų būti problemų", - interviu "Žinių radijui" ketvirtadienį sakė A. Butkevičius.

Pasak LSDP lyderio, ministro pareigos siūlomos užimti kompetentingiems asmenims, turintiems darbo patirties tiek valstybės tarnyboje, tiek mokslinės veiklos. A. Butkevičius pabrėžė, kad M. Vainiutė Vokietijoje yra apgynusi daktaro disertaciją ir jai suteiktas socialinių mokslų daktaro laipsnis, yra dirbusi Prezidento kanceliarijoje.

"Tikrai yra gana patyrusi, kompetentinga teisininkė", - teigė LSDP pirmininkas.

Po trečiadienio vakarą vykusio socialdemokratų partijos prezidiumo paaiškėjo, kad kandidate į teisingumo ministrus siūloma teisininkė M. Vainiutė, primena ELTA.

Tai jau ketvirtas socialdemokratų bandymas rasti kandidatą į teisingumo ministro postą po to, kai kilus skandalui dėl vairavimo išgėrus iš jo pasitraukė jau paskirtas Julius Pagojus.

Prieš J. Pagojų tarp galimų kandidatų į teisingumo ministrus buvo minimas Darius Petrošius, tačiau jis savo kandidatūrą atsiėmė, o Juliaus Sabatausko kandidatūra netiko "valstiečiams-žaliesiems".


S.Skvernelis apie M.Vainiutę: galimybės darbuotis Teisingumo ministerijoje yra geros


Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis teigiamai vertina socialdemokratų į teisingumo ministrės postą pasiūlytą Mykolo Romerio universiteto profesorę Mildą Vainiutę.

„Pagal biografiją ir tiek, kiek man teko bendrauti, manau, tai žmogus atitinkantis tuos principus, kuriais buvo formuojama Vyriausybė. Kalbant apie profesionalumą, patyrimą toje srityje - dirbo ir Teisingumo ministerijoje, patarinėjant Prezidentams. Disertacija apginta užsienyje, profesoriaus laipsnis. Manau, kad tikrai galimybės darbuotis Teisingumo ministerijoje yra geros", - ketvirtadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Labai teigiamai jis vertina ir tai, kad M. Vainiutė yra nepartinė, „kadangi tai atitinka šios Vyriausybės formavimo principus".

Paskirtasis Premjeras pagyrė socialdemokratų pasirinkimą - pasak jo, jie pasirinko žmogų, kuris „turi teisininkų bendruomenėje autoritetą ir visus gebėjimus įgyvendinti Vyriausybės programą".

S. Skvernelis žada ketvirtadienį susitikti su kandidate į teisingumo ministro postą M. Vainiute.

Kaip jau skelbta, socialdemokratai teisingumo ministro poste norėtų matyti M. Vainiutę. Tai po trečiadienį vykusio socialdemokratų partijos Prezidiumo posėdžio pranešė partijos lyderis laikinasis Premjeras Algirdas Butkevičius. Jo teigimu, kandidatė yra itin kompetentinga.

„Ji daug metų dirbo ir Prezidento kanceliarijoje, taip pat yra dirbusi ir Teisingumo ministerijoje, yra apsigynusi mokslinę disertaciją Vokietijoje, magistro darbas irgi - Vokietijoje. Puikiai suprantame, ji labai kompetentinga, išsilavinusi, kiek žinau, ir studentų mylima profesorė", - po posėdžio žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Tai buvo jau ketvirtas socialdemokratų bandymas rasti kandidatą į teisingumo ministro postą po to, kai kilus skandalui dėl vairavimo išgėrus iš jo pasitraukė jau paskirtas Julius Pagojus.

Prieš J. Pagojų tarp galimų kandidatų į teisingumo ministrus buvo minimas Darius Petrošius, tačiau jis savo kandidatūrą atsiėmė, o Juliaus Sabatausko kandidatūra netiko "valstiečiams-žaliesiems".


A.Butkevičius pritaria senatvės ir valstybinės pensijos kompensavimo paankstinimui


Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, laikinasis Premjeras Algirdas Butkevičius linkęs pritarti senatvės ir valstybinės pensijos kompensavimo paankstinimui, kurį siūlo valdančiosios koalicijos partneriai - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Pasak A. Butkevičiaus, kompensavimui reikalinga suma - sąlyginai nedidelė, o lėšas galima paimti iš viršplaninių SODROS pajamų.

