respublika.lt

Šeimų nuo maršo neatbaidė kiršinimas ir etikečių klijavimas (59)

2021 gegužės 18 21:03:12
Justina GAFUROVA

Į šeštadienį vykusį mitingą „Didysis šeimos gynimo maršas" susirinko šeimos iš visos Lietuvos. „Vakaro žinių" kalbinti protesto dalyviai džiaugėsi, kad Lietuva bunda ir ruošiasi ginti savo vaikų ateitį. Visi iki vieno tikisi ne tik realių pokyčių valdžios sprendimuose, bet ir kad Lietuvos žmonės pajustų, jog jie yra didžiulė pokyčių galia.

×
nuotr. 5 nuotr.
Remigijus ir Irminta. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Iš Kauno į mitingą atvykęs Gintaras su dukra neslėpė džiaugsmo, kad turėjo progą dalyvauti tokiame įvykyje. „Iš namų išvykome dar ryte, bet per visą kelionę patirti įspūdžiai yra to verti. Reikia pripažinti, kad nesitikėjome, kad bus tiek daug vieningų žmonių. Tiek automobilių kolonose, tiek čia, Vingio parke. Dukra Gintarė negali atsistebėti. Tokiame įvykyje ji dar nėra buvusi. Tai jos pirmasis dalyvavimas visuomeniniame valstybės gyvenime. Jai didelį įspūdį paliko žmonių vieningumas ir drąsa", - „Vakaro žinioms" pasakojo Gintaras.

Nori apginti anūkų ateitį

Vyras sako, kad dalyvauti mitinge paskatino nusivylimas valdžia, o labiausiai - valdančiųjų siekis ratifikuoti Stambulo konvenciją: „Tikimės, kad žmonės bus išgirsti. Norime, kad valdžia, priimdama sprendimus, atsižvelgtų į visuomenės daugumos nuomonę. Šiuo metu nevyksta joks dialogas."

Iš Šiaulių atvykę sutuoktiniai Vilija ir Tomas sakė, kad į mitingą atvyko, norėdami apginti savo šeimos ateitį. „Mūsų dukra šiuo metu laukiasi. Norime, kad anūkas gyventų teisingoje Lietuvoje, kur yra saugomos tradicinės vertybės, todėl šiandien esame čia. Pritariame renginio organizatorių siekiams, kuriuose pasisakoma prieš Stambulo konvenciją, už tradicinę šeimą, tokią, apie kokią kalbama Konstitucijoje", - sakė Vilija.

Tomas neslepia, kad vykti kartu su automobilių kolona - buvo įspūdinga: „Jausmas - sunkiai nupasakojamas. Jį dar labiau sustiprino momentas, kai pamatėme pravažiuojančią koloną iš Klaipėdos. Jų kolona autostradoje buvo nusidriekusi 35 km. O mūsų, iš Šiaulių, - 27 km. Tai labai įspūdinga. Matėme daugybę žmonių pakelėse, miestų prieigose. Jie su vėliavomis ir balionais išėjo pasveikinti kolonų ir jas palydėti. Tai yra didžiulis palaikymas, jaučiama bendrystė, kuri įkvepia. Matome, kad esame ne vieni, mūsų - daug. Turėjau viltį, kad atvyks daug žmonių. Matome, kad taip ir įvyko. Žmonės pavargę nuo to, kas vyksta šalyje."

Vilija tikisi, kad mitingas bus viltinga pokyčių pradžia: „Manau, kad rezultato reikia išlaukti. Tai, kad žmonės sujudo ir yra pasiruošę pasakyti savo nuomonę - labai reikšminga. Kartais reikia labai nedaug, kad įvyktų dideli pokyčiai. Gal ne taip sparčiai, kaip norėtųsi, tačiau svarbiausia, kad jau matome pradžią. Tikiuosi, kad čia susirinkę žmonės patikės savo jėgomis ir supras kad nėra vieni. Nuo jų daug priklauso."

