respublika.lt

Susidorojimas su D.Trampu: kova be taisyklių (86)

2021 sausio 18 07:30:16
Ričardas ČEKUTIS

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai" komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS.

×
nuotr. 1 nuotr.
Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trampas su dar neišdavusiais bendražygiais ruošiasi savo paskutinei kovai Baltųjų rūmų vadovo poste. EPA-Eltos nuotr.


- Prasidėjo eilinė JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) apkalta ir iškart buvo prisiminta, jog joks JAV prezidentas nebuvo mėginamas nušalinti nuo valdžios du kartus per kadenciją. Kam prireikė apkaltos D.Trampui dabar, kai iki kadencijos pabaigos liko vos savaitė? Ir ko verti demokratų kandidato pasakojimai apie „šalies vienijimą"?

- Į D.Trampą yra žiūrima kaip į pavojingą asmenį bei rimtą konkurentą kituose rinkimuose, kurie vyks po 4 metų. D.Trampas faktiškai gali pretenduoti į 100 milijonų JAV piliečių balsų. Jeigu vertinsime paskutiniuosius „Gallup" tyrimų duomenis, tai 83 proc. žmonių, balsuojančių už respublikonus, o taip pat 11 proc. tradiciškai balsuojančių už demokratus, mano, kad šie rinkimai buvo suklastoti. Taigi, D.Trampas dabar vaidina neteisėtai nuskriausto, apgauto ir išduoto prezidento vaidmenį, o šis vaidmuo daugeliui tradicinių balsuotojų yra gana priimtinas, todėl visi dabar puikiai supranta, kad jo nurašyti iš žaidimo negalima. Antra vertus, D.Trampas yra tapęs ne tik Jungtinių Valstijų, bet ir pasauliniu lyderiu tų žmonių ir jų atstovaujamų politinių grupių, kurios pasisako prieš stambiųjų transnacionalinių korporacijų ėjimą į valdžią. Iš esmės tai, kas šiandien vyksta, yra tų pačių stambiųjų korporacijų ir stambiųjų finansinių grupuočių susiliejimas su JAV demokratų partija bei jų lošimas, siekiant perimti valdžią iš vienos pusės ir tradicinės valstybės bei tradicinių vertybių gynimas iš D.Trampo bei jo rėmėjų pusės. Vyksta susidūrimas tarp šių dviejų nesutaikomų stovyklų, o šis procesas, prasidėjęs Jungtinėse Valstijose, jau persikelia į Europą bei visą likusį pasaulį. Davoso forumo kūrėjo ir šeimininko Klauso Švabo (Klaus Schwab) idėja apie tai, jog stambiosios transnacionalinės korporacijos turi pradėti valdyti pasaulį, yra faktiškai realizuojama pirmiausia Jungtinėse Amerikos Valstijose. Iš esmės, tai yra kova, kurios vienoje pusėje stovi vidutinioji klasė, o kitoje pusėje - stambiosios korporacijos, kurioms ši klasė yra nereikalinga. Šie paniekinančiu žodžiu „raudonsprandžiai" vadinami žmonės sugebėjo susikurti savo versliukus ir netarnauti kažkuriam iš didžiųjų bei stambiųjų verslų - šiandien jie yra pagrindinis minėtų korporacijų priešas.

- O ką toliau darys D.Trampas, jeigu šįkart demokratams pavyks surengti apkaltą? Jis juk tokiu atveju negalės siekti prezidento posto, o tai reiškia, kad visa jo kova prieš globalistus nueina šuniui ant uodegos?

