Seimo „valstiečiui" Deividui Labanavičiui iškilo klausimas, kodėl neįgalieji, jei yra nedirbantys, nemoka mokesčių ir gauna socialines garantijas, tačiau kai pradeda dirbti, turi mokėti mokesčius. Ministrei Monikai Navickienei tai nekelia jokios nuostabos.
„Susitikimuose su neįgaliųjų organizacijomis mes kalbame apie neįgaliųjų įtrauktį, apie aktyvią visuomeninę veiklą, darbo rinką. Ir dabar turime tokią paradoksalią situaciją: kai jie būna pasyvūs, neaktyvūs, nedirbantys, tai jie būna drausti valstybės socialiniu darbo draudimu. Bet tik nusprendę tapti aktyvūs, įsitraukti į darbo rinką, jie tampa tarsi sveiki ir apmokestinami visu socialiniu draudimu. Klausimas ir būtų, ar tai socialiai teisinga neįgaliųjų atžvilgiu taikyti šį mokestį? Ir būtent, jeigu ateina mokesčių reformos paketas, galbūt bus numatytos tam tikros lengvatos ar iš viso bus netaikomas šis mokestis?", - Seime per Vyriausybės valandą pasiteiravo D.Labanavičius.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė M.Navickienė sako nelabai suvokusi klausimo kontekstą.
„Nes čia yra kalbama apie žmogaus pajamas, draustumą, kartu ir didesnę pensiją. Lygiai taip pat mes turime suprasti, kad negalią turintys asmenys turi didesnį ir neapmokestinamąjį pajamų dydį, kuris padidina to žmogaus pajamas į rankas. Man atrodo, kad mūsų pagrindinis tikslas turėtų būti suteikti žmogui galimybę grįžti į darbo rinką, užsidirbti lėšų ir turėti kuo didesnes socialines garantijas. Aš manau, kad dėl to yra padaryta (ne tik dėl to, bet iš dalies ir dėl to) ir negalios reforma tam, kad mes tiems žmonėms galėtume suteikti galimybę grįžti į darbo rinką ir gauti pajamas. Aš manyčiau, kad šiuo atveju yra tai, kad mes siekiame, jog tie žmonės gautų po to didesnes išmokas. Tai yra teisingas dalykas", - įsitikinusi ministrė.