respublika.lt

2012–2016 kadencijos Seimas ir jo nuveikti darbai jau nuėjo į istoriją (0)

2016 lapkričio 10 17:37:22
Respublika.lt, Eltos inf.

Šių metų lapkričio 10 d. 2012-2016 metų kadencijos Seimas baigė darbą. Iškilmingame paskutiniame jo posėdyje, surengtame istorinėje Kovo 11-osios salėje, parlamentarai pasidžiaugė nuveiktais darbais, dėkojo pozicijai ir opozicijai už bendradarbiavimą, pasidalino savo mintimis ir svajonėmis, išsakė įvairiausių palinkėjimų, kaip gerinti Seimo prestižą.

×
nuotr. 1 nuotr.
2012–2016 kadencijos Seimas ir jo nuveikti darbai jau nuėjo į istoriją. Olgos Posaškovos nuotr.

 

Per ketverius metus nuveiktus darbus savo kalbose įvertino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, frakcijų atstovai.

Pasak L. Graužinienės, vienuoliktasis Seimas yra išskirtinis pirmiausia todėl, kad jo kadencijos metu Lietuva pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai. Seime įvyko ir paskutinis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginys - Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų konferencija, surengta 2014 metų balandžio mėnesį.

"Mes, šios kadencijos Seimo nariai, padarėme ne vieną darbą, kuriuo pagrįstai galime didžiuotis. Tik mums pavyko susitarti ir pakeisti Vietos savivaldos ir Savivaldybių tarybų rinkimo įstatymus, kad būtų sudarytos teisinės prielaidos tiesiogiai rinkti savivaldybių tarybų merus, nors apie tiesioginius merų rinkimus buvo diskutuojama daugelį metų", - sakė parlamento vadovė.

Jos teigimu, šios kadencijos Seimas priėmė įstatymų pakeitimus, reikalingus tam, kad nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba būtų pagrindinis piliečių rengimo valstybės gynybai būdas. Įstatymais įtvirtintos naujos karo prievolės atlikimą skatinsiančios priemonės, užtikrinsiančios tinkamą karo prievolės organizavimą ir administravimą.

"Mums pavyko priimti įstatymų pakeitimus, susijusius su socialiniu modeliu, nors šie pakeitimai sukėlė didelį atgarsį visuomenėje ir yra vertinami nevienareikšmiškai. Dirbome sklandžiai, nuosekliai ir kryptingai - nuo kasdienių rutininių darbų iki atstovavimo tarptautinėje arenoje. Daug dėmesio skyrėme glaudesnei Baltijos šalių politinei ir ekonominei integracijai, bendriems strateginiams infrastruktūros projektams ir energetinio saugumo stiprinimui. Kryptingai palaikėme Ukrainą ir kitas Rytų partnerystės šalis", - sakė L. Graužinienė.

Ji apgailestavo, kad nepavyko pakeisti Konstitucijos 55 straipsnio, kad būtų sumažintas Seimo narių skaičius. Parlamento vadovė pažymėjo, kad šios kadencijos Seimui taip pat nepavyko priimti Konstitucijos 56 straipsnio pakeitimo įstatymo, kuriuo buvo siekiama įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą byloje Paksas prieš Lietuvą, pripažįstantį, kad konstitucinio pobūdžio draudimas pareiškėjui visam laikui ir negrįžtamai būti renkamam Seimo nariu yra neproporcingas ir prieštarauja Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijai.

"Šiandien drąsiai ir užtikrintai sakau - ši Seimo kadencija buvo politiškai stipri, svarbiausiais Lietuvai klausimais vieningai priėmusi bendrus sprendimus", - sakė L. Graužinienė.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius mano, kad mūsų politiniame gyvenime atsiranda daugiau atsakomybės, išminties ir stabilumo.

"Šešioliktoji Vyriausybė sprendė aštrias kasdienes problemas ir kūrė prielaidas ateities gerovei. Mes nepaliekame naujų valdžios skolų gyventojams. Baigiami išmokėti iš krizės laikų paveldėti finansiniai įsipareigojimai. Skirdami šimtamilijonines kompensacijas, didindami krašto apsaugos finansavimą, deja, pritrūkome išteklių dosniau padidinti pensijas, kitas socialines išmokas ir atlyginimus", - sakė Vyriausybės vadovas.

