Sparčiai besivystantis Vilniaus regionas - tikrai turi kuo didžiuotis. Jeigu dar neseniai daugelis turistų ir Lietuvos gyventojų traukdavo tik į sostinę, tai šiandien savo naujomis erdvėmis, sparčia plėtra bei tvarkoma aplinka traukia ir mažesni regiono miesteliai.
Vidaus reikalų ministerijos inicijuotoje informacinėje kampanijoje, pavadintoje „Regionų magnetai", buvo renkami inovatyviausi, kompleksiškiausi ir patraukliausi Lietuvos regionuose įgyvendinami arba jau sėkmingai pabaigti infrastruktūros projektai, finansuojami Europos Sąjungos (ES) lėšomis iš 2014-2020 m. finansinio laikotarpio.
Ekspertai balsą skyrė Eišiškių miesto projektui
Ekspertų balsą „Regionų magnetų" apdovanojimuose šį kartą pelnė Šalčininkų rajone esantis nedidelis Eišiškių miestelis, nuo seno garsėjantis savo turtinga istorija. Ekspertų akis patraukė Stanislovo Rapolionio gimnazijos „Vilties" skyriaus rekonstrukcijos projektas.
Tikimasi, šis projektas ne tik sukurs palankias sąlygas įvairių viešųjų paslaugų teikimui ir padės kovoti su socialine atskirtimi, o tai mažų miestelių gyventojams itin svarbi ir opi problema.
Projekto metu atnaujintas gimnazijos pastatas, jį paverčiant bendruomenės centru. Įkurta universali salė, tinkama tiek nevyriausybinių organizacijų, tiek senjorų ir jaunimo renginių organizavimui. Be to, sutvarkyta pastato teritorija - įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, inžineriniai tinklai.
Visuomenės simpatijas pelnė Pabradės miestelis
Visuomenės balsą pelnė Švenčionių rajone esantis Pabradės miestas, kuris ES skirtas lėšas panaudojo miesto viešųjų erdvių atnaujinimui.
Švenčionių miesto meras Rimantas Klipčius teigia, jog šis projektas - ilgai lauktas ir puoselėtas.
„Miesto erdvių atnaujinimo projektas yra ganėtinai senas, apie dešimt metų pragulėjęs savivaldybės stalčiuose. Tačiau 2015 m. šią idėją nusprendėme atgaivinti kartu su miesto bendruomene. Džiaugiamės, jog projektą pavyko įgyvendinti, nes tai yra naudingas ir šaunus projektas, kurio Pabradės bendruomenė itin ilgai laukė. Manome, jog projektas pakeitė miesto veidą ir tikimės, jog ir toliau galėsime plėsti ir tobulinti miestą", - džiaugiasi Švenčionių miesto meras R.Klipčius.
Projekto metu buvo atlikti kompleksiški miesto erdvių atnaujinimo darbai: atnaujinti automobilių pravažiavimai ir stovėjimo aikštelės, rekonstruoti pėsčiųjų takai, įrengtos sporto aikštelės, pavėsinės. Be to, sutvarkytas erdvių apšvietimas ir lietaus nuotekų sistema.
Ukmergė investavo į miestelio pasididžiavimą - piliakalnį
Pačiame miesto centre stūksantis Ukmergės piliakalnis tapo tikru miesto pasididžiavimu. Nuo 2018 m. pasibaigus rekonstrukciniams darbams, originaliai apšviestu serpantininiu pakilimu gali patogiai užkilti visi norintys, įskaitant neįgaliuosius ir juos lydinčius asmenis.
Projekto metu taip pat suformuota vieta skulptūrų parkui bei sutvarkytas lieptas per upelį.
Įgyvendinus projektą, padidėjo miesto investicinis patrauklumas bei sukurta erdvė kultūros, sveikatinimo, poilsio, laisvalaikio ir kitai bendruomenės veiklai.
Lentvaryje sukurta poilsio zona prie Graužio ežero
Lentvario projekto tikslas - skatinti vietos bendruomenę aktyviai leisti laisvalaikį, pritraukti investicijas ir skatinti paslaugų sektoriaus plėtrą.
Projekto metu sutvarkyta Graužio ežero pakrantė, įrengta rekreacinės laivybos prieplauka bei kita poilsio, laisvalaikio, bendruomenės užimtumą ir fizinį aktyvumą skatinanti infrastruktūra.
Elektrėnai skatina bendruomenės aktyvumą
Patrauklios, saugios ir visuomenės poreikius atitinkančios infrastruktūros Elektrėnuose trūkumas yra viena iš priežasčių, kodėl šio miesto gyventojų socialinis ir ekonominis aktyvumas yra mažas. Elektrėnų savivaldybė užsibrėžė tikslą sukurti traukos centrą, kuris būtų patrauklus ne tik miesto bendruomenei, bet ir visos savivaldybės gyventojams, verslui ir padidintų miesto svečių srautą.
Čia, šalia naujo savivaldybės administracijos pastato, įrengta reprezentacinė, renginiams skirta miesto aikštė, sutvarkyti šalia esantys skverai, o apleistoje teritorijoje esantis pastatas pritaikytas bendruomenės socialinei veiklai: laisvalaikio užimtumo, renginių, mokymų organizavimo, parodų veiklai.
Vilniaus miestas investavo į pakrančių tvarkymą
Vilniuje buvo atgaivinta teritorija nuo Misionierių bažnyčios iki Vilnelės - čia sukurtos edukacinės, kultūrinės erdvės. Projekto metu buvo atnaujinti Paplaujos-Paupio rajonai: įrengti pėsčiųjų-dviračių takai, žaidimų aikštelės, įrengtas dviračių ir pėsčiųjų tiltelis, jungiantis Užupio ir Paupio rajonus.
Sutvarkyta teritorija padidino gyventojų srautus, o tai prisidėjo prie geresnių sąlygų verslo kūrimuisi ir plėtrai bei pakėlė nekilnojamojo turto vertę, sumažino aplinkos taršą. Įgyvendinus projektą, atsirado papildomų paslaugų ir aktyvaus laisvalaikio infrastruktūra.
Užs.159