respublika.lt
 

Šiaulietė prašo kompensacijos už "atimtas" daržoves (2)

2019 liepos mėn. 19 d. 12:24:10
Lukas ALUZAS, „Šiaulių krašto“ žurnalistas

Šiau­lių mies­to Trak­to­ris­tų gat­vė­je gy­ve­nan­ti Leo­no­ra Bud­re­vi­čie­nė sie­kia iš ak­ci­nės bend­ro­vės "Pa­ne­vė­žio sta­ty­bos tres­tas" fi­lia­lo "Ger­bus­ta" gau­ti 120 eu­rų – kaip ža­los at­ly­gi­ni­mą už tai, kad dėl pla­nuo­tos nuo­te­kų tink­lų re­konst­ruk­ci­jos ji ne­ga­lė­jo nau­do­tis dar­žo lys­vė­mis. Pas­kam­bi­nu­si re­dak­ci­jai, mo­te­ris tvir­ti­no: "Iš ma­nęs, pen­si­nin­kės, atė­mė dar­žo­ves."

×
nuotr. 1 nuotr.
Leo­no­ra Bud­re­vi­čie­nė ro­do, kur tu­rė­jo vyk­ti nuo­te­kų vamz­dy­no re­konst­ruk­ci­ja. Pa­nai­ki­no da­lį lys­vių, nu­kir­to sly­vą – vė­liau ga­vo ži­nią, kad vamz­džiai bus kei­čia­mi po že­me. Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

 

Pa­si­ruo­šė dar­bams, bet ne­su­lau­kė

Su­si­ti­ko­me L. Bud­re­vi­čie­nės kie­me. Gar­baus am­žiaus šiau­lie­tė pa­sa­ko­ja: 2018-ųjų ba­lan­dį at­vy­kę "Ger­bus­tos" at­sto­vas sa­kę nie­ko ne­so­din­ti, nes pra­si­dės nuo­te­kų tink­lų re­konst­ruk­ci­ja. Mo­te­ris "paau­ko­jo" ke­tu­rias lys­ves, nu­pjo­vė ir se­ną sly­vą. Bet dar­bi­nin­kų kie­me ne­su­lau­kė.

Mo­te­ris krei­pė­si ir į And­rių Jė­čių, "Ger­bus­tos" sta­ty­bų va­do­vą, ir į "Šiau­lių van­de­nų" pro­jek­tų va­do­vą. Iš pa­sta­ro­jo per­nai rugp­jū­čio pa­bai­go­je ga­vu­si elekt­ro­ni­nį laiš­ką, kad ran­go­vas "jo­kio ka­si­mo ne­be­vyk­dys, esa­mų nuo­te­kų tink­lų re­konst­ra­vi­mo dar­bus at­liks už­da­ru bū­du, to­dėl au­ga­lams Jū­sų dar­že ne­be­pa­kenks".

Ta­čiau šiau­lie­tė jau ne­be­ga­lė­jo už­siau­gin­ti mor­kų, žir­nių, špa­ra­gi­nių pu­pe­lių ir svo­gū­nų. Juos tu­rė­jo pirk­ti par­duo­tu­vė­je. Pen­si­nin­kė su­skai­čia­vo apie 120 eu­rų nuo­sto­lį.

"Už­žė­lė žo­lės. Aš ro­viau, ro­viau. Svei­ka­tą pa­ga­di­nau, – į tuš­čias lys­ves ro­dė ir pa­sa­ko­jo L. Bud­re­vi­čie­nė. – O mo­čiu­tei ir ko­jas skau­da. Žie­mą aš tu­rė­jau pirk­ti ir mor­kas, ir svo­gū­nus – nie­ko ne­tu­rė­jau."

