Po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sako, kad reikia nusiteikti „pozityviai politikai". Pasak jos, su prezidentu buvo sutarta, kad pirmiausia formuojant valdančiąją daugumą turi būti kalbama ne apie postus, o apie konkrečius planus.
„Reikia nusiteikti pozityviai politikai, yra geranoriškas noras bendrauti, bendradarbiauti. Tai mane džiugina, aš atėjau su atvira pozicija, kad pirmiau reikia kalbėti apie darbus, o tik tada apie konkrečias kandidatūras, pavyzdžiui, ministrų. Tai dėl to sutarėme", - po susitikimo su G. Nausėda žurnalistams sakė A. Armonaitė.
Kalbėdama apie Ministrų Kabineto formavimą, Laisvės partijos lyderė teigė, kad pirmiausia reikia apsibrėžti bendrus prioritetus. Vis dėlto A. Armonaitė pabrėžė, kad daugiausia postų Vyriausybėje natūraliai turės konservatoriai.
„Antras dalykas - natūralu, kad žmonės balsavo už partijas, suteikė mandatą, kuris yra skirtingo dydžio. Natūralu, kad tas, kas gavo daugiau balsų ar palaikymo, jie turėtų turėti didesnį atstovavimą ir vykdomojoje valdžioje. Tokia yra puiki politikos logika", - akcentavo A. Armonaitė.
Primename, kad naktį iš sekmadienio į pirmadienį trys partijos - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija - paskelbė bendrą deklaraciją apie inicijuojamą diskusiją dėl valdančiosios koalicijos formavimo.
Būtų sveika, jei Sveikatos apsaugos ministerijai vadovautų vadybininkas
Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė mano, kad naujuoju sveikatos apsaugos ministru turėtų būti vadybininko kompetencijas turintis žmogus, o ne kandidatas, susijęs su sveikatos sistema.
„Manau, kad būtų sveika, kad sveikatos sistemai vadovautų vadybininkas ar vadybininkė, o ne su sistema susiję žmonės, nes tiesiog galbūt iš toliau matosi bendresnis paveikslas, o ne tik viena grandis", - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Armonaitė.
Laisvės partijos pirmininkė akcentuoja, kad Lietuvai koronaviruso pandemijos akivaizdoje yra labai svarbu turėti ir laikinus sprendimus, kurie paprastai reikalauja vadybinių kompetencijų.
„Dabar, sveikatos sistemai susiduriant su COVID-19 iššūkiu, mums svarbu turėti ir laikinus sprendimus: kas atsitiktų, jeigu reiktų daugybę pacientų hospitalizuoti, suteikti būtiną pagalbą, kaip padaryti, jog žmonės, kuriems reikia gydymo, nesusijusio su koronavirusu, kad jie jį gautų prieinamai. Tai yra vadybiniai dalykai", - akcentavo A. Armonaitė.