respublika.lt

VST pareigūnai rengia protesto akciją prie Seimo: priešinasi ministerijos rengiamai reformai

Publikuota: 2023 rugsėjo 20 11:43:00, Augustė Lyberytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
VST pareigūnai rengia protesto akciją prie Seimo. Eltos nuotr.

Ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerijai (VRM) ketinant Seimui pateikti įstatymų projektus dėl Viešojo saugumo tarnybos (VST) reformos, pareigūnai rengia protesto akciją „Nežaiskime su likimais“.

 

Kaip praneša Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, Nepriklausomybės aikštėje VST pareigūnai rinksis prie simbolinės šaškių lentos, taip išreikšdami nepritarimą bandymui panaikinti tarnybą, prijungiant ją prie Policijos departamento.

Organizatorių teigimu, akcijoje ketina dalyvauti apie 50 VST pareigūnų. Proteste ketina pasisakyti ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas, profsąjungos tarybos narė Nomeda Kačiulienė.

Po akcijos jos organizatoriai į Seimo kanceliarijos priimamąjį neš kreipimąsi dėl nepritarimo vykdomai reformai su 412 VST pareigūnų parašais, skirtą Seimo nariams ir VRM.

VST pertvarkos projektą Seimui ketinama pateikti ketvirtadienį.

VRM darbo grupė, atlikusi VST funkcijų peržiūrą, veiklos auditą, paskelbė siūlantys tarnybą integruoti į policiją, numatant, kad karo padėties atveju VST išliktų ginkluotųjų pajėgų sudėtine dalimi. Planuojama, jog policijos sudėtyje VST veiktų kaip specializuotas padalinys.

Parlamentui pritarus, VST taptų policijos dalimi nuo kitų metų kovo mėnesio.

ELTA primena, kad prieš metus, liepos 15 d., parlamentinės partijos (išskyrus LVŽS) pasirašė nacionalinį susitarimą dėl saugumo politikos. Dokumente numatytos trys esminės veiklos kryptys: Lietuvos kariuomenės bei tarptautinių saugumo ir gynybos garantijų stiprinimas, valstybės pasirengimas ginkluotai gynybai ir atsakas į hibridines atakas. Numatoma, kad susitarimas turėtų galioti iki 2030 m.

LVŽS susitarimą pasirašė tik šių metų gegužę. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad taip siekta parodyti vieningą Lietuvos politinių jėgų poziciją prieš artėjantį Vilniaus NATO viršūnių susitikimą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
11
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s