respublika.lt

Seimas nepritarė siūlymui įpareigoti nurodyti, kad prekė - iš teroristinės valstybės

Publikuota: 2023 rugsėjo 16 12:45:13, Deimantas Kniška
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Seimas atmetė peticiją, kuria vienas pilietis siūlė įpareigoti gamintojus, pardavėjus, paslaugos teikėjus vartotojams privalomai suteikti informaciją, kad iš sudaromo sandorio naudą gaus verslininkas, vykdantis veiklą teroristinėmis pripažintose valstybėse.

 

 

„Gamintojas, pardavėjas, paslaugos teikėjas vartotojams privalo suteikti informaciją apie tai, kad iš sudaromo sandorio naudą (tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai) gautų verslininkas, tiesiogiai ar netiesiogiai vykdantis veiklą valstybėse, kurias Lietuvos Respublikos Seimas ar Europos Parlamentas yra pripažinęs terorizmą remiančiomis ir (ar) vykdančiomis valstybėmis", - viena tokia nauja nuostata buvo pasiūlyta peticijoje.

Ja taip pat siūlyta papildyti Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymą, kad klaidinančiais veiksmais taip pat laikoma komercinė veikla, kuri skatina arba gali paskatinti vidutinį vartotoją priimti sprendimą dėl sandorio, kurio jis kitomis aplinkybėmis nebūtų priėmęs.

„Tokia veikla apima bet kokį prekės pateikimą, siūlymą ar pardavimą vartotojams Lietuvos Respublikoje nenurodant, kad naudą iš sandorio (tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai) gautų komercinės veiklos subjektas, tiesiogiai ar netiesiogiai vykdantis veiklą valstybėse, kurias Lietuvos Respublikos Seimas ar Europos Parlamentas yra pripažinęs terorizmą remiančiomis ir (ar) vykdančiomis valstybėmis".

Peticijų komisijos pirmininkas Edmundas Pupinis Seimui paskelbė, kad komisija siūlo peticijai nepritarti, tačiau tuo nustebino savo kolegą konservatorių frakcijoje Vilių Semešką.

„Tai tikrai labai aktuali problema ir labai gaila, kad ši peticija yra atmetama. Aš manau, kad Peticijų komisija galėtų paieškoti sprendimų, kaip vis dėlto reglamentuoti įvairių prekių prekybą iš tų šalių, kurios yra paskelbtos Lietuvos teroristinėmis valstybėmis. Ir ar nemanytumėte, kad vis dėlto sprendimas turėtų būti rastas ir bent jau pirkėjai galėtų būti informuoti, kad ši prekė arba šis gamintojas bendradarbiauja su teroristinėmis valstybėmis ir dirba tose valstybėse, tiesiog uždirba kruvinus eurus, kruvinus dolerius ir kruvinus pinigus?", - E.Pupinio per plenarinį posėdį pasiteiravo V.Semeška.

„Iš tikrųjų mes ir kreipėmės į centrus, kad vis dėlto ne tik informuotų, bet ir išimtų tas prekes. Čia turbūt svarbesnis klausimas nesuprantamas yra, kaip galima prekiauti. Jeigu negalima prekiauti, tai iš tikrųjų nereikėtų aiškinti, nes iš esmės kas turi būti nurodyta ant pakuočių, ant kitų dalykų, reglamentuoja direktyvos. Vis dėlto norėdami įvesti tam tikrą reikalavimą mes sudarytume nevienodas sąlygas, tarkim, galbūt mūsų verslo... Kaip mes pareikalautume iš tų, kurie importuoja, kad ant pakuotės būtų nurodyta, tarkim, kokios nors vokiškos prekės mūsų prekybos centre, kad yra ta direktyva? Tai yra europinis reikalavimas, nes mes dalyvaujame bendrojoje rinkoje. Peticijų komisija, priimdama savo sprendimus, vadovaujasi teisės normomis, tiek Europos Sąjungos, tiek Lietuvos Respublikos įstatymais", - atsakė E.Pupinis.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
8
F

Dienos klausimas

Ar reikia atsisakyti popierinių bilietų viešajame transporte bei juos pakeisti elektroniniais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +17 C

+16 +22 C

 

+12 +18 C

+22 +27 C

+17 +22 C

 

+15 +19 C

0-7 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s