Nė­ra raš­to – nė­ra įro­dy­mo

UAB "Šiau­lių van­de­nys" nu­siun­tė šiau­lie­tę dėl ža­los at­ly­gi­ni­mo kreip­tis į "Pa­ne­vė­žio sta­ty­bos tres­tą" ir jo fi­lia­lą "Ger­bus­ta". L. Bud­re­vi­čie­nė ra­šė elekt­ro­ni­nius ir re­gist­ruo­tus laiš­kus, ta­čiau at­sa­ky­mo ne­ga­vo.

Tik šių me­tų ba­lan­dį jos pre­ten­zi­ja pa­sie­kė "Ger­bus­tą", pa­dė­jus "Šiau­lių van­de­nims".

Ba­lan­džio 15-ąją Kęs­tu­tis Kast­ric­kas, "Ger­bus­tos" di­rek­to­rius, raš­te at­sa­kė, kad "AB "Pa­ne­vė­žio sta­ty­bos tres­tas" nė­ra da­vęs jo­kių nu­ro­dy­mų dėl že­mės ūkio naud­me­nų ar žel­di­nių ri­bo­ji­mo juos so­din­ti skly­pe". Jo­kie dar­bai skly­pe ne­bu­vo vyk­dy­ti, to­dėl ža­los ne­bu­vo pa­da­ry­ta, pre­ten­zi­ja esan­ti ne­pag­rįs­ta.

"Šiau­lių kraš­tui" be­si­lan­kant Trak­to­ris­tų gat­vė­je, mo­ters žo­džius dėl nu­ro­dy­mo nie­ko ne­sė­ti pa­tvir­ti­no jos kai­my­nas. Tą pa­tį iš­gir­do­me ir iš re­konst­ruk­ci­jos dar­bus vyk­dan­čio įmo­nės spe­cia­lis­to. Jis "Šiau­lių kraš­tui" pa­tvir­ti­no per­nai šiau­lie­tei da­vęs to­kį nu­ro­dy­mą. Tie­sa, tuo­met vamz­džių kei­ti­mas pla­nuo­tas at­vi­ru, ka­si­mo, bū­du. Su­ži­no­jo­me, jog kai vie­nas kai­my­nas į sa­vo kie­mą dar­bi­nin­kų neį­si­lei­do, te­ko ko­re­guo­ti re­konst­ruk­ci­jos pro­jek­tą.

"Aš ėjau, de­ri­nau su vi­sais žmo­nė­mis iki vie­no. Taip išė­jo, kad pa­si­kei­tė pla­nai, dėl ko mo­te­ris są­ly­gi­nai nu­ken­tė­jo", – pri­pa­ži­no "Ger­bus­tos" dar­buo­to­jas. Jis tei­gė vyk­dęs va­do­vy­bės už­duo­tis ir ne­siė­męs sa­va­va­liš­kų veiks­mų.

Bet įmo­nės va­do­vas K. Kast­ric­kas "Šiau­lių kraš­tui" pa­kar­to­jo: "Mes bend­rau­jam ci­vi­li­zuo­tai. Yra pra­ne­ši­mai, raš­tai." Anot jo, jei raš­tiš­ko pa­lie­pi­mo gy­ven­to­jai ne­tu­ri, jų pre­ten­zi­jos yra ne­pag­rįs­tos.

"Toks yra pel­no sie­kian­čių įmo­nių po­žiū­ris į žmo­gų", – ap­gai­les­ta­vo L. Bud­re­vi­čie­nė, su­ži­no­ju­si dar­kart, kad jos pre­ten­zi­jas "Ger­bus­ta" lai­ko ne­pag­rįs­to­mis.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti Lietuvoje veikiančių skandinavų bankų veikla?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kai kvietėte greitąją pagalbą, ar ji atvyko greitai?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1 C

-1 C

 

  +1  C

+2 +3 C

+3 +5 C

 

+1 +2 C

3-5 m/s

0-6 m/s

 

3-4 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1025 PLN - 4.2715
RUB - 69.0442 CHF - 1.0689
GBP - 0.8436 NOK - 10.0363