respublika.lt

Skiepų kritika gali kainuoti net karjerą

(0)
Publikuota: 2021 gruodžio 04 08:00:00, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 10 nuotr.
Vitalijus Šeršniovas. Vitalijaus Šeršniovo asmeninio albumo, EPA-Eltos nuotr.

Kritikuoti valdžios sprendimus dėl pandemijos valdymo tapo pavojinga ne tik paprastiems gyventojams, bet ir politikams. Štai su gyventojais, mitingavusiais prieš Galimybių pasą vaikams nuo 12 m., susitikęs Utenos vicemeras Vitalijus Šeršniovas sulaukė puolimo. Neskiepytas politikas neslepia, kad yra prieš skiepus vaikams, ir savo poziciją pasiryžęs ginti net ir tuo atveju, jei tektų palikti darbo vietą.

 


Padidinto dėmesio vicemeras sulaukė dėl savo pasisakymų susitikime su mitinguotojais. Tuo metu vicemeras situaciją dėl pandemijos ir reikalavimo skiepytis pavadino necenzūriškai ir dėl to sulaukė ne tik politinių oponentų, bet ir žiniasklaidos kritikos.

„Nuolat susiduri su medicinos darbuotojais, kurie sako: jūs dar nepasiskiepijęs? Atsakau: nepasiskiepijęs. Tada sako: o mums ką daryti, mus valdžia spaudžia, darbdaviai ir t.t. Sakau: mane taip pat spaudžia. Aš gal ir vicemeras, pareigos aukštos, bet viskas tas pat, nesvarbu, kuriam lygmeny, visi susiduria su tuo pačiu š... Kaip su juo kariauti - duokit pasiūlymų, patarimų", - bendraudamas su mitinguotojais sakė Utenos vicemeras Vitalijus Šeršniovas.

Kalbėdamas su „Vakaro žiniomis" politikas neslėpė, kad padidintas dėmesys nebuvo malonus, tačiau savo pozicijos dėl skiepų vaikams jis atsisakyti neketina, net jeigu dėl to liktų be posto.

„Visa ši situacija man buvo netikėta, panašioje nesu atsidūręs. Vertinu tai kaip gyvenimišką praktiką. Sulaukiau daug dėmesio iš žiniasklaidos, kuri, skelbdama informaciją, ją iškraipė. Pavyzdžiui, vienai televizijai sakiau, kad kai pandemijos valdymo priemonės palietė vaikus, nebijau pasakyti savo nuomonės ir prarasti darbą. Bet buvo parodyta kitaip. Dabar nė nežinau, kaip bendrauti su žurnalistais bei ko tikėtis. Pamatęs, kaip informacija skelbiama, nusiteikiau, kad tapsiu „politiniu lavonu."

- Gailitės savo žodžių?

- Ne. Šios darbo vietos nesilaikau įsikibęs. Jeigu reikėtų, rasčiau, ką gyvenime veikti. Todėl bendrauju atvirai ir nebijau išsakyti savo nuomonės. Be to, stebėjau, ką žmonės komentuoja po straipsniais. Pamačiau, kad yra milžiniškas gyventojų palaikymas. Tas rodo, kad panašiai galvoja daugybė žmonių. Supratau, kad šiuo klausimu kalbėti reikia ir, manau, net atviriau.

- Dažnai savivaldai tenka ginti net ir nelogiškus centrinės valdžios sprendimus?

- Būna daug tokių situacijų. O pandemijos klausimu pasigendu argumentuotos diskusijos. Pavyzdžiui, po savo pasisakymų, kai su mitinguotojais kalbėdamas paminėjau Sveikatos teisės institutą, sulaukiau įvairių reakcijų, žinučių. Vienam žmogui, kritikuojančiam šį institutą, atrašiau, kad, jeigu esu suklaidintas, tegul žmogus nurodo, kur ši organizacija klysta ar meluoja, tačiau jokio atsakymo nesulaukiau. Matau, kad vyksta žmonių zombinimas.

- Skiepų politiką kritikuojantys sulaukia įvairių epitetų, tokių kaip antivakseriai, plokščiažemiai ir pan. Tokie ir buvo susirinkę po jūsų langais - žmonės, neigiantys mokslą?

- Tikrai, ne. Aš, su jais bendraudamas, negyniau nei vienos, nei kitos pusės, stengiausi išlikti neutralus. Žmonės yra supratingi, protingi ir išsilavinę, tik jie yra vaizduojami kaip užsispyrę antivakseriai.

Žinoma, yra žmonių, kurie nusiteikę prieš skiepą nuo COVID-19, bet daugiausia tai buvo mamos, kurios piktinasi pačia situacija. Žmonėms kyla klausimų, kodėl vienose mokyklose matuojama temperatūra, o kitose - ne.

- Sulaukėte pastabų iš mero?

- Meras, kaip oficialus lyderis, kaip ir turėjo, taip ir pasakė, kad stengčiausi kalbėti oficialiau. Man labiau patinka kalbėti žmogiška, o ne politine, kalba ir „nevynioti žodžių į vatą".

