Sostinės Naujamiesčio rajono gyventojų butuose iš čiaupų nuo vasaros vidurio teka nešvarus vanduo, kurio neįmanoma gerti, tačiau sostinės savivaldybės įmonė „Vilniaus vandenys" siunčia sąskaitas kaip už normalų vandenį. Žmonės nesuvokia, kodėl turi mokėti kaip už gerą daiktą, įmonė atkerta, kad viskas yra normalu.
„Šioje situacijoje žmogiškai galime suprasti vartotojų nepasitenkinimą. Laikinai suprastėjusi vandens kokybė daliai Naujamiesčio gyventojų, tarp kurių yra ir bendrovės darbuotojai, išties sukėlė papildomų rūpesčių ir nepatogumų. Todėl dar kartą nuoširdžiai atsiprašome, kad bendrovei šios situacijos nepavyko išvengti", - į „Vakaro žinių" užklausą, kodėl mokestis už spalvotą vandenį imamas kaip už skaidrų, atsakė „Vilniaus vandenys".
Anot įmonės atstovų, bendrovės veikla yra reglamentuota teisės aktų, todėl bet kokie mokėjimai ar jų atsisakymas gali būti vykdomi tik nustatyto reglamentavimo ribose.
„Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas bei kiti teisės aktai nenumato galimybės bendrovei neskaičiuoti mokesčių už suteiktas paslaugas, o atsiskaitymo už patiektą geriamąjį vandenį sistema tiek Vilniaus mieste, tiek šalyje paremta skaitiklių rodmenimis. Paprastai sakant, jei vanduo gyvenamajame būste neišbėga per čiaupą, dušo galvutę ar laistymo sistemą, jums už jį mokėti nereikia. Tačiau jei vanduo tekėjo iš čiaupo ar iš laistymo sistemos, buvo nuleidžiamas ir tai rodo vandens apskaitos prietaisai, vandens tiekėjas neturi kitos išeities, kaip tik vadovautis užfiksuotu faktu ir mokestį už suteiktą paslaugą skaičiuoti", - tvirtina įmonė.
„Vilniaus vandenys" esą priėmė sprendimą kompensuoti ne vandens, o realiai patirtus materialinius nuostolius (dėl vandens kokybės suprastėjimo sugadinta buitinė technika, santechnikos prietaisai ir pan.), tačiau prie kompensacijos prašymo turės būti pateiktos „ir meistrų/detalių sąskaitos bei specialisto išvada, jog nuostolius sukėlė vandens kokybės pasikeitimai".
Įmonė aiškina, kad Naujamiesčio gyventojus prastos kokybės vanduo vasarą pradėjo pasiekti todėl, kad dėl padažnėjusių avarijų buvo pradėta nusidėvėjusių vamzdynų rekonstrukcija, o sujudintos infrastruktūros atlaisvintos medžiagos pasiekė Naujamiesčio gyventojus.
„Vamzdynus ne tik renovuoti, bet ir tinkamai išplauti reikia ir laiko bei fizinių resursų: pirmiausiai orientuojamės į magistralinius tinklus, po to pereiname prie skirstomųjų, vedančių iki namų, įvadų. Todėl labai prašome ir viliamės, kad gyventojai turės dar šiek tiek kantrybės, kol vandens kokybę pavyks visiškai atstatyti", - prieš porą savaičių aiškino „Vilniaus vandenų" Gamybos tarnybos direktorius Tadas Kazlauskas.
O štai vakar įmonės generalinis direktorius Marius Švaikauskas pranešė, kad „Vilniaus vandenys" priėmė sprendimą vienos seniausių ir labiausiai apsinešusių vandentiekio atkarpų išplovimui skirti 300 tūkst. eurų.
„Vasaros pabaigoje pradėjus neatidėliotinus senos ir nepatikimos vandentiekio atkarpos Naujamiestyje remonto darbus, nebuvo galima numatyti, kad tiek dėmesio prireiks vamzdžių plovimui. Tik pradėjus remontuoti atskiras vamzdynų atkarpas paaiškėjo, kad dalis vamzdžių stipriai apsinešę mangano bei geležies apnašomis, kurios ir sąlygoja dažnesnius vandens savybių pakitimus - drumstumą, spalvą ir laikiną kokybės suprastėjimą. Plaunat vandentiekio tinklus Naujamiesčio rajone, galimi didesni ar mažesni laikini vandens tiekimo sutrikimai ar juntamas laikinas vandens kokybės suprastėjimas", - dar vieną „džiugią" naujieną pranešė „Vilniaus vandenys".