respublika.lt

Susiskaldę patriotai kviečiami vienytis: kol vyrai nepasidalija garbės, vienijasi moterys (9)

2021 kovo 04 09:00:39
Justina GAFUROVA

Dar neseniai Seimo rinkimuose matėme, kaip tautines, patriotines vertybes ginančios politinės jėgos subyrėjo į mažas partijėles ir, pasidalijusios dalį rinkėjų balsų, galiausiai liko nepasiekusios reikiamos kartelės. Visuomenininkė Dalia Tarailienė sako, kad laikas užmiršti smulkias nuoskaudas, ambicijas, nesutarimus ir kviečia tautinių jėgų lyderius vienytis. Pirmasis žingsnis - apsilankyti vieni kitų rengiamuose renginiuose ir iniciatyvose.

×
nuotr. 7 nuotr.
Dalia Tarailienė kviečia vienytis visas tautines jėgas ir nesistemines politines partijas, kad būtų apgintos tradicinės vertybės ir Lietuvos ateitis. Redakcijos archyvo nuotr.

 

 

- Prasitarėte, kad norite suvienyti išsibarsčiusias patriotines organizacijas ir politines jėgas. Tačiau atrodo, kad tai buvo daryta ne vieną kartą. Ar tikite, kad šį kartą pavyks?

- Turime priimti tą smūgį ir pasimokyti iš Seimo rinkimų, kai visos tautinės partijos liko „už borto" dėl to, kad yra susiskaldžiusios tarpusavyje. Nesugebėjome susijungti, kiekvienas ėjome sau.

Man buvo labai skaudu, kad savo rinkimų apygardoje turėjau konkuruoti su Vytautu Sinica ir Gintaru Songaila. Mes visi siekiame to paties, tačiau vienas iš kito atėmėme balsus, kai, būdami kartu, galėjome jų surinkti trigubai daugiau.

Tai parodė, kokia ryški mūsų vadukų problema. Dažnai sakau, kad jeigu būtų suolas, būtų daugiau santarvės. Nes galėtume visi ant jo susėsti, o jeigu yra kėdė - dėl jos vyksta kova.

Atrodome kaip išalkęs žmogus, kuris staiga gauna pavalgyti ir atsigerti. Jis kemša nebejausdamas saiko. Atrodo, kad mes jau nevalingai tai darome, vis nesuprasdami, kad jau gana. O kad mums būtų negana to, ko iš tiesų šiandien reikia: dvasinių vertybių, patriotinių, tautinių idėjų. Bet ne garbės, postų, populiarumo.

Šiandien Lietuva atsidūrus ant išlikimo slenksčio. Laikas pakilti ir stoti vienam šalia kito, taip, kaip tą padarėme Baltijos kelyje. Mus tada jungė vienas tikslas - Lietuvos Nepriklausomybė. Neklausėme, koks šalia stovinčiojo vardas, kokias pareigas jis užima ar kokią religiją išpažįsta... Dabar situacija, nors ir kitokia, bet labai grėsminga. Šliaužianti blogio jėga griauna viską.

- Ar kalbėjotės apie šią iniciatyvą su kitų organizacijų ar politinių jėgų atstovais?

- Jau kreipiausi į kelis skirtingų antisisteminių politinių jėgų lyderius, kviesdama pabandyti vienytis dar kartą. Būkime kaip šeimos tėvai. Vaikas kartais įžeidžia, pasakydamas ar padarydamas kažką negero. Bet mes užgniaužiame nepasitenkinimą, nes tai mūsų vaikas, dėl jo ateities mes kovojame. Dėl meilės Lietuvai ir jos ateities laikas padėti visas ambicijas į tolimiausias lentynas.

Turime tapti moralia jėga. Nėra vietos konkurencijai, norui pasirodyti, kuris protingesnis. Turime kovoti už šeimą ir šeimos pavyzdžiu kurti valstybę.

- Gal ir tarp savų yra tokių, kurie tyčia skaldo, nenori vienytis?

- Nežinau, kodėl iki šiol jie nesugebėjo susivienyti. Gerai, kai mūsų antisisteminiai lyderiai turi ambicijų, bet jos turi turėti tam tikras ribas. Kodėl, stovėdami vienas šalia kito, bijome konkurencijos? Drebame, kad šalia esantis pasisakys protingiau. Nuo Sąjūdžio pradžios kėlėme ant altorių ir darėme stabus. Ši tendencija iki šiol išliko. Bet tarp vado ir tų, kurie eina jam ši paskos, neturi būti didelės takoskyros. Nes jeigu vadas eis ne su tauta, o gerokai prieky jos, didelė grėsmė, kad fronte jis bus nušautas - tauta nespės jo apginti.

Dėl švento reikalo žmonės aukoja savo karjerą, gerovę, gyvybę. Nuo sovietinių laikų likęs didybės jausmas mumyse liko iki šiol. Tai tik parodo, kad daugybė Sąjūdžio keltų idėjų taip ir liko neįgyvendintos. Mes norėjome išsivalyti, atsikratyti komunistinio šleifo, tačiau tai iki šiol neįgyvendinta. Neturime Liustracijos įstatymo, neturime decentralizacijos. Nesugebėjome apsivalyti, o dabar tos susikaupusios šiukšlės mus dusina.

