respublika.lt

Svirpliai jau ant europiečių stalo

Publikuota: 2023 sausio 12 07:45:21, VMVT informacija
×
nuotr. 1 nuotr.
Naminis svirplys. vle.lt nuotr.

Praėjusią savaitę Europos Komisija (EK) suteikė patvirtinimą vienai Vietname įsikūrusiai įmonei tiekti Europos Sąjungos rinkai naminių svirplių miltus, pagamintus su sumažintu riebalų kiekiu. Leidimas patvirtina, kad šiuos naminių svirplių miltus ES galima įsigyti ir naudoti maisto produktų gamyboje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

 

„Tokių produktų tvirtinimo procedūra pakankamai griežtai reglamentuota. Sprendžiant apie naujo produkto įtraukimą į naujų produktų sąrašą visada yra daromas rizikos vertinimas ir tik po jo, jei rizikų nėra nustatoma, jis yra patvirtinamas į naujų maisto produktų sąrašą bei leidžiamas naudoti žmonių maistui.

Lietuvoje produktai iš vabzdžių leidžiami gaminti ir tiekti rinkai nuo 2020 m. ir šia veikla mūsų šalyje užsiima jau 11 įmonių", - komentuoja VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyr. specialistas-valstybinis maisto produktų inspektorius Deividas Kalinauskas.

Europos maisto saugos tarnybai (EFSA) atlikus išsamų gamintojo atliktų ir pateiktų mokslinių tyrimų ir duomenų vertinimą, nustatyta, kad naminių svirplių Acheta domesticus milteliai, iš kurių pašalinta dalis riebalų, yra saugūs, jei naudojami pagal siūlomas naudojimo sąlygas.

„Reglamento papildyme taip pat yra apibrėžta, kad konkrečių maisto produktų, kurių sudėtyje yra naujai patvirtintų naminių svirplių Acheta domesticus miltų, etiketėje turi būti nurodyta „naminių svirplių Acheta domesticus miltai, iš kurių pašalinta dalis riebalų", - sako D.Kalinauskas.

VMVT atkreipia dėmesį, kad EFSA atliktuose rizikos vertinimuose pažymima, jog vabzdžių baltymai gali sukelti alergines reakcijas asmenims, alergiškiems vėžiagyviams, moliuskams ir dulkių erkėms, todėl tokie maisto produktai privalo būti aiškiai paženklinti kaip alergenas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
10
F

Dienos klausimas

Ar reikia griežtai riboti Lietuvos pilietybės suteikimą Rusijos ir Baltarusijos piliečiams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +6 C

-1 +2 C

 

-4 -1 C

+2 +7 C

+2 +6 C

 

-1 +2 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-8 m/s