- Tai nereiškia, kad jis neteks visų įtakų. Tai nereiškia, kad jis negalės stovėti prie kokio nors politinio judėjimo vairo, iškeliant arba išvedant į aukščiausią politinę orbitą kitą asmenį. Sakykim taip - visiems tiems demokratams-globalistams D.Trampas yra pavojingas bet kuriuo atveju, netgi jeigu būtų negyvas... Stambiųjų transnacionalinių korporacijų ideologai tai kuo puikiausiai supranta. Todėl su D.Trampu dabar dorojamasi įvairiausiais būdais, labai primenančiais dorojimąsi su Rolandu Paksu Lietuvoje. Tuomet medijų pastangomis iš jo buvo daromas visiškas kvailys, korumpuotas politikas bei nesugebantis suprasti šių dienų realijų veikėjas. Žiūrėdamas į tai, kas šiandien daroma su D.Trampu, nejučiomis pagalvoju, jog ne vienoje pasaulio valstybėje buvo atliktas tam tikras testas arba repeticija, siekiant išsiaiškinti, kaip veikia tokie mechanizmai, kol pagaliau visa tai buvo perkelta į Jungtinių Valstijų lygį. Šiandien mes pamatėme, kaip totaliai valdoma medija, kaip ji šlykščiai pardavinėja savo paslaugas vienai iš grupuočių, primityviai kaltindama kitą pusę melu. Dar vienas dvejopus standartus iliustruojantis pavyzdys: šiandien D.Trampas yra kaltinamas kurstymu nuversti valdžią, kai daugiau nei metus JAV demokratų partija kėlė chaosą valstybėje, panaudodama BLM ir „Antifa" judėjimus. Buvo atakuojamas kaip tik smulkusis ir vidutinis verslas, buvo siaubiamos ir naikinamos mažosios parduotuvės, barai, viešbučiai, restoranėliai, ofisai... Buvo naikinama nusistovėjusi tvarka, o tame naikinime tiesiogiai, nesislapstydami, dalyvavo valstijų, kurias valdo demokratai, administracijos pareigūnai, netgi merų bei gubernatorių lygmeniu. Tačiau tuo atveju niekas nemanė, kad reikia kelti apkaltas demokratų lyderiams už valstybės perversmo organizavimą bei tiesioginį dalyvavimą jame. Mane piktina tik tai, kad D.Trampo aplinka ir jo komanda leido visiškai neatsakingą elgesį prie Kapitolijaus pastato, nors tai, kas ten vyko, buvo lengvai nuspėjami dalykai. Kaip senas sąjūdietis pasakysiu, jog mes sau neleidome organizuoti nė vieno mitingo, jeigu ten neturėjome tvarkos palaikymo komandos - dar ir šiandien nenoriu pasakoti, kiek nosių įvairaus rango provokatoriams buvo sugūrinta, siekiant išvengti panašaus elgesio, kokį dabar stebėjome JAV...

- Kad ir kaip ten būtų, artėja Džo Baideno (Joe Biden) inauguracija. Ar vėl galima tikėtis ko nors panašaus, ką stebėjome prie Kongreso pastato?

- Manau, kad tai tikrai ne pabaiga... Manau, kad šiuo metu vyksta intensyvios derybos, kuriose D.Trampo pusė sako: tik pabandykite naudoti jėgą bei įvairius teisinius veiksmus prieš mus ir mes jums parodysime, kaip gerai „raudonsprandžai" valdo automatinius šautuvus... Faktiškai D.Trampas tą jau pasakė viešai per sienos su Meksika pristatymą, pagrasindamas Dž.Baidenui atsargiai svajoti, nes svajonės gali neišsipildyti...

- Kažkodėl apie šiuos įvykius Amerikoje gana menkai šneka Rusijos propagandistai... Gal bijoma prisišaukti bėdą ir netrukus panašūs įvykiai gali prasidėti Maskvoje?