- Nuo ko siūlytumėte pradėti?

- Kalbėjausi apie tai, tačiau konkrečių atsakymų į savo kvietimą iš lyderių nesulaukiau. Artėja Kovo 8-oji, Tarptautinė moters diena. Kviečiu visų miestų ir miestelių moteris prisiminti savo vaidmenį, kuriant valstybę. Šiandien girdime, kad naujausios įstatyminės iniciatyvos skirtos mums ir mūsų saugumui. Jei vyrai neišdrįsta žengti pirmo žingsnio vienijimosi link, tą padarykime mes, moterys. Iš tiesų mums tas ir priklausytų, nes visa šita nesąmonė užvirė neva dėl moterų teisių gynimo.

Dabar mums bandoma parodyti, kad moterį galima išardyti kaip kokį transformerį ir ji tampa socialine lytimi. Moteris savo prigimtimi yra vienijantis pradas.

Kviečiu visas Lietuvos moteris su savo mylimais žmonėmis šią dieną 15 val. susiburti savo miestuose ir miesteliuose, kad ir mažomis grupelėmis. Gal vieni išeis su gėle, kiti su žvake, kažkas tyloje, o kažkas su dainomis ar maldomis. Bet išeikime ir pasakykime, jog iš mūsų neatims to, kad esame moterys.

Šiandien yra laikas, kai Tauta bunda, kyla ne dienomis, o valandomis. Rengiamės Kovo 11-osios renginiams, matome vieną po kitos kuriamas peticijas, neseniai paskelbta apie „Didįjį šeimos gynimo maršą". Gal tai puiki proga žengti susitaikymo link? Ženkime tą žingsnį, susitikime vieni kitų renginiuose, pasirašykime vieni kitų peticijas, palaikykime vieni kitų idėjas. Ir gal pamatysime, kad esame vieni kitiems reikalingi labiau, nei manėme. Ne tik progomis, bet visam laikui. Būkime vieninga jėga, nes tokia esame tik tuomet, kai veikiame kartu.

Kreipiuosi į kiekvieną B.Brazdžionio žodžiais: „Šaukiu lietuvį burtis prie lietuvio / Ir gyvą širdį prie gyvos širdies, / Kad tamsiame vidurnakty nežuvę, / Pakiltų rytmečiui gyventi ir žydėt!"

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (9)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • ATASKAITA: Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimui surinkta - 6885 eurai, aukotųjų skaičius - 23; primename sąskaitos Nr. LT 24 7044 0600 0780 3510
 • KOSMOSE: NASA pirmadienį Marse į orą sėkmingai pakėlė sraigtasparnį „Ingenuity“ (liet. „Išradingumas“) ir tai buvo pirmasis istorijoje motorinio orlaivio kitoje planetoje skrydis.

 • AUKŲ NĖRA: ankstų pirmadienį vietos laiku išsiveržė Indonezijos Javos saloje stūksantis Merapio ugnikalnis, 16 kartų išspjaudamas į orą įkaitusią lavą, pranešė šalies vulkanologijos agentūra.
 • TRAUKINYS: sekmadienį Egipte nuo bėgių nuvažiavo keleivinis traukinys ir buvo sužaloti mažiausiai 109 žmonės.
 • GAISRAS: sekmadienio popietę pranešta apie Šiaulių rajone degantį ūkinį pastatą.
 • TRŪKUMAS: Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve gyventojai šeštadienį surengė protestą dėl pernelyg lėto skiepijimo nuo COVID-19, o dalis jų savo automobiliai užblokavo šalia pagrindinės miesto stoties esančią aikštę.
 • PASITRAUKIMAS: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) bręsta mintis pasitraukti iš dar vienos darbo grupės Seime. Kovo pabaigoje apkaltinę konservatorius siekiant sukurti savo partijai palankią rinkimų sistemą, „valstiečiai“ apleido parlamento valdybos sudarytos darbo grupės, turinčios parengti rinkimų sistemos pertvarką, gretas.
 • TEMPAI NEBLOGI: padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją, o vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc.
 • NUSKENDO: prie Tuniso krantų nuskendo valtis su migrantais, žuvo mažiausiai 21 migrantas iš Afrikos, jiems bandant Viduržemio jūra pasiekti Italijai priklausančią Lampedūzos salą,
 • UŽBLOKAVO: penktadienį Pakistano vyriausybė, siekdama užtikrinti saugumą šalyje, laikinai užblokavo internetą.
 • PERKOPTA RIBA: pasaulyje jau pagaminta daugiau kaip 1 mlrd. vakcinos nuo COVID-19 dozių - tai įvyko balandžio 12 dieną, o kitas milijardas gali būti viršytas gegužės pabaigoje.
Daugiau

Dienos klausimas

Kur planuojate leisti vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
8. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
9. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
10. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
11. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
12. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
13. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
14. Dvejopi standartai jau įgriso
15. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
16. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
17. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
20. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +10 C

+1 +7 C

 

+2 +7 C

+10 +15 C

+8 +14 C

 

+5 +10 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-9 m/s

       

Nuorodos