Jo vertinimu, parengtas socialinis modelis - giluminė struktūrinė reforma yra mūsų investicija į Lietuvos ekonominės ir socialinės gerovės perspektyvą.

"Lieku prie savo nuomonės - ši reforma yra būtina, kad pritrauktume investuotojus, kad atsirastų naujų darbo vietų, kurias steigia ne valdžia, o sėkmingai plėtojamas verslas, kad sparčiau augtų atlyginimai, kad būtų stipresnės socialinės garantijos ir mažėtų socialinė atskirtis, būtų didesnė pajamų lygybė. Neslėpsiu, tikėjausi šiuolaikiškesnio profsąjungų požiūrio, daugiau politinės paramos Seime. (...) Norėčiau padėkoti koalicijos partneriams, taip pat ir opozicijos liberalų frakcijai, kuri vienareikšmiškai palaikė pertvarką", - sakė A. Butkevičius.

Jis apgailestavo, kad planuojamos permainos sulaukė didelio pasipriešinimo, diskusijos dėl didelės apimties teisinio projekto įstrigo ir nusitęsė iki pat rinkimų. "Jų rezultatai mums, socialdemokratams, nebuvo palankūs ir dėl būsimų pertvarkų baimės. Bet jeigu mes norime naujų investicijų, kurias savo rinkimų programose žadėjo skatinti ne viena partija, darbo ir socialinių santykių reforma neišvengiama", - akcentavo A. Butkevičius.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius mano, kad opozicija buvo konstruktyvi, stengėsi šią pareigą atsakingai įgyvendinti.

Šešių kadencijų buvimo Seime patirtį turintis parlamentaras mano, kad per daug buvo politikavimo, pristigo dėmesio tokioms problemoms kaip skurdas ir socialinė atskirtis.

"Galėčiau drąsiai tvirtinti, kad būtent skurdas tampa svarbiu iššūkiu nacionaliniam saugumui Lietuvoje. Ateina metas, kai skurdo ir socialinės atskirties neįveiksime žodžiais, tą galima padaryti sisteminiu darbu", - baigiamajame Seimo posėdyje sakė A. Kubilius.

O Seimo Darbo partijos frakcijos narys Kęstutis Daukšys palinkėjo visiems meilės. "Linkiu meilės savo Tėvynei, savo artimiesiems, šeimai, draugams, darbui, tiesiog meilės gyvenimui ir linkiu, kad ta meilė būtų abipusė", - sakė K. Daukšys.

Apie nueinantį parlamentą kalbėjo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, "tvarkietis" Remigijus Žemaitaitis, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Mišrios parlamentarų grupės seniūnė Rima Baškienė Seimo Pirmininkei L. Graužinienei padovanojo ūkininkų iškeptą duoną.

Parlamentarai peržiūrėjo filmuotą medžiagą, kurioje įamžintos svarbiausios Seimo veiklos akimirkos.

Taip pat prisiminta apie Amžinybėn iškeliavusius kolegas. Tylos minute pagerbtas mirusių Seimo narių Juliaus Veselkos, Algirdo Vaclovo Patacko ir Juro Poželos atminimas. Ant jų kapų bus padėta gėlių.

Pasibaigus kadencijai Seimą paliekantys parlamentarai, ketvirtadienį susirinkę į paskutinę posėdžių dieną, neslepia, kad bus šiek tiek liūdna, pasiilgs parlamentinio darbo, tačiau jau kuria naujus planus ateičiai.

Sugiedoję himną, parlamentarai užbaigė kadenciją. Iš 141 dabar kadenciją baigiančio Seimo nario perrinkti 59 parlamentarai.

Pirmasis naujojo Seimo posėdis numatytas lapkričio 14 d.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pasitikite PGR testų rezultatų tikslumu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
8. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
9. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
10. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
11. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
12. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
13. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
14. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
15. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
16. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
17. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
20. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +8 C

+2 +7 C

 

+1 +4 C

+8 +15 C

+2 +10 C

 

+3 +6 C

0-6 m/s

0-9 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos