respublika.lt

Vyriausybė švelnina karantino ribojimus papildyta (28)

2021 kovo 03 13:57:00
Monika Grigutytė, Elta

Vyriausybė trečiadienį nusprendė sušvelninti karantino ribojimus: nuo šeštadienio leidžiami susibūrimai iki 5 žmonių, atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, nuo trečiadienio leidžiama organizuoti vairavimo mokymus ir egzaminus.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vyriausybė švelnina karantino ribojimus: leidžiama organizuoti vairavimo egzaminus, didinamas galimų kontaktų skaičius. Eltos nuotr.

 

Nuspręsta švelninti reikalavimus dėl asmenų bendravimo, leidžiant dviejų šeimos ar dviejų namų ūkio narių artimus kontaktus bei didinant besibūriuojančių asmenų skaičių atvirose erdvėse. Bus leidžiama viešose atvirose vietose asmenims būti ne didesnėmis nei 5 asmenų arba dviejų šeimos ar dviejų namų ūkio narių grupėmis.

Atsižvelgiant į tai, kad leidžiama teikti vis daugiau paslaugų, siūloma leisti asmenims palikti gyvenamąją vietą ne tik dėl būtinųjų paslaugų gavimo, bet ir dėl bet kokių paslaugų gavimo.

Siekiant didinti asmenų fizinį aktyvumą, didinamas paslaugų bei užsiėmimų prieinamumas atvirose erdvėse ribotam skaičiui asmenų, užtikrinant visas nustatytas saugumo sąlygas.

Nutarta leisti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu teikiamas ne daugiau kaip 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių narius.

Taip pat leidžiama lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių narius.

Komentuodama kultūros erdvių atvėrimą, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžė, kad šiuo atveju svarbus ir naudingas proaktyvus verslo bei privačių iniciatyvų įsitraukimas.

„Gavome privataus MO muziejaus projektą, kur jie labai detaliai nurodo, kaip galėtų testuoti savo darbuotojus, užtikrinti lankytojų srautus ir pardavinėti bilietus elektroniniu formatu. (...) Tai geras pavyzdys, kaip privati iniciatyva padeda Vyriausybei planuoti karantino laisvinimus“, – teigė ji.

„Tikiuosi, kad MO muziejaus pavyzdžiu galėtume pasekti ir atverti daugiau kultūros erdvių“, – pridūrė A. Armonaitė.

Tuo tarpu kultūros ministras Simonas Kairys pažymėjo, kad kitą savaitę bus teikiami pasiūlymai dėl muziejų uždarųjų erdvių atidarymo.

„Turiu matyti lygiagrečiai ir kitą pusę, nes valstybei priklausantys muziejai irgi yra sureagavę, aktyviai sudarinėja tvarkas ir testavimosi sąrašus. Jie irgi nori įrodyti, kad gali atsakingai atsiverti. Mums reikia suderinti visus dalykus, ir šiam klausimui turime Muziejų tarybą. Kitą savaitę ateisime su gerais, pasvertais sprendimais“, – teigė jis.

Tuo tarpu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pabrėžė, jog pradedančių darbą asmenų testavimas turėtų tapti būtinybe.

„Matome, kad pačių asmenų apsisprendimas nelabai duoda rezultatų, tad manau, kad mums reikalinga, jog norintiems pradėti veiklas, kurios susijusios su kontaktais, su rizika sau ir kitiems, atsirastų būtinybė testuotis“, – sakė ministrė.

Vyriausybės nutarimu, taip pat leidžiami renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Taip pat nutarta leisti vykdyti neformaliojo vaikų  švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai, organizuoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse iki 5 asmenų.

Siūloma leisti Vilniaus miesto savivaldybės administracijai vykdyti ugdymo įstaigų „bandomąjį projektą“, kai ugdymo įstaigose ugdymas pagal pradinio ugdymo programą vykdomas mišriu būdu, išplečiantį staigų skaičių ir numatant proceso pabaigą kovo 31 d.

Be to, leista vykdyti vairavimo egzaminus, organizuoti transporto vairavimo praktinius mokymus.

Leidžiami trumpalaikiai pasimatymai pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos nustatytas sąlygas.

Šie nutarimai įsigalios nuo kovo 6 d., išskyrus nutarimus dėl neformaliojo švietimo ir vairavimo egzaminų organizavimo, kurie įsigalios nuo kovo 10 d.

Komentuodama siūlomus atlaisvinimus, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad savivaldybėse stebimi gana ryškūs epidemiologinės situacijos skirtumai, tad tikslinga svarstyti apie karantino ribojimų taikymą savivaldybių lygiu.

„Reikėtų ieškoti sprendimų savivaldybių lygmeniu. (...) Dabar gana ženkliai matome skirtumus: yra savivaldybių, kuriose epidemiologinė situacija yra geresnė tiek, kad jos yra geltonoje zonoje. Jeigu visoje Lietuvoje būtų tokia situacija, mes jau tikrai daug veiklų būtume galėję vienu ar kitu režimu leisti.

Bet kadangi yra didieji miestai ir kai kurios juodos savivaldybės, kurios tą rezultatą daro ne tokį gerą, tai arba vienos savivaldybės turės laukti, kol savivaldybės su blogesne epidemiologine situacija susitvarkys, arba turime eiti į diferencijuotą sprendimą, dėl to, kas galėtų lokaliai vykti savivaldybėse, kuriose padėtis yra geresnė“, – kalbėjo premjerė.

I. Šimonytė pridūrė, kad tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinė padėtis yra blogesnė, būtų galima taikyti įvairius bandomuosius modelius ar specialius reikalavimus veikloms.

Taip pat nuspręsta nustatyti pareigą visiems asmenims, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais, turėti atliktą ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą COVID-19 nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą.

Visiems vežėjams siūloma nustatyti pareigą užtikrinti, kad į transporto priemones nepatektų keleiviai, neturintys COVID-19 tyrimo ir gauto neigiamo tyrimo atsakymo.

Kad vežėjai turėtų laiko pasiruošti šių nuostatų įgyvendinimui, sprendimai įsigalios nuo kovo 10 d.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (28)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
  • SKIEPAI: nuo šio ketvirtadienio Vilniuje skiepui gali registruotis visoms Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintoms prioritetinėms grupėms priklausantys asmenys – policijos pareigūnai, senjorai, pedagogai, abiturientai (18 metų ir vyresni), dėstytojai, asmenys, kurie turi lėtinių ligų, taip pat slaugantieji neįgaliuosius.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +5 C

-4 +5 C

 

+7 +11 C

+5 +11 C

+11 +16 C

 

+10 +14 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos