respublika.lt

Valdžiai duotas ultimatumas. O kas paskui? (187)

2021 gegužės 18 13:00:00
Olava STRIKULIENĖ

„Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021" dalyviai paskelbė Seimui, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir premjerei Ingridai Šimonytei reikalavimus, kuriuos valdžia privalo įvykdyti iki birželio 1 dienos. Tačiau kas bus, jei valdžia ultimatumą, išreiškiantį dalies piliečių valią, ignoruos? Jei nė vienas šio reikalavimo punktas iki vasaros nebus įvykdytas?

×
nuotr. 1 nuotr.
Ingrida Šimonytė ir Viktorija Čmilytė - Nielsen. Arūno Cironkos koliažas.

 

Matyt, maršo organizatoriai vakar dar nebuvo galutinai apsisprendę, kaip žmonėms toliau elgtis, jei pasitvirtins pats nepalankiausias scenarijus ir piliečių išreikšti pageidavimai valdžiai bus tyčia ignoruojami. Maršą Vakarų Lietuvoje koordinavusi Adelina Sabaliauskaitė pasakė tik tiek, kad visa informacija, kaip bus elgiamasi, bus pateikta šios savaitės pabaigoje. Tiesa, vienas iš maršo organizatorių, Arvydas Daunys, buvo kalbesnis:

„Jis (mitingo dalyvių ultimatumas - aut. past.) jau atmestas! Vakar per TV pranešė.

Elgsimės, kaip ir buvo numatyta. Iki birželio 1 dienos dar lauksime, o birželio 11 dieną skelbsime mitingą ir teiksime jam pasiūlymus. Gali būti, kad leidimas mitingui nebus duotas. Tada kreipsimės į teismą."

- O jei leidimą duos?

- Jei duos - viskas tvarkoje, einame pagal kitą planą.

- Bet ar žmonės nebus išsikvėpę? Manote, pavyks minias žmonių surinkti ir į naują mitingą?

- Pavyks. Daug žmonių dabar apgailestauja, kad nedalyvavo marše, todėl jei buvo pirmoji mitingo banga, bus ir antroji banga.

- Ar prie maršo organizatorių nepradės kabinėtis valdžia?

- Jau pradėjo kabinėtis. Iš pradžių LATGA, o dabar ir sveikatos apsauga - ar viską padarėme, kad žmonės laikytųsi saugių atstumų ir būtų su kaukėmis.

Bet mes - ne policija. Mes galime žmones įspėti, bet neturime įgaliojimų jiems įsakyti, priversti.

Esame puolami. LRT jau paskelbė apie maršo organizatorius, tarp jų ir apie mane nesąmonių. Kad aš - prorusiškas. Viskas daroma tam, kad apdergtų. Esą ne su tais draugauju, kalbuosi. Ne jiems nuspręsti, ką aš darau. Svarbu, ko aš nedarau. Sako - Valstybės saugumo departamente buvo mano pavardė minima. Nebuvo jokio tyrimo! Gryniausią melą pradėjo varyti. Mes savo ultimatume išreiškėme konkretų reikalavimą, kad Seimas atšauktų dabartinę LRT generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę. Jie LRT pajuto grėsmę ir ėmėsi „auklėjimo priemonių". Nieko naujo. Laukiame, kas bus toliau. Per 30 metų daug ko išmokome. Kol žmonės mus palaikys, mes darome ir darysime.

Savo nuomonę, kaip reikėtų elgtis, jei ultimatumo reikalavimai nebus įgyvendinti, pasakė ir Lietuvos tėvų forumo vadovas Darius TREČIAKAUSKAS:

„Kaip ir buvo sakoma maršo metu, žmonės sau pasilieka teisę veikti teisėtais, legaliais būdais. Konstitucijoje parašyta, kad aukščiausias suverenas yra Tauta. Niekas negali savintis visai Tautai priklausančių galių. Jeigu kas nors kėsinasi į konstitucinę santvarką ir nepriklausomybę, žmonės turi teisę priešintis."

- Bet ar norės priešintis? Gal garas jau nuleistas?

- Sprendžiant iš to, kiek žmonių dalyvavo marše, kiek žmonių su gėlėmis pakelėse jį lydėjo, sveikino maršo dalyvius, panašu, kad šita valdžia jau prisižaidė.

- Nejaugi vėl pavyktų tokias žmonių minias sukviesti į Vingio parką?

- Nežinau, gali prasidėti kažkokios kitos akcijos. Nepaklusnumo, bado, protestų, blokavimų. Pilietinių akcijų spektras labai platus. Valstybė yra žmonės, o valdžia turi vykdyti žmonių valią.

- Po masinių euforijų dažnai seka ir masinių nusivylimų periodai. Ar neatsitiks taip, kad žmonės, dar kartą nusivylę, kad valdžia jų nepaiso, spjaus į akcijas ir rūpinsis ne valstybe, bet tik savo šeima?

- Tik nuo mūsų priklauso. Mes patys esame savo likimo šeimininkai.

Mitingo reikalavimai:

Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, protesto akcijos DIDYSIS ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS 2021 dalyviai, susirinkę čia, Vingio parke, 2021 metų gegužės 15 dieną:

Reikalaujame Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen:

Nesvarstyti Seime Stambulo konvencijos ratifikavimo ir nedelsiant išbraukti šį klausimą iš Seimo darbotvarkės.

Neteikti svarstymui Seime Partnerystės įstatymo projekto, prieštaraujančio Konstitucijos 38 straipsnio nuostatoms ir išbraukti jį iš Seimo darbotvarkės.

Nesvarstyti ir išbraukti iš Seimo darbotvarkės Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą bei Administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnio pakeitimo ir papildymo 483 (1) straipsniu įstatymo projektą, kuriais siekiama įteisinti narkotinių medžiagų vartojimą.

Nedelsiant išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, kuris diskriminuoja lietuvių kalbą, supriešina tautines bendrijas ir kelia nesantaiką Lietuvoje.

Reikalaujame Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės:

Nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki birželio 1 d., atšaukti iš Vyriausybės Teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską kaip nekompetentingą, lygiai neatstovaujančią teisingumo visiems piliečiams bei savo abejotinais sprendimais teikiančią įstatymų pataisas, susijusias su Lietuvių kalbos niekinimu, tautinių bendrijų skaldymu ir supriešinimu.

Nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki birželio 1 d., atšaukti iš Vyriausybės Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, kuris savo prieštaringais, nepaliaujamai kaitaliojamais sprendimais kelia visuomenėje sumaištį, kurio iniciatyva priverstinai vykdomi vakcinavimo ir testavimo veiksmai.

Nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki birželio 1 d., atšaukti iš Vyriausybės Ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę - kaip nekompetentingą, inicijavusią diskriminacinį Galimybių pasą ir ministerijos tribūną naudojančią savo politinės partijos reklamavimui, išskirtinai proteguojančią stambųjį kapitalą ir žlugdančią smulkųjį, vidutinį ir šeimos verslą.

Nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir, be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui.

Reikalaujame Lietuvos Respublikos Seimą:

Nedelsiant iš pareigų atšaukti Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką Tomą Vytautą Raskevičių, kuris šias pareigas naudoja išimtinai vienos socialinės grupės pretenzijų protegavimui ir Žmogaus teisių komitetą pavertė genderizmo įrankiu.

Iki birželio 1 d. atšaukti iš pareigų LRT generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, kuriai vadovaujant visuomeninis transliuotojas LRT virto genderizmo ir neomarksizmo propagandos, tradicinių ir prigimtinių tautos vertybių niekinimo ruporu.

Reikalaujame Seimo narių bei politinių partijų iki birželio 1 d. inicijuoti ir įregistruoti, o iki Seimo rudens sesijos pabaigos priimti šias Konstitucijos pataisas:

1. 38 str. pirmąją dalį išdėstyti taip:

„Prigimtinė šeima yra visuomenės, valstybės ir tautos išlikimo pagrindas".

2. Trečiąją 38 straipsnio dalį pakeisti taip:

„Santuoka sudaroma tik tarp vyro ir moters, laisvu sutarimu. Vaikų motina yra moteris, tėvas yra vyras". 3. 39 straipsnį papildyti formuluote: „Valstybė gina vaikų teisę į tapatybę pagal prigimtinę lytį ir užtikrina švietimą pagal prigimtine tapatybe pagrįstas vertybes".

4. 58 straipsnį papildyti formuluote: „Pirmalaikiai Seimo rinkimai rengiami remiantis piliečių referendumo rezultatais".

Jeigu šie raginimai ir reikalavimai nebus išgirsti, apsvarstyti ir priimti reikiami sprendimai, pasiliekame teisę imtis visų įmanomų taikių, konstitucinių ir įstatyminių, ilgalaikių priemonių Tautos valiai įgyvendinti.

O gal valdžia būtent to ir norėjo?

Ar maršo organizatoriai, parengę Seimo pirmininkei, Seimui ir premjerei ultimatyvius reikalavimus, kuriuos privaloma įvykdyti iki birželio 1-osios, patys neįsivarė savęs į kampą? Į šį klausimą atsako Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS:

 

„Jie ne tik įsivarė save į kampą. Jie padarė viską taip, kad sukompromituotų save. Jei aš būčiau konsultavęs Vyriausybę, būčiau kaip tik norėjęs tokio elgesio iš šito maršo organizatorių. Jau nekalbant, jog pederastų vestuvių tema organizuoti šiandien renginį yra mažų mažiausiai keista. Atrodo, gyvename Aukso amžiuje ir neliko didesnių problemų. Ši tema apskritai buvo palanki Vyriausybei. Visais laikais ant žydų, pederastų ir raganų buvo nuleidžiamas minios nepasitenkinimas, kad valdžiai nereikėtų spręsti socialinių, ekonominių, politinių klausimų.

Mūsų mylimas redaktorius bando tai paaiškinti žmonių nepatyrimu, bet aš turiu nuojautą, kad galima maršą laikyti ir labai sąmoningu ir profesionaliu probleminio elektorato jausmų gesinimu. Vyriausybei naudingos kalbos apie pederastiją, nes turi sunkiai valdomus koalicijos partnerius. Maršas leidžia pasakyti valdančiosios koalicijos partneriams - raminkitės, matote, ką žmonės galvoja."

 

 

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (187)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar jau atidarėte maudymosi sezoną?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, kada bus nutrauktas karantinas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +20 C

+9 +17 C

 

+10 +19 C

+17 +24 C

+19 +25 C

 

+23 +24 C

0-6 m/s

0-3 m/s

 

0-2 m/s

       

Nuorodos