"Nebėra didelė suma, kuri yra likusi išmokėti kompensacijoms, ir 41 mln. (eurų, - ELTA) - tai pagal dabartinį ekonomikos augimą jau nebevaidina didžiulio vaidmens, jei vien tik šiais metais įvertinsime SODROS biudžeto viršplanines pajamas. Jos jau sudaro virš 60 mln. eurų", - interviu "Žinių radijui" sakė kadenciją baigiančios Vyriausybės vadovas.

Anot jo, socialdemokratų frakcija Seime šio siūlymo nestabdys.

Siūloma 2017 metų pirmojo ketvirčio paskutinį mėnesį senatvės pensijų ir valstybinių pensijų gavėjams išmokėti ne 33 proc., kaip šiuo metu numatyta, o 67 procentus pensijos kompensuojamosios sumos.

Jeigu asmeniui apskaičiuota šių pensijų kompensuojamoji suma yra ne didesnė kaip 100 eurų, ją siūloma išmokėti visą 2016 metų antrojo ketvirčio paskutinį mėnesį.

Tai siūlančias įstatymo pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo LVŽS atstovaujanti Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Priėmus siūlomą įstatymą, 2017 metų pirmojo ketvirčio paskutinį mėnesį bus baigtas pensijų kompensavimas asmenims, kuriems dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo buvo mokėtos sumažintos senatvės ir valstybinės pensijos, o senatvės pensijos ir valstybinės pensijos kompensuojamosios sumos už mirusius asmenis jų turto paveldėtojams bus grąžinamos anksčiau.

Skaičiuojama, kad įstatymo įgyvendinimui 2017 metais papildomai reikės apie 41,6 mln. Eur. Tačiau atitinkama suma sumažės lėšų poreikis 2018 metams.

Šiuo metu Valstybinių socialinio draudimo senatvės pensijų ir valstybinių pensijų, sumažintų dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo, kompensavimo įstatyme numatyta, kad senatvės pensijos kompensuojamoji suma išmokama dalimis 2016-2018 metais - 2016 m. antro ketvirčio paskutinį mėnesį išmokama 33 proc. kompensuojamosios sumos, 2017 m. pirmo ketvirčio paskutinį mėnesį - 33 proc. kompensuojamosios sumos ir 2018 m. pirmo ketvirčio paskutinį mėnesį - 34 proc. kompensuojamosios sumos.

Asmenims, kuriems paveldėjimo tvarka pereina (perėjo) mirusio asmens turtas, senatvės pensijos kompensuojamosios sumos išmokamos 2018 metų ketvirto ketvirčio paskutinį mėnesį. Valstybinių socialinio draudimo senatvės pensijų ir valstybinių pensijų, sumažintų dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo, kompensavimo įstatyme įtvirtintos analogiškos nuostatos dėl valstybinių pensijų kompensuojamųjų sumų išmokėjimo.


A.Butkevičius abejoja specializuotomis alkoholio parduotuvėmis


Specializuotos alkoholinių gėrimų parduotuvės sudarytų galimybes šešėliniam verslui, mano laikinasis Premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Seimui Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga teikia įstatymo pataisas, kuriomis siūloma jau nuo kitų metų taikyti naują alkoholio apmokestinimo akcizų tvarką, pagal kurią tarifas būtų skaičiuojamas už 1 proc. alkoholio, esantį gėrimo litre. Šiuo metu akcizas yra nustatomas tik alui. Taip pat siūloma pradėti kasmetinį akcizo didinimą, kad 2020 metais atskiroms gėrimų grupėms būtų pradėtas taikyti vieningas akcizo tarifas - 18 centų už 1 stiprumo laipsnį viename litre. A. Butkevičius neatsakė, ar pritartų šiam siūlymui. Jo manymu, pats geriausias planas buvo paruoštas šios Vyriausybės, kur siūlyta didinti alkoholinių gėrimų akcizų tarifus kiekvienais metais. Pasak jo, su šiuo planu buvo susipažinę tiek alaus , tiek ir stipriųjų gėrimų gamintojai.

"Turint ir žinant tokį planą, tai aiškios tada būna ir daromos investicijos. Dabar aš nesu dar išsamiai susipažinęs su naujais pateiktais pasiūlymais, bet, kiek girdėjau, lyg tai ruošiamasi akcizų tarifus padidinti silpniesiems alkoholiniams gėrimams, o stipriesiems lyg tai sumažinti. Pagal tokį pasiūlytą planą tikrai tada, aišku, rinkoje būtų tokie atvejai, kai stiprieji alkoholiniai gėrimai atpigtų, silpnieji - stipriai pabrangtų. Čia reikalinga atskira diskusija", - interviu "Žinių radijui" sakė A. Butkevičius.

