Aplinkos ministras Simonas Gentvilas labai originaliai atsakė į vieno parlamentaro klausimą, kodėl už vieną vilko suplėšytą avį mokamos vienokios kompensacijos, už kitą analogišką - visai kitokios.
„Gerbiamas ministre, į mane kreipėsi Žemaitijos krašto ūkininkai, tai Plungės, Telšių, kurie būtent užsiima avininkyste. Jiems šiuo metu yra iš tiesų bemiegės naktys, tai mato visuomenė ir televizijos reportažuose, kai vilkų šeimynos išvaiko bandas, sudrasko, išplėšo, moko savo jauniklius. Jie teikia atitinkamus prašymus į agentūras dėl kompensacijų, kažkodėl delsiama ir nesulaukiama. Tai susiję ir su jumis.
Ir antra dalis klausimo yra, kodėl būtent savivaldybėse tos pačios veislės, rūšies, kilmės avies suplėšymas, sudraskymas yra skirtingai vertinamas? Vėl vyksta ūkininkų diskusijos. Nesusipratimas ar tai būtent yra padarytos žirklės, nėra nustatyta aiški riba arba vieneto įkainis?", - į aplinkos ministrą kreipėsi parlamentaras Valentinas Bukauskas.
S.Gentvilas atsakė, švelniai tariant, keistokai.
„Plėšrūnai gamtoje yra du - žmogus ir vilkai dažniausiai, dabar atsirado jau ir lūšių. Po populiacijos atsigavimo tai reikia reguliuoti. Dabar vilkų medžioklės kvotą didiname nuo 300 iki 371 artimiausią medžioklės sezoną. Padidinama yra jinai. Dėl probleminių vilkų, kurie nuolat lankosi ūkiuose, galima gauti papildomą licenciją ir kvotą jiems sumedžioti. Ūkininkai gali dėl to kreiptis. Kad tinkamas arbitras būtų šitam klausimui, tai yra savivaldybės tarp ūkininkų ir medžiotojų, o pinigų visada užteko.
Kiek buvo prašymų, mes juos visada padengdavome iš Valstybinės aplinkos apsaugos rėmimo programos. Jeigu kažkur vėluojama, aš tikrai pasitikrinsiu. Bet reikia nepamiršti, kad medžiotojai turi reguliuoti, turi teisę pašalinti sudėtingus, probleminius vilkus, kurie lankosi gal konkrečiame ūkyje. Tai pasižiūrėsiu į šį klausimą", - pažadėjo S.Gentvilas.