Purvo drabstymas privertė apsispręsti

Su žmona Irminta ir dviem vaikais į mitingą atvykęs Remigijus sako, kad naujienas apie maršą stebėjo nuo pat tos dienos, kai buvo paskelbta apie jo organizavimą. Vyras neslepia, kad iš pradžių nebuvo apsisprendęs, ar dalyvaus mitinge. Tačiau pamatęs, kaip dalis žiniasklaidos bando mitingą ir jo organizatorius diskredituoti ar juodinti, apsisprendė. „Mačiau daug įvairių nuomonių. Bet matant, kad pilama vis daugiau purvo, mano pasiryžimas dalyvauti tik išaugo. Supratau, kad turime čia būti. Nes „šiaip sau" toks puolimas nebūtų daromas", - sakė Remigijus, prisipažinęs, kad dėl savo šeimos apsisprendimo dalyvauti marše iš aplinkinių sulaukė įvairių reakcijų. „Tačiau mes į kalbas apie tai nesileidome, ir tiek. Manau, kad tokie žmonės per daug nesigilina į tai, kas vyksta. Jiems atrodo, kad viskas gerai, kol jų pačių nepaliečia ta ideologija. Bet, kai viskas bus įtvirtinta teisiškai, kovoti bus per vėlu. Manau, kad iš tiesų maršą palaikančių žmonių yra daug daugiau, nei čia susirinko. Tik ne visi išdrįsta garsiai tą pasakyti", - svarstė Remigijus.

Jis tikisi, kad mitingas bus pokyčių pradžia: „Tikiuosi, kad susiformuos lyderiai, kurie aktyviai ves tradicines vertybes ginančias šeimas. Nes matome, kaip organizuota mažuma diktuoja savo sąlygas daugumai, nes joje nėra konkretaus lyderio. Norime, kad būtų išsaugotas šeimos supratimas taip, kaip nurodoma Konstitucijoje. Manau, kad jeigu dauguma nesutinka, negalima jiems primesti mažumos vertybių, skaldant visuomenę. Noriu apsaugoti savo vaikus, kad mokyklose nebūtų „stumiama" vakarietiška LGBT ideologija, nes mūsų šeima palaiko tradicines krikščioniškas vertybes."

Sprendžiasi Tautos ateitis

Penkis vaikus užauginusi Teresė į mitingą atvyko su dukra ir dviem anūkėlėmis bei laukė prisijungiant dar vienos dukros su šeima. Moteris sako, kad matant, kokia politika vykdoma šalyje, likti namuose negalėjo: „Manau, šio mitingo vaizdas nulems mūsų Tautos ateitį. Ar mes sugebėsime apsaugoti savo vaikus ir anūkus nuo to, kas mums „brukama". Mažai kalbama, kad užsienyje kyla vaikų, norinčių keisti savo lytį, skaičius. Jeigu nesipriešinsime, tokios tendencijos pasieks ir mus, o tai turės siaubingų pasekmių mūsų nedidelei Tautai. Aš esu iš tų žmonių, kurie gyveno okupacijos metu, bet mes tada net nesapnavome, kad gali vykti tokie dalykai, kokius šiandien matome Lietuvoje. Nemanau, kad eidami prieš prigimtį, tapsime laimingesni. Tai yra tokie klystkeliai, kurie mūsų kartai kelia siaubą ir nerimą dėl jaunimo ateities.

Todėl tikiuosi, kad šis renginys leis mums pajusti, kiek daug priklauso nuo mūsų pačių. Žinote, aš labai laukiau mitingo ir labai jaudinausi dėl jo. Nuo pat ryto negalėjau darbų dirbti ir daugiau apie nieką negalvojau, tik apie maršą, stebėjau visas naujienas ir tiesioginę transliaciją. Didžiulį įspūdį padarė žmonių solidarumas. To Lietuvoje nebuvo jau seniai."

Mamai pritaria ir dukra Jūratė. Ji, kaip ir maršo organizatoriai, mitinge dalyvauja norėdama pasisakyti prie Stambulo konvencijos ratifikavimą Lietuvoje. „Visi esame prieš smurtą. Lietuvos teisinė bazė taip pat yra prieš smurtą. Manau, kad teisinių priemonių tam užtikrinti pakanka. Kam priimti dar vieną dokumentą, kuris sukuria begalę teisinių problemų ir įneša „gender" sąvoką į mūsų švietimą.

Todėl ir esame čia, kad valdžia matytų, jog turime savo nuomonę. Mums kalbama, kad visuomenė neturi pakankamai galių, bet matome, kad kilus visuomenės nepasitenkinimui, Stambulo konvencijos klausimas buvo nukeltas. Manau, valdžia, matydama žmonių nepasitenkinimą, privalės priimti atitinkamus sprendimus. Juk niekas nenori prastų reitingų", - sakė Jūratė.

Priminė katalikišką valstybę

Į mitingą iš Kauno su žmona Jolanta ir keturiais vaikais atvyko ir Šarūnas. Jų šeimoje auga penki vaikai. Jolanta sako, kad tai buvo labai svarbus įvykis visai šeimai: „Esame už tradicines šeimas, kuriose auga laimingi vaikai. Džiugu matyti tiek daug žmonių. Su visa šeima vykome kolonoje iš Kauno, tai buvo nepaprasta. Vaikai labai džiaugėsi galėdami dalyvauti tokiame įvykyje. Gera matyti tokią visuomenės vienybę ir bendrystę."