A. Butkevičius pabrėžė visuomet pasisakąs ir palaikąs alkoholio prieinamumo mažinimą ir kad būtų daugiau dėmesio skiriama švietimui bei socialinėms reklamoms aiškinant apie alkoholio žalą.

Pasisakydamas dėl specializuotų parduotuvių, socialdemokratų lyderis tai pavadino sudėtingu klausimu. Jo manymu, parduotuvėse ir toliau gali likti specialūs alkoholio skyriai, bet reikia reglamentuoti prekybos laiką.

"Tokie prievartiniai kažkokie reguliavimai, koks turi būti parduotuvių skaičius mieste arba rajone, manau, yra šiek tiek dirbtini, nes puikiai suprantama, kad, jeigu alkoholinių gėrimų parduotuvės išnyks rajonuose, gyvenvietėse, tai, aišku, atsiras šešėlinės parduotuvės, ir šešėlinis verslas tose vietovėse", - neabejojo nueinančios Vyriausybės vadovas.

A. Butkevičius buvo linkęs palaikyti siūlymą leisti alkoholį parduoti asmenims nuo 20 metų.

"Neprieštaraučiau", - teigė jis.


A.Butkevičius pritartų vidaus sandorių panaikinimui


Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, laikinasis Premjeras Algirdas Butkevičius būtų linkęs pritarti vidaus sandorių, kai perkama be konkursų, atsisakymui valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse.

"Aš tikrai, jeigu bus balsuojama, balsuosiu už atsisakymą", - ketvirtadienį interviu "Žinių radijui" sakė jis.

Tokiam siūlymui pritaria ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasak kurios, tokie sandoriai sudaro prielaidas korupcijai ir turi būti panaikinti.

Atsisakyti vidaus sandorių taip pat ragina Viešųjų pirkimų tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Konkurencijos taryba, Valstybės kontrolė bei Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Portalas 15min.lt išsiaiškino, kad valstybės įmonė "Lietuvos geležinkeliai" su antrinėmis įmonėmis 2011-2015 metais sudarė vidaus sandorių už 429 mln. eurų, o didelė jų dalis atiteko šių įmonių be konkursų samdytiems neatskleidžiamiems subrangovams.


A.Butkevičius: ne visada norai sutampa su galimybėmis

Nueinančios Vyriausybės vadovas, socialdemokratas Algirdas Butkevičius atkreipia savo įpėdinio Sauliaus Skvernelio dėmesį, kad įgyvendinant užsibrėžtus tikslus norai ne visada sutampa su galimybėmis.

"Atsiminkite, kad norai su galimybėmis ne visada sutampa", - klausiamas, ar pavyks S. Skverneliui pagerinti šalies žmonių gyvenimą, sakė A. Butkevičius interviu "Žinių radijui" .

Laikinasis Premjeras linkėjo, kad S. Skvernelio Vyriausybei neatsitiktų tokių atvejų, kaip nutiko jo Ministrų Kabinetui.

"Kada mes pradėjome dirbti - mes turėjome vieną strategiją, o po to, žinote, dėl susidariusios geopolitinės situacijos, Rusijos embargo, iš karto turėjome pakeisti mūsų suplanuotos ilgalaikės strateginės programos finansavimo šaltinius, kurie buvo numatyti socialinėms programoms", - teigė A. Butkevičius.

Vertindamas savo vadovavimo laikotarpį, A. Butkevičius jį įvertino aštuonetu ir manė, kad žmonių gyvenimas gerėjo.

Šiuo metu grėsmių ar pavojų šalies viduje laikinasis Vyriausybės vadovas nematė, bet siūlė įvertinti dabartinę besikeičiančią geopolitinę situaciją. Tai esą pabrėžė ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel, įspėjusi apie sudėtingus metus.

S. Skvernelio vadovaujama Vyriausybė turėtų prisiekti antradienį, gruodžio 13 d.

Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar taupote pinigus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar karantinas pakeitė Jūsų apsipirkimo įpročius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1 +1 C

 0 +2 C

 

 0 +1 C

+3 +5 C

 +1 +3 C

 

 0 +1 C  

0-4 m/s

  0-2 m/s

 

0-2 m/s

       

Nuorodos