Į šalį neįleisti jau keli šimtai asmenų. Kiek daugiau nei šimtui jų neleista ir išvykti. Jiems nepavyko pasieniečių įtikinti, jog grįžta į savo gyvenamąją ar darbo vietą.
Karantinui įsigaliojus, iš karto uždrausta Lietuvos piliečiams išvykti iš Lietuvos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą ar vyksta į savo darbo vietą. Uždraustas kruizinių laivų patekimas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą. Prekių judėjimas išlieka laisvas.
Šių apribojimų pasekmių ilgai laukti nereikėjo. Iki vakar 10 val. į Lietuvą neleista atvykti 341 žmogui. Iš šalies išvažiuoti uždrausta 107 asmenims. Išvykti galėjo tik asmenys, atitinkantys Vyriausybės nustatytas išimtis. Prie sienos su Lenkija, ties Kalvarijos-Budzisko kontrolės punktu, nusidriekė net 45 kilometrų transporto priemonių eilė.
Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado generolo Rustamo Liubajevo, daugiausia neįsileista Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos piliečių.
Išimtys galioja vairuotojams, ekipažų ir įgulų nariams, kai vykdomas komercinis ar tarptautinis krovinių vežimas. Taip pat asmenims, turintiems teisę gyventi Lietuvoje, imunitetą ir privilegijas dėl diplomatinių bei konsulinių ir NATO santykių, NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir juos aptarnaujančiam personalui bei jų šeimos nariams.
Iki kovo 19 d. vidurnakčio leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo. Po to, iki karantino pabaigos, užsieniečių keleivinis tranzitas galės būti vykdomas tik geležinkeliu be sustojimų.
Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės teigimu, individualų sieną kirsti norinčio asmens klausimą sprendžia VSAT vadovybė. Visiems šiuo metu norintiems išvykti primenama, kad reikėtų įvertinti tai, jog grįžti atgal gali būti sudėtinga.
„VSAT vadovybė turi įgaliotus žmones, kurie sprendžia individualiai kiekvieną klausimą. Tačiau noriu pabrėžti, kad tai yra išskirtiniai ir išimtiniai atvejai. Kiekvienas Lietuvos pilietis turi įvertinti, kad, jeigu išvažiuos, sugrįžti atgal bus labai sudėtinga“, - sakė R.Tamašunienė.
Norintieji kirsti Lietuvos valstybinę sieną privalo įrodyti, jog grįžta į savo gyvenamąją vietą ar vyksta į savo darbo vietą. Taigi reikia pasiruošti dokumentus.
Asmuo gyvenantis gretimoje užsienio valstybėje ir dirbantis Lietuvoje, privalo pateikti prašymą ir sutikimą tikrinti jo duomenis duomenų bazėse, registruose ir informacinėse sistemose.
Išimtinais atvejais tam, kad išvykti būtų galima VSAT vado leidimu, su argumentuotu prašymu reikėtų kreiptis elektroniniu paštu (vsat.vadas@vsat.vrm.lt) ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus. Gautą atsakymą rekomenduojama išsisaugoti ir pateikti pareigūnams pasienio kontrolės punkte.
Tokie išimtiniai atvejai gali būti, pavyzdžiui, giminaičio mirtis užsienio valstybėje, iš anksto suplanuotos ir tikrai įvyksiančios gydymo procedūros, neatidėliotinos operacijos užsienio valstybėje ir pan. Šiais atvejais taip pat būtina pateikti tokius faktus patvirtinančius dokumentus bei nurodyti valstybės sienos perėjimo punktą.
Ne tik Lietuvai, bet ir kitoms šalims uždarius savo sienas, kilo didžiulės problemos dėl pasieniuose įstrigusių namo grįžti negalinčių tautiečių. Vakar su keliomis valstybėmis tartasi dėl pastarųjų praleidimo per sieną, kad šie galėtų pasiekti nurodytose vietose laukiančius keltus, traukinius ir lėktuvus, jau paruoštus gyventojus parskraidinti į Lietuvą.
Vakar ryte iš Lenkijos į Lietuvą įvažiavo pirmasis 20 transporto priemonių (71 žmogus)konvojus. Lietuviai išvažinėjo po namus, o mikroautobusais vykusius Latvijos ir Estijos piliečius policija palydėjo iki Latvijos pasienio. Iš viso suformuoti keturi tokie konvojai.
Sutarta, kad Vokietija leis lietuviams per šalies teritoriją pasiekti Zasnicą ir iš jo keltu parplaukti į Klaipėdą. Frankfurte paruoštas traukinys, parvešiantis juos namo. Privati aviacijos bendrovė ruošia du lėktuvus, parskraidinti mūsiškius iš Ispanijos.