Šarūnas sako, kad Lietuvai laikas prisiminti savo katalikiškas tradicijas: „Gera matyti, kad trisdešimt metų kentėjusi liberalų režimą Tauta pagaliau pakilo.

Šiandien puikus laikas atsiminti Vytauto Didžiojo laikus, kai buvo sukurta galinga klestinti valstybė su katalikiška santvarka. Tai gyvavo keturis šimtus metų. Ir šeima buvo suvokiama kaip vyro ir moters, o ne Jonuko ir Petriuko, sąjunga. Neegzistavo tokie nusikaltimai, kaip vaikų žudymas ar senelių eutanazija.

Bet Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, pamiršome kelią. Atsisukome į Vakarus ir buvome apgauti neomarksizmo. Dabar įgyvendinamos tos pačios idėjos, kurias skleidė „broliai" Marksas ar Leninas. Šeima yra dekonstruojama, iškeliamos mažumų teisės. Tai vyksta dėl to, kad atkovoję Nepriklausomybę nenukreipėme Tautos teisinga, katalikiška kryptimi. Manau, dabar laikas tai ištaisyti."

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (59)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SLALOMAS: nemažai dalyvių bei stebėtojų sutraukė Kauno rajone automobilių slalomo varžybos, kurias karantinas iš 2020 metų tradicinių velykinio ir kalėdinio turnyrų nustūmė net į šių metų vasarą.
  • MIGRANTAI: Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė dar dvi neteisėtų migrantų grupes, o Švenčionių rajone – vieną (iš viso sulaikyti 58 užsieniečiai, iš kurių, pirminiais duomenimis, 54 gali būti Irako piliečiai, 4 – Šri Lankos.
  • KOPLYČIOS: Vilniaus arkikatedroje atvertos 70 metų buvusios uždarytos koplyčios, kuriose Katedros lankytojai galės melstis, apžiūrėti restauruotą Šv. Vladislovo koplyčios kupolą bei sugrąžintą XVIII a. zakristijos spintą, kuri pastaruosius 30 metų buvo eksponuota Lietuvos Taikomosios dailės muziejuje.
  • SPORTAS: Lenkijos Elbingo mieste vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Europos standartinių šokių taurės varžybose naujaisiais Europos taurės šeimininkais tapo pasaulio, Europos ir daugkartiniai Lietuvos standartinių šokių čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos.

  • NELAIMĖ: šeštadienio vėlų vakarą Plungės rajone iš sodybos tvenkinio narai ištraukė 17-mečio kūną.
  • KULTŪRA: penktadienio vakarą Giacomo Puccini operos „Vilisės“ koncertiniu atlikimu (Lietuvoje – pirmą kartą) prasidės 26-asis tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis - vieną iš solinių vaidmenų operoje atliks šio festivalio naujasis meno vadovas, daugelyje pasaulio scenų publikos simpatijas pelnęs tenoras Edgaras Montvidas.
  • RADINYS: Indijos policija ketvirtadienį pranešė pradėjusi tyrimą, kai medinėje dėžėje, plūduriuojančioje Gangos upėje, surado gyvą ir sveiką naujagimį - dėžės vidus buvo išklotas raudonu audiniu, jame buvo paveikslėliai su indų dievų atvaizdais, taip pat horoskopas, nurodantis mergaitės gimimo datą, laiką ir vardą Ganga – tai vienos iš indų dievybių vardas, kuriuo vadinama ir upė.
  • AFRIKOJE: Botsvanoje rastas trečias didžiausias pasaulio deimantas - kiaušinio dydžio brangakmenis yra 1 098 karatų „retas ir ypatingas“, teigė „Debswana“ įmonės vadovė Lynette Armstrong.
  • PINIGAI: nuo liepos mėnesio vieniši šalpos pensijų gavėjai ir mažų pensijų priemokų gavėjai galės kreiptis į „Sodrą“ dėl vienišo asmens išmokos.

  • APKLAUSA: remiantis naujausia „Deposit Solutions“ apklausa, europiečiai koronaviruso pandemijos metu ėmė mažiau leisti pinigų ir labiau taupyti.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar ketinate švęsti Jonines?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur slepiatės nuo tropinių karščių, užklupusių Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+21 +28 C

+19 +26 C

 

+18 +25 C

+27 +34 C

+20 +33 C

 

+22 +26 C

0-4 m/s

0-8 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos