respublika.lt

10 šalių atstovai ET PA ragina apriboti antibiotikų vartojimą žemės ūkyje ir medicinoje

(0)
Publikuota: 2021 kovo 31 18:56:00, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
ET PA viceprezidentė Laima Andrikienė. Eltos nuotr.

Grupė Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ET PA) narių iš 10 valstybių trečiadienį kreipėsi į ET generalinę sekretorę, Ministrų komitetą ir valstybes nares, ragindami imtis neatidėliotinų priemonių naujai pandemijai užkardyti.

 

Politikai ragina Europos Tarybą, jos institucijas ir valstybes nares neatidėliojant kaupti ir analizuoti su antimikrobiniu atsparumu susijusią informaciją, įpareigoti valstybes nares priimti atitinkamus įstatymus, žymiai apribojančius antibiotikų vartojimą žemės ūkio šakose, pirmiausiai gyvulininkystėje ir veislininkystėje, taip pat medicinoje.

 „Žmonių sveikata turi būti pirmoje vietoje, o ne farmacijos kompanijų ar žemės ūkio įmonių pelnai“, – sako ET PA viceprezidentė, deklaracijos iniciatorė Seimo narė Laima Andrikienė. 

Trečiadienį ET PA įregistruotos rašytinės deklaracijos, kurios iniciatorė yra šios parlamentinės asamblėjos viceprezidentė dr. L. Andrikienė, signatarai atkreipia dėmesį į Pasaulio banko prognozes ir medicinos ekspertų perspėjimus, kad, nesiėmus neatidėliotinų priemonių dėl antimikrobinio atsparumo, su tuo susijusių pavojingai gausėjančių mirčių skaičių Europoje ir kituose žemynuose, iki 2050 metų neteksime dar 300 milijonų gyvybių, pasaulio ekonomika patirs trilijonus eurų siekiančius nuostolius.

Dokumento autoriai pažymi, kad šiai problemai spręsti reikalingos sutelktos ir koordinuotos visų pasaulio valstybių pastangos, nes nacionalinės vyriausybės ir Europos Sąjunga, jos institucijos iki šiol nesiėmė efektyvių priemonių šiai problemai užkardyti. Tarp kitų priemonių būtinas platus Europos valstybių vadovų ir farmacijos pramonės atstovų susitarimas dėl patentų, finansavimo, kitų susijusių klausimų.

Parlamentarai, priklausantys skirtingoms politinėms grupėms, vieningai pareiškia, kad būtina peržiūrėti Europos valstybių vykdomą politiką, kai antibiotikų gamyba dėl mažesnių gamybos kaštų yra perkeliama į Azijos valstybes. Jų teigimu, tai mažina Europos nepriklausomumą, kuris ypač išryškėja krizės ar pandemijos sąlygomis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+10 +17 C

+14 +19 C

+14 +22 C

+16 +22 C

+19 +27 C

+17 +23 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-4 m/s