respublika.lt

Šeimos žodį tarė. O ar jį išgirdo valdžia?

(0)
Publikuota: 2021 gegužės 24 12:00:00, Olava STRIKULIENĖ
×
nuotr. 13 nuotr.
„Didysis šeimos gynimo maršas 2021“. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

„Respublikos" savaitės akiratyje - visi Lietuvos žmonės, padėję suorganizuoti ir aktyviai dalyvavę „Didžiajame šeimos gynimo marše 2021".

 

 

Gali organizuoti bet ką, bet renginys pavyksta tik tada, kai jo turinys sutampa su žmonių norais bei poreikiais. Lietuva po atkurtos Nepriklausomybės dar neturėjo tokio masiško renginio, kuris būtų suorganizuotas ne valstybės biudžeto, Europos Sąjungos ar užsienio „filantropų" lėšomis, bet eilinių Lietuvos žmonių. Ir šit - stebuklas. Žmonės patys susiorganizavo milžinišką akciją. Patys šią akciją finansavo. Patys negailėjo nei savo pinigų, nei laiko, nei transporto kelionei į Vilnių. Ir pademonstravo tokį organizacinį potencialą, tokį susitelkimą, kuris nepadarytų gėdos jokiems kariniams manevrams, civilinės saugos pratyboms ir t.t.

Tikrasis kūrybinis potencialas

Svarbiausia - visas šis organizacinis potencialas glūdėjo ne kokioje nors šalies ministerijoje, aplipusioje biurokratais, ar socialiniuose tinkluose, televizijose, aplipusiose režisieriais, renginių vedėjais, vadybininkais, prodiuseriais, fondų įsisavintojais, reklamuotojais, reklamdaviais, etatiniais visų valdžių pataikūnais, „teisingos nuomonės" formuotojais, skleidėjais ir t.t. Ne, maršo organizacinis potencialas, o tiksliau - Lietuvos žmonių sugebėjimas susitarti, suderinti savo veiksmus ir vieningai veikti, glūdėjo visuose šalies kampeliuose. Tai parodo maršo koordinatorių skaičius. Neskaitant pagrindinių aštuonių organizatorių, vien Klaipėdos apskrityje už maršo organizavimą buvo atsakingi 10 asmenų, Telšių apskrityje - 6, Tauragės - 5, Šiaulių - 10, Marijampolės - 7, Vilniaus apskrityje - 8 , Panevėžio - 7, Kauno - 9, Alytaus - 4, Šiaurės Rytų Lietuvoje - 12. Į šiuos skaičius įrašyti ir asmenys, atsakingi už atskirų šalies regionų veiksmų koordinavimą. Tad vien prieš maršą jo rengėjai apvažinėjo visus šalies pakraščius, bendravo su žmonėmis ir ragino prisijungti. Panašiai žmonės kažkada iš mėlynų autobusiukų buvo raginami referendume pasisakyti už stojimą į Europos Sąjungą. Buvo viliojami būsima ES fondų parama, didesniu saugumu, darbo rinkos prieinamumu ir t.t. Ir vis vien visų neįtikino! Per dvi dienas vykusį referendumą dar teko pridėti nemokamų skalbimo miltelių. O maršo organizatoriai jokių gėrybių žmonėms nesiūlė. Buvo tik pasiūlymas patiems leisti savo pinigus, aukoti šeštadienį ir masiškai vykti į Vilnių. Kad pasisakytų už prigimtinę šeimą. Būtent - už prigimtinę. Nes tradicijas galima keisti, o žmogaus prigimties nepakeisi. Nes ji duota ne Seimo, ne Teisingumo ministerijos, bet Gamtos.

Tokios drausmės, kokią pademonstravo milžiniška maršo mašinų kolona, galėtų pavydėti bet kokios valstybės karinės pajėgos. Kai juda kariškiai, vis vien pasitaiko, kad kokia nors tanketė siaurame kelyje įvažiuoja į griovį. O maršo metu užregistruoti tik keturi techniniai įvykiai, per kuriuos žmonės, policijos duomenimis, nenukentėjo. Organizatoriai viską numatė minučių tikslumu. Kada įsilieti į bendrą koloną. Kokiu greičiu važiuoti. Kokių laikytis atstumų. Kaip automagistralėje netrukdyti kitiems eismo dalyviams.

Daug daugiau nei dešimt tūkstančių

Valdžios giedorėliai, Smolnio matrosai ir matrosės, vienintelės „teisingosios nuomonės formuotojai" veltui bando maršą sumenkinti. Sako, jog Vingio parke vykusiame mitinge dalyvavo 10 tūkstančių žmonių. Esą tik 0,3 proc. gyventojų. Žmonės taip buvo Kremliaus niekinami ir Sąjūdžio laikais. Esą minios, susirenkančios į mitingus, visiems LTSR piliečiams neatstovauja. Istorija kartojasi, ar ne? Tik tąkart kunigą Robertą Grigą, kalbėjusį prie Adomo Mickevičiaus paminklo, persekiojo sovietiniai saugumiečiai. O dabar tą patį R.Grigą, kalbėjusį per maršą, niekina „progresyvūs" tautiečiai.

Ar iš tikrųjų marše dalyvavo tik 10 tūkst. žmonių? Skaičiuotojai tikriausiai pamiršo, kiek žmonių, su vėliavomis ir giedodami himną, palydėjo maršo dalyvius iš savo miestelių. O kiek žmonių sveikino Maršą pakelėse, stovėdami ant viadukų! Visa tai užfiksuota vaizdo įrašuose. Kada nors ir jie taps valstybės archyvuose saugoma istorine Lietuvos dokumentika. Įrodančia, kaip piliečiai priešinosi kryptelėjimams. Ir objektyviai nufilmuotuose, o ne tendencingai sudurstytuose, vaizdo įrašuose bus aiškiai matoma, kad maršo dalyviai - ne vien žilagalviai. Dauguma - jaunos, gražios šeimos. Atvykusios į renginį su vaikais. Tačiau valdžios giedorėliai tokių šeimų nepamatė. Žvalgėsi užfiksuoti kokių nors susiraukusių ar grėsmingų personų, kurių apstu festivaliuose, kur kvaišalai liejasi laisvai.

Didžioji politikų veidmainystė

Šis maršas pravardžiuojamas visaip. Net pavadintas „neapykantos maršu". Taip jį feisbuke pavadino europarlamentaras Andrius Kubilius. O patriarchas Vytautas Landsbergis pareiškė, kad šeimos ginti nereikia, nes niekas jos nepuola. Tačiau 2012 metų gegužę, kai konservatoriams dar nevadovavo anūkas, V.Landsbergis buvo daug kritiškesnis: „Eisime ginti heteroseksualumo, kaip dar ne visiškai pasenusios politinės orientacijos." Lygiai kaip ir dabar tylinti Irena Degutienė 2012 m. rugsėjį tikino: „Esu kategoriškai prieš gėjų santuokas." Kur I.Degutienė dabar? Būtų buvę smagu ją pamatyti ginančią prigimtinę šeimą... Turbūt bijo neįtikti. Kad nebūtų etatinių valdžios giedorėlių pasmerkta, kaip dabar puolamas šeimas pasveikinęs šalies prezidentas Gitanas Nausėda?

O iš tiesų maršo dalyvių yra labai daug. Jį palaikė ir žmonės, kurie stebėjo renginį kompiuterių ekranuose. Ir baisėjosi, kaip tai, ką jie mato, nesutampa su televizijų transliuojamais vaizdais bei komentarais. Negi vėl ėmėme gyventi iškarpytoje, numelioruotoje, cenzūruotoje „tikrovėje"? Kur laidos vedėjai patys žino, kad meluoja, o operatoriai karštligiškai ieško gražių žmonių minioje bent vieno „neadekvato". Kad, piketuojančių „vaivorykštinių" vaikiukų džiaugsmui, būtų galima sumenkinti maršą.

O pabaigai retorinis klausimas - kiek laiko žiūrovai ištvertų renginį, kuriame mažai dainų, muzikos, bet labai daug kalbų? Kiekvienas prodiuseris pasakytų, kad nusivylę žiūrovai imtų skirstytis po pusvalandžio ar net anksčiau. O Vingio parke renginys vyko nuo 18 val. ir žmonės ėmė palengva skirstytis apie 21.30 val., nors jų dar laukė ilgas kelias namo. Tai įrodo, kad žmonėms buvo svarbi pati renginio idėja - neleisti, kad įstatymiškai būtų išdarkyta šeimos samprata.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s