Gegužės pabaigoje prie Seimo pilietinę akciją surengė valdančiosios daugumos manipuliacijomis Civilinės sąjungos įstatymo klausimu pasipiktinę žmonės. Susitikti su jais išėjo ne tik kai kurie opozicijos nariai, bet ir vienas šio įstatymo iniciatorių, Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas. Nors tuomet jis teigė, kad yra pasirengęs diskusijai, susitikti su juo akcijos organizatoriams vis dar nepavyksta.
Negauti atsakymai
Viena iš akcijos organizatorių, judėjimo „Basos mamos" iniciatorė Vitalija Jankauskaitė „Vakaro žinioms" teigė, kad po susitikimo prie Seimo V.Mitalas atsitvėrė tylos siena. „Šiaip jau nustebino, kad jis išėjo pas mus, nes kiek anksčiau kokių akcijų vykdavo, valdantieji su jų dalyviais susitikti vengdavo. Gal šį kartą nurodymą gavo, gal sau norėjo paukščiuką užsidėti, - svarstė V.Jankauskaitė. - Visgi jo pasirodymas nieko iš esmės nepakeitė.
V.Mitalas patikino, kad siekia dialogo su susirinkusiaisiais, tačiau, realiai, tai buvo jo monologas. Atėjo, išpyškino, ką norėjo, aplinkinių negirdėjo, į jų klausimus neatsakė. Tiesa, jis pažadėjo, kad dar su mumis susitiks, o rūpimus klausimus pasiūlė pateikti raštu. Tą padarėme, laikas bėga, jau turime biželį, bet jokio atsakymo iš seimūno taip ir nesulaukėme."
Ji atkreipė dėmesį į dar vieną įdomų V.Mitalo kalbos momentą. „Seimo narys kelis kartus pakartojo, kad dabartiniam Civilinės sąjungos projektui pritaria ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Detalių jis nepateikė, todėl mes, akcijos organizatoriai, nusiuntėme užklausą Vilniaus arkivyskupijai ir paprašėme pakomentuoti V.Mitalo teiginį. Atsakymo, kaip ir iš Seimo nario, vis dar laukiama", - pasakojo V.Jankauskaitė.
„Basų mamų" iniciatorė pabrėžė, kad visos akcijoje dalyvavusios organizacijos pasisako prieš „laisviečių" eilinį kartą bandomą prastumti įstatymą.
„Nepritariame, nes jis prieštarauja Konstitucijai ir nutaikytas į šeimos sampratos pakeitimą. Tačiau noriu pabrėžti, kad mes, visuomenininkai, nesame nusiteikę prieš homoseksualus ar jų teisių reguliavimą. Tik tą puikiai galima padaryti kitais įstatymais bei teisės aktais, nesikėsinant į šeimą ir juo labiau - į vaikus, - patikslino moteris. - Prie Seimo V.Mitalas aiškino, kad su vaikais jų projektas nieko bendro neturi, tačiau užsienio pavyzdžiai rodo, kad įteisinus vienalytes santuokas netrukus atsiranda ir įvaikinimo iniciatyvos.
Be to, vaikai minimi ir dabar siūlomame įstatymo projekte. Liūdniausia, kad Seimo nariai puikiai žino, jog šiai iniciatyvai nepritaria 72 proc. šalies žmonių, tačiau vis tiek slapta ir paskubomis ją vis bando prastumti. Tad tik laiko klausimas, kada ji vėl „netikėtai" bus grąžinta į darbotvarkę. Idant taip nenutiktų, mes siekiame diskusijos, į kurią ateisime parengę rimtus teisinius argumentus. Nors galbūt šito Seimo narys ir bijo, todėl vengia su mumis susitikti?"
Seimūnas ir dvasininkai išsigando
„Vakaro žinios", prašydamos pakomentuoti situaciją, kreipėsi tiek į Vilniaus arkivyskupiją, tiek į patį Seimo narį. Arkivyskupijos kurijos komunikacijos koordinatorė Živilė Peluritienė nurodė, kad „dėl politinių klausimų vertinimo ir pozicijų kviesčiau kreiptis į Lietuvos vyskupų konferencijos sekretoriatą. Tai nėra vienos iš Lietuvos vyskupijų klausimas". Daugiau jokių komentarų dėl G.Grušo pozicijos arkivyskupija nepateikė.
Vyskupų konferencija į redakcijos užklausą atsakyti nesugebėjo, tinklalapyje nurodytu telefonu taip pat niekas neatsiliepė.
Pakalbintas V.Mitalas neslėpė, kad su piketuotojais dar nebuvo susitikęs, tačiau patikino, jog, susitiks, jeigu tik bus galimybė. Kada ta galimybė atsiras, laisvietis nepatikslino.