- Čia reikėtų akcentuoti, jog rusai į JAV prezidento rinkimus investavo labai daug ir darė tai beveik viešai, remdami D.Trampą šioje rinkiminėje kampanijoje. Kadangi Jungtinėse Valstijose yra nemažas skaičius išeivių iš buvusios Tarybų Sąjungos, tai didžioji jų dalis buvo pajungta palaikyti D.Trampą, buvo mesti milžiniški pinigai į rusakalbių Amerikoje mediją ir tai, kas dabar įvyko, Kremliaus ideologų suvokiama kaip jų pralaimėjimas. Suprantama, kad tai turės atgarsių ir pačioje Rusijoje, nes D.Trampo pralaimėjimas iš esmės reiškia V.Putino pralaimėjimą ideologiniame lygmenyje. Taigi, šiandieninė sąlyginė tyla eteryje yra susijusi su tuo, jog vis dar nesuvokiama, kokią strateginę padėtį reikia užimti. Taip pat kuo puikiausiai suprantama, jog Džo Baidenas daugeliu atvejų bus naudojamas prieš šiandieninę Kremliaus vadovybę ir besidžiaugiantiems, jog pagaliau Kremlius gaus, ko nusipelnęs, noriu pasakyti, jog įtampos, kurios kils, be jokios abejonės užkabins ir mus. Todėl, manyčiau, jog reikia ne tiek džiaugtis, kiek ruoštis situacijai, kuri gali mums sukelti rimtą galvos skausmą.

- Jeigu jau prabilome apie Rusiją, tai sunku būtų nepaminėti gana kuriozinio įvykio: antai Berlyne nuo FSB nuodų išsigydęs opozicionierius Aleksejus Navalnas pareiškė, jog grįžta į Rusiją, o Rusijos prokurorai iškart paskelbė... jo paiešką dėl senų bylų. Taigi, jį pasodins iš karto ar dar kažkiek dienų palauks?

- Manau, kad A.Navalnas dabar veikia ledlaužio principu. Jis puikiai suvokia, jog būdamas suimtas, Kremliui yra kur kas pavojingesnis, negu būdamas laisvėje. Sėdėdamas užsienyje jis jau buvo visiems nusibodęs, o ir Gerceno vaidinti jam nesisekė. Jeigu ne garsieji tyrimai, atlikti kartu su „Bellingcat", jo korta jau būtų buvusi mušta. Na, o dabar jis formuoja naują situaciją. Žinoma, pasodintas į kalėjimą, jis kurs naują konfliktų bangą, kuri šiandieninei Rusijos vadovybei yra visiškai nereikalinga.

- Šią savaitę Amerikos pavyzdžiu surengtos BLM riaušės Briuselyje, nes kažkoks Ibrahimas buvo neva užmuštas vietos policijoje, nors jis mirė nuo širdies smūgio. Vadinasi, amerikietiška parduotuvių plėšimų mada, ginant „žmogaus teises", jau keliasi į Europą?

- Repeticija pavyko, BLM ir „Antifa" grupuotės pasirodė efektyviomis Jungtinėse Valstijose, todėl Europos ataka taip pat pradedama nuo centro, t.y. nuo Briuselio. Lietuvai šiuo atveju kyla tik viena problema: čia yra nepakankamas skaičius didelių ir storų negrų, kurie mikliai uždustų, vos tik juos stumtelėjus policininkui... Todėl, manau, kad pas mus šis klausimas bus sprendžiamas per čigonus, kurie taps BLM judėjimo ir jį aptarnaujančios publikos „kankiniais" bei ledlaužiais. Visa nelaimė, kad tie keli vyrukai, neseniai užkapoję vargšę merginą, negalės dalyvauti tokiose puikiose akcijose, nes tapo laikinai išjungti iš BLM ir „Antifa" aktyvo...

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (86)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar, Jūsų nuomone, judėjimo ribojimai dar turi būti taikomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Vitas Tomkus: KRACHAS LIETUVAI!!! Su autoriaus trigrašiu. Plius įdomus video apie tai kas bus 2030m.
4. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
5. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
6. LGBT propagandistai jau puola kunigus
7. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
8. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
9. Karantino žala didesnė už naudą
10. Misija Seime - ginti idėją
11. Kompensacijos už vakcinas bus?
12. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
13. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
14. Apklausos vaikams be tėvų žinios
15. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
16. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
17. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
18. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
19. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
20. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
21. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
22. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
23. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
24. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
25. Sudie, svajonių Amerika
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 -4 C

-5  -8 C

 

 -5 -6 C

-1 0 C

 0 +1 C

 

  +3  +4 C  

0-4 m/s

  0-2 m/s

 

0-3 m/s

       

Nuorodos