respublika.lt

Vyriausybės ignoruojamos basakojės mamos patraukė prie Prezidentūros

(146)
2021 lapkričio 16 11:23:00
Vidmantas MISEVIČIUS

Pirmadienį, lapkričio 15-ąją, sostinės Vinco Kudirkos aikštėje protestavo valdžios planams „apdalinti" vaikus taip vadinamais „galimybių pasais" nepritariantys tėvai. Akcija vyko ir kituose Lietuvos miestuose, tačiau tik protestavę Vilniuje turėjo teorinę galimybę susitikti su šiuos prieštaringus sprendimus priimančiais asmenimis. Deja pastarieji, matyt užsiėmę premjerės Ingridos Šimonytės gimtadienio šventimu, susitikti su protestuotojais nerado laiko. Arba jų tiesiog išsigando, todėl basakojai akcijos dalyviai nusprendė kreiptis į prezidentą.

×
nuotr. 10 nuotr.
Vyriausybės ignoruojamos basakojės mamos patraukė prie Prezidentūros. Stasio Žumbio nuotr.

 

Batų dar nesiaus

Viena iš akcijos organizatorių, Vitalija Jankauskaitė - Milčiuvienė, savo paskyroje socialiniame tinkle neslėpė nusivylimo tokia valdančiųjų (ne)reakcija.

„Niekas iš Vyriausybės su mumis susitikti neišėjo... Dialogas neįvyko. Ministras Dulkys žiniasklaidoje patikino, kad gp nuo 12 metų bus įteisintas jau trečiadienį, o įsigalios tarpušvenčiu - iškart po Šv. Kalėdų! Ar norime sutikti Šv. Kalėdas dar labiau susipriešinę, įsiskaudinę, su sužeistomis vaikų širdelėmis?" - klausė V.Jankauskaitė - Milčiuvienė.

Nepaisant valdančiųjų „kurtumo", moteris pažadėjo tęsti kovą už vaikų teisę į normalią vaikystę.

„Matau vienintelę galimybę. Viešai kreipiuosi į šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą: „Prezidente, dovanokite vaikams laisvą vaikystę!" Rytoj (antradienį - aut. past.) 11 val. keletas mamų (o gal ir tėčių) pakartos akciją prie prezidentūros. Labai viliamės, kad Prezidentas išgirs, nes jie atstovauja tūkstančius Lietuvos mamų ir tėčių. O priimtus Vyriausybės nutarimus atšaukti nėra paprasta. Ypač, kai kalbame apie šią Vyriausybę...", - išvakarėse pastebėjimais dalinosi mama.

Ryte jos paskyroje socialiniame tinkle atsirado naujas įrašas.

„Vakar vėlai vakare (tiksliau naktį) su mamomis rašėme viešą laišką Prezidentui ir Premjerei. Prašydamos neleisti įteisinti galimybių paso vaikams. Neleisti nei vienam apribojimui (be jokių išimčių) įsigalėti.

Apeliuodamos į jų sąžinę, moralę ir atjautą. Įspėdamos, kad abejingumas ir nestabdymas pavojingo sprendimo, žinant kas laukia, prieštarauja ir pagrindinėms krikščioniškoms nuostatoms. Tikime, kad mus išgirs!

Vaikų diskriminacijos šeimos neatleistų! Ir į istoriją tai būtų įrašyta kaip tautos nuosmukio laikas, lėmęs didžiulę emigraciją ir paskatinęs greitą ir negrįžtamą tautos nykimą.

Dar didesnis susipriešinimas, įsiskaudinimas ir sužeistos vaikų širdelės tikrai nepadėtų pakiliai ir šviesiai laukti Šv. Kalėdų!

Šiandien 11 val. taikios basos mamos stovės prie prezidentūros.

Ten atsivešime ir prarastos vaikystės simbolį - minkštus žaisliukus. Vakar vėlai vakare surinkome juos visus nuo Vyriausybės ir šiandien pervešime čia. Jų tikrai daug! Kiekvienas šis žaisliukas tai ir artėjančių didžiausių šeimos metų švenčių simbolis! Tai Šv. Kalėdų laukimo, vilties ir susitaikymo simbolis.

Tikime ne tik mokslu. Tikime Demokratija. Tikime Konstitucija. Tikime Dievu, kuris yra virš viso to".

Akcija „Basos mamytės" vakar Plungėje užtruko 10 minučių, o policijai aiškinti teko apie valandą laiko.

Ėjo antra protestų diena

Kaip ir buvo žadėjusios, „Basų kojų“ akcijos organizatorės vėsoką antradienio rytą susirinko Daukanto aikštėje, priešais Lietuvos Respublikos prezidentūrą.

Prie Prezidentūros, skirtingai nei vakar, 11:00 protestuojančių buvo mažiau, bet pati akcija vyksta.

11:10 Pas mamas išėjo prezidento patarėja Irena ir pakvietė piketuojančius akcijos dalyvius užeiti ir aptarti jiems rūpimus klausimus.

Žurnalistus Prezidento patarėja Irena patikino, kad su mamomis visi rūpimi klausimai bus aptarti. Paklausta apie prezidento poziciją, ji nurodė, kad prezidentas klausimus, susijusius su vaikais, linkęs spręsti aukščiausiame lygmenyje, į diskusijas įtraukdamas tiek tėvus, tiek ekspertus, tiek įvairių sričių specialistus.

Susitikimas nuteikė optimistiškai

Po susitikimo prezidentūroje V.Jankauskaitė - Milčiuvienė pasidžiaugė, kad pokalbis su prezidento patarėja Irena Segelovičiene ir komunikacijos vadovu Ridu Jasiulioniu praėjo mandagiai ir korektiškai.

„Pasipasakojome jiems, ką galvojame, kodėl susirinkome, ko nuogąstaujame ir kas neramina. Jie pasidalino savo pastebėjimais apie pandemijos valdymą. Normalus, civilizuotas pokalbis, kuriame dalyvavo ir kiti trys antradienio protesto dalyviai - dvi mamos ir vienas tėtis", - įspūdžiais dalinosi V.Jankauskaitė - Milčiuvienė.

Pasak jos, patarėjams, tikėtina, buvo pavesta pabendrauti su akcijos dalyviais ir surinkti informaciją, kuri vėliau šalies vadovui leistų daryti tam tikras išvadas.

„Tikiuosi, kad taip ir bus, nes planus - vaikams nuo 12-os įvesti „galimybių pasus" - privalu išdiskutuoti ir galutinį sprendimą priimti įvertinus visus aspektus. Reikia suprasti, kad toks vaikų skirstymas užkabintų ne tik jų ugdymą, bet ir turėtų įtakos psichologinei atmosferai. O kur dar kiti socialiniai reiškiniai, tokie kaip patyčios, mobingas ar net emigracija? - garsiai svarstė viena iš akcijos organizatorių. - Šiuo klausimu turėtų pasisakyti ne tik medikai, bet ir kitų sričių ekspertai. Vyriausybei irgi tikslinga būtų pabendrauti ne tik su specialistais, bet ir su paauglius vaikus auginančiais tėvais bei su jais dirbančiais pedagogais. Priešingu atveju skuboti sprendimai gali iššaukti pasekmes, kurių vėliau greitai nebepavyks suvaldyti".

Premjerės pareiškimą, kad esą „galimybių pasas" būtų taikomas tik pramogoms, V.Jankauskaitė - Milčiuvienė įvertino ironiškai.

„Jeigu vaikas eina su draugais į kiną, pavalgyti į kavinę ar degalinėje nusprendžia pasinaudoti tualetu, tai pramoga ar ne? Mano nuomone, tai yra vaikų socializacija ir ugdymas, sudarant jiems sąlygas augti sveikoje atmosferoje. Mums, tėvams, nesinori užauginti atstumtųjų kartos, bet taip gali nutikti, nes kaip vaikus auginsime, tokią visuomenę po 10 ar 20 metų turėsime. Jeigu dabar bus skatinamas susiskaldymas ir susipriešinimas, tai net nesinori galvoti, kas mūsų laukia netolimoje ateityje", - perspėjo mama.

Baigdama pokalbį ji išreiškė viltį, kad protesto dalyvius išgirdo ne tik prezidentūroje, bet ir vyriausybėje.

„Belieka tikėtis, kad politikai pagaliau sugebės susitarti ir prieš galutinai ką nors nuspręsdami, dar kartą išdiskutuos minėtą klausimą. Juolab, kad kai sprendimų galia atsiduria mažos politikų grupės rankose, klaidų tikimybė smarkiai išauga. Esu įsitikinus, kad sprendimą būtina atidėti iki gilesnės situacijos analizės, o kaip bus, sužinosime netrukus. Tuomet ir matysime, ką toliau daryti, o kol kas noriu padėkoti visiems padėjusiems, atėjusiems ir palaikiusiems mūsų akciją", - apibendrino V.Jankauskaitė - Milčiuvienė.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (146)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • TVARKA: Norint dokumentuose pakeisti Lietuvos piliečio vardą ir pavardę į nelietuvišką formą, reikės prieš tai deklaruoti tautybę, sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.
  • TURTAS: Vyriausybė trečiadienį nusprendė perduoti Ukrainos specialiosioms karinėms pajėgoms 24 nešiojamus termovizorius, kuriuos šiuo metu turi Lietuvos kariuomenė - jų likutinė vertė 342 tūkst. eurų.
  • ĮTARIMAI: Utenos rajono meras socialdemokratas Alvydas Katinas sako, kad ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo Utenos ligoninėje jam buvo staigmena.
  • PASIŪLYMAI: NATO artėja prie savo rašytinių pasiūlymų Maskvai užbaigimo ir turėtų juos pateikti dar šią savaitę, trečiadienį pranešė Aljanso diplomatai.
  • SANKCIJOS: Kremlius trečiadienį pareiškė, kad asmeninės sankcijos Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nebūtų skausmingos, bet duotų priešingus rezultatus, kalbant apie pastangas mažinti įtampą dėl Ukrainos.
  • ŠILUMA: Centralizuotai tiekiama šiluma Kaune ir Jurbarke vasarį bus brangesnė nei sausį.
  • PRITARĖ: Vyriausybė trečiadienį pritarė Lietuvos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategijai, kurios esmė yra didinti atsparumą galimoms grėsmėms.
  • TRANZITAS: „Lietuvos geležinkeliams“ nuo vasario 1-osios nutraukiant sutartį su „Belaruskalij“ apribota rizika, kad draudimai bus apeinami ir baltarusiškų kalio trąšų tranzitas tęsis, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras.
  • DERYBOS: JAV ir Europos pareigūnai derina veiksmus su gamtinių dujų tiekėjais visame pasaulyje tam atvejui, jei Rusija per konfliktą dėl Ukrainos nutrauktų tiekimą.
  • AVARIJA: Milijonai žmonių antradienį liko be elektros energijos, trijų Centrinės Azijos šalių tinklus ištikus didžiulei avarijai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar logiškas A.Dulkio sprendimas leisti dirbti kai kurių sričių darbuotojams sergant Covid?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje tvoros pusėje stovintys asmenys Jūsų nuomone labiau pažemino Sausio 13-osios aukas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 -1 C

0 +3 C

 

+1 +3 C

-2 +3 C

+1 +4 C

 

0 +2 C

0-7 m/s

0-10 m/s

 

0-10 m/s