Aš labai vertinu savo darbą savivaldybėje dėl to, kad su kolegomis galime diskutuoti ir turėti skirtingas nuomones. Meras, vicemerai, administracijos darbuotojai visuomet žinojo, kokia yra mano pozicija, nes aš jos niekuomet neslėpiau. Mūsų nuomonės išsiskiria įvairiomis temomis, bet mes mokame tarpusavyje diskutuoti argumentuotai. Todėl niekas neturėjo nustebti, kad kai pamačiau mitinguotojus po savo langais, išėjau su jais pasikalbėti. Aš pritariu jų pozicijai ir man buvo įdomu išgirsti jų argumentus.

Nesu antivakseris. Manau, kad žmonės turi nuspręsti, nori skiepytis ar ne.

- Visgi, pats esate nepasiskiepijęs. Ar dėl to sulaukiate įvairių reakcijų?

- Net kai dariau antikūnų testą, medikė paklausė, kodėl esu nepasiskiepijęs. Pasakiau, kad nenoriu, tuomet medikė paantrino, kad ir ji nenori, tačiau yra spaudžiama valdžios. Galiu pasakyti, kiek bendrauju su žmonėmis, matau, kad net tarp su medicina susijusių gyventojų, kurie privalėjo pasiskiepyti, yra nusistačiusių prieš šią tvarką.

Esu iš tų, kurie mėgsta sveiką gyvenimo būdą, dažnai bėgioju, prižiūriu mitybą. Pavyzdžiui, šiuo metu jau ketvirtą parą badauju. Manau, kad mano organizmas gana stiprus, todėl ilgai tempiau dėl skiepo, testavausi.

Be to, matydamas, kaip veikia didžiosios pasaulio korporacijos, manau, kad už viso to tiesiog stovi dideli pinigai. Į šią situaciją žiūriu kaip į gerą biznį, o mes visi tik šokame pagal kažkieno dūdelę.

- Kieno?

- Manau, farmacininkų. Nors jau matome, kad net ir po trijų skiepo dozių žmonės vis tiek suserga COVID-19 liga. Turiu pažįstamų, kurie po skiepo ilgai negali atsigauti. Jeigu skiepas tikrai padėtų, kad ir ne po pirmos, bet po antros vakcinacijos, manau, žmonės nekeltų tiek daug klausimų dėl jų reikalingumo. Net mokslininkai tarpusavyje neranda bendros nuomonės šiais klausimais, tuomet kodėl aš turiu tikėti sprendimais kažkokio politiko, kuris apie mediciną neturi nė žalio supratimo.

Nesakau, kad skiepai yra blogis. Yra daug žmonių, kuriems reikia skiepų ir jie yra efektyvi apsauga šiems žmonėms. Bet tai nėra vaikų grupė.

- Pats esate dviejų paauglių tėtis. Jie jau galėtų skiepytis net ir nepritariant tėvams. Su jais kalbatės apie tai?

- Man tokia galimybė atrodo kaip visiška parodija ir iškrypimas. Vaikams, kurie dar nepažino gyvenimo ir svarbių apsisprendimų reikšmės, suteikiama teisė vakcinuotis. Man tai atrodo nesuprantama. Dėl tokių dalykų dabartinį laikotarpį vadinu „beprotlaikiu".

Mes namuose su vaikais daug bendraujame ir diskutuojame, noriu, kad jie ugdytų atsakomybę ir kritinį mąstymą. Pavyzdžiui, patys neseniai priėmė sprendimą lankyti gimnaziją ne tą, kuri arčiau namų, o tą, kurioje mažiau spaudžiama dėl skiepų ir kurioje daug malonesnė emocinė atmosfera. Dėl skiepų, manau, kol kas jie nėra priėmę tvirto sprendimo.

Manau, kad bėgant laikui norinčių skiepytis tik mažės. Ne tik dėl to, kaip žmonės jaučiasi po skiepo. Tiesiog valdžia apgavo žmones, kai net ir pasiskiepiję greitai neteks Galimybių paso.

- „Vakaro žinios" neseniai rašė, kad Mažeikių savivaldybėje už kritiką vakcinacijos politikai administracijos tarnautojas užsidirbo tarnybinį nusižengimą. Utenos savivaldybėje yra kokie nors vidiniai nurodymai nekritikuoti valdžios?

- Ne, dar neteko apie tai girdėti nei savivaldybėje, nei kitose institucijose. Beje, neseniai vyko savivaldybės Tarybos posėdis, kurio metu konservatorių Utenos skyriaus pirmininkas bandė priremti merą, piktinosi, kad apie skiepus kalbu kritiškai darbo metu. Tačiau meras atsakė, kad jis neturi teisės nurodinėti, kaip ir ką reikėtų galvoti kitiems žmonėms. Tai sveikintina vadovo pozicija.

Esu pavyzdys, kad, nepaisant politiko užimamų pareigų, kiekvienas galime turėti savo nuomonę ir ją reikšti. Skatinu visus politikus nebijoti išsakyti savo tikrosios nuomonės. Manau, laikas kalbėti garsiai apie klausimus, kurie kyla mums ir visuomenei.

 

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +22 C

+15 +22 C

+14 +21 C

+18 +27 C

+20 +25 C

+20 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s