Dėl taikomų sankcijų Baltarusijos valstybės administracijai Vyriausybė vis labiau į kampą speičia jau tris mėnesius uždarytos sanatorijos darbuotojus. Raginimai susiprasti ir patiems išeiti vykdomi žiauriomis priemonėmis. Maža to, ir su įstaigos sąskaitoje esančiais pinigais jau tvarkomasi savo nuožiūra.
Nors sanatorijos administracija jau keturis kartus kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją leidimo sumokėti žmonėms algas ir įstaigos skolas, išgirstas tik vienas prašymas. Leista sugrąžinti pinigus kelialapius platinusiam vienam portalui bei sumokėti už šildymą. Kelialapių platintojams už pernai jų parduotus kelialapius nuo sąskaitos nurašyta 17 tūkst. eurų, o šilumos tiekėjai atgavo pinigus už praėjusius du mėnesius teiktas paslaugas.
Anot sanatorijos Darbo tarybos pirmininko Vladislavo Šaruckio, nesuprantama, kas ir kuo vadovaudamasis nusprendė, ką galima leisti apmokėti, o ko - ne? „Daugiau su niekuo atsiskaityti mums neleido. Žmonės nustumti į visišką užribį, atrodo, kad URM mes neegzistuojame. Šiandien 400 šeimų palikti ant visiško skurdo ribos", - sakė V.Šaruckis.
Anot sanatorijos darbuotojų atstovo, didžiausią neviltį kelia „Sodros" atsakymas, kad tris mėnesius nemokant socialinio draudimo įmokų už darbuotojus, apdraustieji nebeteks socialinių garantijų. Sankcijos galėtų būti netaikomos, jei Mokesčių inspekcija sanatoriją atstatytų į neigiamą poveikį dėl karantino patyrusių mokesčių mokėtojų sąrašą. „Belorus" tokį prašymą Mokesčių inspekcijai pateikė kovo 2 d., tačiau atsakymo nesulaukė.
„Mes klausėme, kodėl mus išbraukė, bet jokio atsakymo negavome. Jei įstaigos nesugrąžins į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, tada bus elgiamasi pagal įstatymus. Tai reiškia, kad po trijų mėnesių darbuotojai liks ne tik be darbo, bet ir be socialinių garantijų. Tyli ir teismas. Kiek tai tęsis, vienas Dievas težino", - nerimauja sanatorijos „Belorus" Darbo tarybos pirmininkas V.Šaruckis.