respublika.lt

SEL švenčia pergalę: rengia didžiausią koncertą Kaune

Publikuota: 2023 gegužės 06 07:16:25, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Istorija dėl SEL koncerto Klaipėdoje pasiekė finišo tiesiąją - naujoji valdžia išdavė leidimą koncertui. Tačiau SEL nesustoja. Grupės lyderis Egidijus Dragūnas skelbia, kad ruošiasi ir didžiuliam koncertui Kaune, kuris įvyks neseniai atidarytame Dariaus ir Girėno stadione.

 

Koncertuos naujame stadione

Apie planuojamą, kaip pats sako, „masiškiausią" koncertą Lietuvoje, Egidijus Dragūnas pranešė socialiniuose tinkluose. „Šiandien galiu pranešti gerą žinią - rugpjūčio 26 d. mes grojame naujajame Kauno Dariaus ir Girėno stadione. Ir darome tai pirmi, patekdami į istoriją. Džiaugiasi ir šypsosi širdis. Šiais metais Lietuvoje turėsime tik vieną pasirodymą, taip, kad kviečiu visus gerbėjus iš kitų miestų prisijungti ir pamatyti šitą nuostabų reginį", - sakė atlikėjas, pridūręs, kad grupė nekoncertavo jau pusantrų metų. O naujasis Kaune esantis Dariaus ir Girėno stadionas talpina beveik tiek žmonių, kiek tilptų trijose „Žalgirio arenose".

E.Dragūnas taip pat pranešė, kad grupę SEL apšildys ukrainiečių grupė „Kazka", 2022 m. pripažinta metų Ukrainos grupe. Žinią apie koncertą pranešantis E.Dragūnas sakė, kad dalis pajamų bus skirta paramai nuo karo kenčiančiai Ukrainai: „Dalį lėšų skirsime visai šiai tragedijai, Ukrainai." Penktadienį vidurdienį pradėta prekiauti bilietais į koncertą Kaune.

Tai jau antra gera naujiena SEL grupei šią savaitę. Prieš kelias dienas paaiškėjo, kad naujoji Klaipėdos miesto valdžia išdavė leidimą ir SEL koncertui Klaipėdoje. Ankstesnė valdžia leidimo nebuvo išdavusi, tačiau Administracinių ginčų komisija tokį sprendimą panaikino. Savivaldybė tai įgyvendino ir leidimas buvo išduotas. Planuotas koncertas Klaipėdos vasaros estradoje turėjo būti surengtas liepos 6 d. Tad kol kas nežinia, ar koncertas Kaune iš tiesų bus vienintelis grupės pasirodymas šiais metais.

Išvadino menkystomis

Žinią apie leidimą SEL koncertuoti Klaipėdoje itin kritiškai įvertino šoumenas Arūnas Valinskas, SEL grupės lyderį E.Dragūną ir naują Klaipėdos merą išvadinęs menkystomis. Pasak jo, pasikeitus valdžiai, pasikeitė ir vertybės.

Ankstesnis Klaipėdos miesto savivaldybės sprendimas papiktino ne tik grupės lyderį, bet ir dalį visuomenės. Internete buvo sukurta peticija, skirta Klaipėdos miesto savivaldybei. Vos per kelias valandas ją pasirašė daugiau kaip 6000 žmonių, o šiuo metu šis skaičius jau perkopė 11 tūkst. Beje, yra sukurta ir alternatyvi peticija, pavadinimu „SEL Klaipėdoje nepageidaujamas", tačiau ją pasirašė tik 82 žmonės.

Primename, kad jau kuris laikas Lietuvos klausytojai negirdėjo apie SEL koncertus, nes visi jie buvo atšaukti po atlikėjo pasisakymo socialiniuose tinkluose. „Daugelis manęs klausia nuomonės, ką aš manau apie viską ir kodėl tyliu, kodėl nieko nepasakau. Mano nuomonė yra tokia: yra žmonės, kurie sukuria ginklą, yra žmonės, kurie paliečia ginklą, yra žmonės, kurie gali šaut į žvėrį, ir yra tie, kurie gali šaut į žmogų. Tai va tie, kurie ten sėdi ir šaudosi, vyksta natūralus planetos išvalymas. Tegu jie ten b... šaudosi, aš už taiką", - pernai savo socialiniame tinkle vaizdo įraše kalbėjo atlikėjas. Po šių žodžių jis nusikeikė ir pasakė, kad yra už taiką.

Kitą dieną SEL grupę paliko jos nariai, buvo atšaukti planuoti koncertai. Tokie pasisakymai iššaukė didžiulį internautų ir kai kurių viešų žmonių pyktį. Arūnas Valinskas viešu laišku kreipėsi į visas Lietuvos savivaldybes, kad šios, organizuodamos miesto šventes, nekviestų tokių atlikėjų kaip Gytis Paškevičius ar E.Dragūnas.

A.Valinskas tuomet netgi patikino, kad Zarasų savivaldybė jau pritarė tokiam siūlymui. Pernai vasarį ir Kauno miesto savivaldybė patvirtino, kad po A.Valinsko viešo kreipimosi į miestų vadovus, minėti atlikėjai į savivaldybės organizuojamus renginius kviečiami nebus.

Be to, Generalinė prokuratūra buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą po SEL pasisakymų dėl neapykantos kurstymo. Tačiau po poros mėnesių ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nenustačius nusikalstamos veikos požymių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
157
F

Dienos klausimas

Ar vairuojant visada laikotės kelių eismo taisyklių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +14 C

+12 +17 C

 

+12 +19 C

+15 +19 C

+18 +22 C

 

+13 +15 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-12 m/s