respublika.lt

Tyrimas dėl mediko mirtimi pasibaigusio incidento Naujojoje Vilnioje: Darbo inspekcija darbų saugos pažeidimų nenustatė

Publikuota: 2023 gegužės 21 10:40:00, Gytis Pankūnas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Gydymo įstaigoms perduoti 24 greitosios automobiliai skirti pacientams pervežti. Eltos nuotr.

Teisėsaugai tęsiant tyrimą dėl pernai lapkritį sostinės Naujosios Vilnios mikrorajone įvykusios nelaimės, kurios metu žuvo elektros srovės nukrėstą jaunuolį gelbėjęs medikas, išvadas pateikė ir Valstybinė darbo inspekcija (VDI). Anot jos, tyrimas parodė, kad darbo saugą reglamentuojantys teisės aktai įvykio metu nebuvo pažeisti.

 

„VDI atlikto įvykio darbe tyrimo metu darbdavio (VšĮ „Greitosios medicinos pagalbos stoties“) darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimų, sąlygojusių įvykį darbe, nustatyta nebuvo“, – teigiama Eltai atsiųstame VDI atsakyme.

VDI tyrime darbo saugos pažeidimų nenustatė ir incidento metu dirbusių medikų veiksmuose.

„VšĮ „Greitosios medicinos pagalbos stoties“ darbuotojų veiksmuose saugos ir sveikatos tesės aktų reikalavimų pažeidimai taip pat neidentifikuoti: darbuotojai vykdė jiems priskirtą pareigą kuo skubiau suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam asmeniui“, – pažymi VDI.

Tiesa, kai pastebi inspekcija, tyrimo metu jie negalėjo vertinti kartu gelbėjimo darbus Naujoje Vilnioje vykdžiusių statutinių pareigūnų veiksmų atitikimo darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo aspektu, kadangi šio įstatymo nuostatos jiems netaikomos.

ELTA primena, kad praėjusių metu lapkričio 14 d. policija, ugniagesiai, greitoji medicinos pagalba (GMP) skubėjo į Naująją Vilnią, mat buvo pranešta, kad 17-metis vaikinas laipiojo traukinio vagonu-cisterna, užkabino aukštos įtampos laidus, kurie jį nukrėtė elektra, užsidegė jaunuolio drabužiai.

Į įvykio vietą atvykę medikai ir pareigūnai nukėlė vaikiną nuo traukinio vagono, tačiau vienas medikų kliudė laidus, jis taip pat užsidegė, prarado sąmonę ir nukrito nuo cisternos.

17-metį padėjęs gelbėti policijos pareigūnas apdegė rankas, bet smarkiau nenukentėjo. Tuo metu elektros nupurtytas jaunuolis ir jį gelbėjęs greitosios pagalbos medikas išvežti į reanimaciją. Vėliau pranešta, kad medikas mirė.

Po šio įvykio teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Kaip Eltai teigė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė, minėtas tyrimas tebėra vykdomas, laukiama kai kurių ekspertų išvadų, vertinami gauti duomenys.

„Įtarimai šiame tyrime niekam nepareikšti“, – teigė prokuratūros atstovė.

Anksčiau prokuratūra patvirtino, kad tyrime nukentėjusiaisiais pripažinti penki asmenys – nepilnametis, jo atstovas, žuvusio GMP mediko artimieji ir policijos pareigūnas.

Dėl pernai Naujoje Vilnioje įvykio incidento tyrimą atliko ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Departamento atlikto tarnybinio patikrinimo metu prieita išvados, kad ugniagesiai, padėdami kitoms tarnyboms įvykio vietoje, veikė, nepažeisdami teisės aktų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-5 -2 C

-3 0 C

-1 +2 C

-2 0 C

+1 +3 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-6 m/s

0-4 m/s