Šiaulių miesto savivaldybė susigriebė, kad jos teritorijoje yra likę sovietinių simbolių ir šūkių. Antrojo pasaulinio karo sovietinių karių palaikų perlaidojimo klausimo Savivaldybė šiuo metu nesvarsto.
Šiaulių Laisvamanių kapinių komplekso Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje stovi du paminklai, kuriuose yra išlikę penkiakampės žvaigždės simboliai, bei paminklai su lentelėmis, kuriuose yra užrašai lietuvių ir rusų kalbomis „Amžina šlovė didvyriams". Savivaldybės administracija kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, prašydami pritarti ketinimams šiuos simbolius pašalinti.
Departamento Šiaulių teritorinio skyriaus laikinoji vadovė Sonata Sukožauskienė Savivaldybę informavo, kad institucija neprieštarauja, jog nuo minėtų paminklų būtų pašalinti penkiakampės žvaigždės simboliai ir demontuotos lentelės su įrašais lietuvių ir rusų kalbomis „Amžina šlovė didvyriams".
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis aiškino, kad tai tik pirminė procedūra, kadangi šie paminklai yra įregistruoti Kultūros vertybių registre. Toliau Savivaldybė dėl simbolių ir užrašų pašalinimo kreipsis į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą, kuris turės sudaryti komisiją ir pateikti išvadą, ar leisti pašalinti minėtus simbolius ir užrašus.
Pačių paminklų nugriauti neketinama.
Šiaulių miesto tarybos narys Zakiras Medžidovas siūlo iškelti iš miesto centro Antrojo pasaulinio karo palaidojimo vietos šalia katedros sovietinių karių palaikus ir perlaidoti juos į kapines. Jis mano, kad nėra teisinga, kai miesto centre esančioje ypatingoje vietoje palaidoti svetimos valstybės kariai, tuo tarpu, kai lietuvių partizanų dalis dar tebeguli palaidoti miškuose.
A.Bartulis pakomentavo, kad karių palaikų perlaidojimo klausimo Savivaldybė šiuo metu nesvarsto.