Papildomos paramos priemonės didina valstybės skolą, todėl labai svarbus tikslingas jų panaudojimas, sako Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
„Papildomos priemonės didina valstybės skolą. (...) Labai svarbus yra fiskalinių priemonių, kurios taikomos, tikslingas panaudojimas, kad jos vidutiniu laikotarpiu sukurtų tam tikrų pranašumų, didintų konkurencingumą, kad paskui iš ekonominio augimo būtų galima tą skolą sumažinti“, – Seime antradienį sakė V. Vasiliauskas.
„Jeigu tai bus tik pinigai, skirti kasdienėms išlaidoms, be abejo, trumpuoju laikotarpiu tai gali paskatinti ekonomiką, nors dėl kai kurių priemonių turime abejonių. Ilguoju laikotarpiu tai niekaip neprisidės prie ekonominio augimo“, – pridūrė LB valdybos pirmininkas.
Penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda pranešė, kad siūlys Seimui priimti įstatymą, pagal kurį vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.
Šalies vadovas taip pat pasirašė Seimo patvirtintą 200 eurų išmokų pensininkams ir kitiems menkas pajamas gaunantiems asmenims paketą, kuriuo siekiama krizės akivaizdoje pagerinti šių visuomenės grupių padėtį ir suteikti papildomą stimulą ekonomikai.