Vilniaus pataisos namuose (VPN) bausmę atliekantis vyras prašė priteisti milijoną eurų žalai atlyginti, nes nuo kito nuteistojo užsikrėtė COVID-19 infekcija.
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė VPN bausmę atliekančio nuteistojo skundą atsakovei Lietuvos valstybei, atstovaujamai šios pataisos įstaigos, dėl milijono eurų neturtinės žalos priteisimo.
Kaip pranešė VAAT, kalinys skunde nurodė, kad jis 2020 m. pabaigoje atlikdamas bausmę VPN nuo kito nuteistojo, atvežto iš Kauno tardymo izoliatoriaus, užsikrėtė COVID-19 infekcija. Po šios ligos pablogėjo jo sveikata, izoliacijos laikotarpiu negalėjo pasivaikščioti gryname ore ir dėl to patyrė dvasinių išgyvenimų.
Išnagrinėjęs šią administracinę bylą, teismas konstatavo, kad pareiškėjas skunde nenurodė jokių teisiškai reikšmingų argumentų, kuriais remdamasis, padarė išvadą, jog kalinimo įstaigos administracija pažeidė Kalėjimų departamento direktorius įsakyme „Dėl koronaviruso COVID-19 valdymo bausmių vykdymo sistemoje veiksmų plano patvirtinimo" nurodytus reikalavimus, vadovavosi tik abstrakčiais teiginiais.
Teismas atkreipė dėmesį, kad teismų praktikoje paisoma nuostatos, kad reiškiant reikalavimą dėl neturtinės žalos, kylančios iš valdžios institucijos neteisėtų veiksmų, asmeniui nepakanka vien tik abstrakčiai pareikšti, jog buvo padaryta žala, tačiau būtina konkrečiai nurodyti galbūt neteisėtus veiksmus (neveikimą) ir jų konkrečią išraišką asmeniui.
VAAT nurodė, kad nuteistojo skunde nurodyti argumentai dėl neturtinės žalos yra abstraktūs ir nedetalizuoti, nėra patvirtinti kitais tiesioginiais ar netiesioginiais objektyviais įrodymais. Be to, skunde nenurodyti argumentai, kuriais remiantis apskaičiuoti tariamai kilusios žalos dydis.
Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas.