Spalio pradžioje Lietuvoje gyveno kiek daugiau nei 208 tūkst. iš įvairių užsienio šalių atvykusių asmenų, o daugiau nei trečdalis jų savo gyvenamąją vietą deklaruoja sostinėje.
Užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centro vadovės Agnės Camaros, užsieniečius apsistoti Lietuvoje skatina tai, kad čia gana lengva įstoti į aukštąsias mokyklas, taip pat verslo galimybės, o turintiems vaikus - patekti į darželius ir mokyklas. Tačiau, jos teigimu, Lietuvoje vis dar būtina stiprinti užsieniečių integraciją.
„Nors jau esame nemažai pažengę, tačiau užsienio šalių piliečiai vis dar susiduria su iššūkiais, kuomet reikia gauti vairuotojo pažymėjimą ar jį pakeisti nauju, sudėtinga integruotis į Vilniaus lietuvių bendruomenes, keblumų kylą dėl lietuvių kalbos mokymosi, ne visada lengva rasti būstą ir pasinaudoti viešosiomis sveikatos priežiūros paslaugomis", - sakė A.Camara.
Įprastai Vilnius, palyginti su kitais šalies miestais, sulaukia didžiausio užsienio studentų dėmesio. Štai šiais metais sostinėje jų studijuoja 1,3 tūkst. „International House Vilnius" vykdytos užsieniečių apklausos duomenimis, 42 proc., apklaustų savo gyvenimą Vilniuje mato ir po studijų baigimo.
Beje, be akademinio jaunumo, Vilniuje gausu ir iš užsienio atvykusių nepilnamečių asmenų. Praėjusių metų sausį sostinėje gyveno vos 5 tūkst. nepilnamečių užsieniečių, šių metų sausį šis skaičius išaugo iki 13 tūkst., o dabar jų yra kiek daugiau nei 11 tūkst.