Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė siūlymui griežtinti bausmes asmenims, kurie triukšmauja ramybės valandomis ir taip trukdo kitiems. Tiesa, tam kategoriškai prieštaravo verslininkai, atstovaujantys barams, naktiniams klubams, kaimo turizmo sodyboms ir kitiems triukšmo šaltiniams.
Komitetas nubalsavo už tai, kad viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu - ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose triukšmaujantys asmenys būtų baudžiami nebe 20-80, o 80-200 eurų bauda, o už pakartotinį nusižengimą - jau 200-300 eurų bauda. Baudą reikėtų susimokėti ir juridinių asmenų, kuriems priklauso triukšmo šaltinis, vadovams - 200-300 eurų bei 300-400 eurų už pakartotinį nusižengimą. Tiesa, projekto autorius Mindaugas Skritulskas siūlė įteisinti dar didesnes baudas.
Jis rėmėsi didžiųjų miestų senamiesčių, taip pat Palangos J.Basanavičiaus gatvės pavyzdžiu, kur gyventojai susiduria su ramybės valandomis keliamu triukšmu, sklindančiu iš artimoje aplinkoje esančių barų ir kavinių. Kasmet policija į J.Basanavičiaus gatvę kviečiama po kelis šimtus kartų, tačiau pirmą kartą prasižengusiam dažniausiai skiriama pusė minimalios baudos - 10 eurų.
„Pačių policijos pareigūnų teigimu, iš jų tiesiog yra tyčiojamasi, kadangi skiriamos baudos dėl jų mažo dydžio neveikia atgrasančiai, o tuo pačiu ir prevenciškai. O barų savininkai neretai piktnaudžiauja, kai protokolui surašyti „deleguojami" vis kiti klubo darbuotojai, kad tai būtų traktuojama kaip pirmasis nusižengimas ir taikoma pusės minimalaus dydžio bauda", - konstatavo Seimo narys.
Palyginimui jis pateikė informaciją apie baudas už panašius nusižengimus, taikomas kaimyninėse ES šalyse. Estijoje už bendrųjų elgesio viešose vietose reikalavimų pažeidimą baudžiama bauda iki 400 eurų arba areštu. Juridiniai asmenys už tokį nusižengimą baudžiami bauda iki 2000 eurų. Lenkijoje baudžiama netgi areštu (nuo 5 iki 30 dienų), laisvės apribojimu 1 mėnesiui, maždaug 1000 eurų bauda. Latvijoje baudžiama 70-500 eurų bauda.
Projektui ypač priešinosi verslininkai. Lietuvos verslo konfederacijai atstovaujantis Vilius Kriaučiūnas sako, kad neteisinga numatyti administracinę atsakomybę baro ar restorano vadovui, nes triukšmauti gali, pavyzdžiui, į lauko terasą išėję klientai, o vadovas už juos atsakingas negali būti. Taip pat nei iš šio, nei iš to mestelėjo, kad, pvz., Vilniuje per „Rammstein" koncertą juk nestovėjo policininkai su triukšmo matuokliais.
Tačiau jam kontrargumentavo seimūnas Andrius Vyšniauskas. Anot jo, barų vadovai leidžia triukšmui kartotis, nes už tai negauna nuobaudų. Kolega Algirdas Stončaitis pridūrė, kad tokio neatsakingo verslo įkaitais paverčiami aplinkiniai gyventojai. Dar vieną „perliuką" mestelėjo V.Kriaučiūnas, pareikšdamas, kad savivaldybės turi skirti pinigų ir investuoti į barų ir panašių vietų garso izoliaciją, nes pačiam verslui tai per brangu. Tačiau komiteto tai neįtikino.