Seimas antradienį nepaskyrė naujų trijų Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų.
Už Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pasiūlytą Ingridos Danėlienės kandidatūrą į KT teisėjos pareigas balsavo 41 Seimo narys, prieš – 59, susilaikė 20 parlamentarų.
Už prezidento Gitano Nausėdos pateiktą Giedrės Lastauskienės kandidatūrą į KT teisėjus balsavo 49 Seimo nariai, prieš – 50, susilaikė 16 Seimo narių.
Didžiausio palaikymo sulaukė Algio Norkūno kandidatūra, tačiau tai jam nepadėjo tapti KT teisėju.
Už jo paskyrimą KT teisėju balsavo 52 Seimo nariai, prieš – 47, susilaikė 24 parlamentarai.
Už tai, kad S. Rudėnaitė būtų atleista iš dabartinių pareigų, balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 34, susilaikė 17 parlamentarų. Po atleidimo ji nebuvo paskirta AT pirmininke, nes už tai balsavo 52 Seimo nariai, prieš – 46, susilaikė 23 tautos atstovai.
Po tokio balsavimo Seimo narys Povilas Urbšys svarstė, kad, jei Seimas yra adekvatus, tai gal jam laikas užsiimti saviizoliacija?
„Akivaizdu, kad Seimo daugumos nariai pademonstravo, kad prezidentas Gitanas Nausėda niekada neturi suabejoti jų teikiamu kandidatu į ministrus, o Seimo pirmininkas niekada negali teikti jokios kandidatūros, nes jau nuspręsta, kad jis yra žmogus už politinės ribos", – teigė P. Urbšys.
Per tas politines manipuliacijas, anot parlamentaro Eugenijaus Gentvilo, S. Rudėnaitė tampa bedarbė. Tačiau Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė paneigė tai, sakydama, kad ji lieka AT teisėja.
Opozicijos atstovų nuomone, Seimas save kompromituoja ir veda konstitucinės krizės link, o šis sprendimas nepuošia Seimo.
Tuo metu Seimo vicepirmininkė konservatorė Irena Degutienė mano, kad Seimas turės grįžti prie teisėjų paskyrimo, ir patarė atidžiau rinkti galimus kandidatus.
Dėl naujų teisėjų paskyrimo Seimas balsavo slaptai.