respublika.lt

Seimas „išsuko“ M.Matijošaitį dėl linksmybių Seimo viešbutyje

(1)
2022 lapkričio 24 08:35:50
Justina GAFUROVA

Seimo etikos sargams teko pakartotinai tirti jauniausio Seimo nario, „laisviečio" Mariaus Matijošaičio elgesį Seimo viešbutyje, kai į Etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi jo kaimynai - ukrainiečių šeima. Tačiau Seimo etikos sargai nutraukė tyrimą, net nepasivarginę pakviesti į posėdį pačių pareiškėjų. Negana to, pildosi ir anksčiau galimai paties M.Matijošaičio gąsdinimas ukrainiečiams, kad jie patys bus iškeldinti iš Seimo viešbučio.

×
nuotr. 1 nuotr.
Dėl triukšmo Seimo viešbučio bute Mariui Matijošaičiui etikos sargams tenka aiškintis ne pirmą kartą. Eltos nuotr.

 

Neseniai Seimo etikos ir procedūrų komisijoje jau antrą kartą buvo nagrinėjamas Seimo nario M.Matijošaičio elgesys Seimo viešbutyje. Kaip žinia, čia gyvena ne tik parlamentarai, bet ir nuo karo Ukrainoje pabėgę ukrainiečiai. Tarp jų ir Mindaugui Puidokui skirtame dviejų kambarių bute apgyvendinta keturių asmenų šeima iš Ukrainos. Dar pavasarį ukrainiečiai skundėsi garsais iš M.Matijošaičio buto.

Tuomet ukrainiečių nuogąstavimus paviešino M.Puidokas, kuris ir kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją. Bet tą kartą tyrimas buvo nutrauktas. Priežastis - nepavyko nustatyti, ar Seimo narys ukrainiečiams tikrai atkirto: „Jei esat kažkuo nepatenkinti, padarysiu taip, kad per savaitę būtumėte iškraustyti iš Seimo viešbučio..."

Komisijai „laisvietis" tikino, kad nesusipratimas galėjęs įvykti dėl kalbos barjero: kaimynė kalbėjo ukrainietiškai, Seimo narys - angliškai. O štai „Vakaro žinioms" neseniai sėkmingai pavyko pabendrauti su vienu iš šeimoje lietuviškai kalbančiu ukrainiečiu.

Kaip anksčiau „Vakaro žinioms" sakė M.Matijošaičio kaimynystėje gyvenantis ukrainietis Pavelas, į policiją šeima kreipėsi ne vieną kartą. „Vieną kartą patys jos laukėme lauke, bet nesulaukėme, tad nežinau, ar pareigūnai iš viso atvažiavo. Kitą kartą, manau, reikėtų patiems su policija eiti iki to buto ir filmuoti, kas ten vyksta, kad būtų papildomas įrodymas", - „Vakaro žinioms" pasakojo ukrainietis Pavelas.

Tačiau praėjusią savaitę etikos sargai grįžo prie šios istorijos, mat neseniai sulaukė pačių ukrainiečių rašto dėl rugsėjo pradžioje vykusių linksmybių M.Matijošaičio bute. „Pareiškėja teigia, kad į Seimo narį M. Matijošaitį dėl keliamo triukšmo buvo kreiptasi elektroniniu paštu ir kitais būdais, tačiau jokio atsako nebuvo sulaukta.

Pareiškėja nurodė, kad 2022 m. rugsėjo 2 d. ir rugsėjo 3 d. iki 4 val. ryto sklido muzikinės aparatūros keliamas triukšmas. Naktimis buvo girdėti ir žmonių riksmai. Pareiškėja nurodė, kad dėl ramybės trikdymo naktimis teko tris kartus kviesti policiją", - rašoma komisijai pateiktame skunde.

Ukrainiečių neapklausė

„Vakaro žinios" pasiteiravo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkės Aušrinės Norkienės, ar ukrainiečių šeima, parašiusi skundą komisijai, buvo kviečiama į posėdį, kaip kad M.Matijošaitis. „Ne, dažniausiai dalyvauja tik kolegos, kuriuos svarstome, o pareiškėjai nedalyvauja, nes jie jau būna parašę savo poziciją, jeigu reikia, paprašome paaiškinimų. Gal kokios papildomos medžiagos išvadų rengėjai dar prašė, reikėtų jų paklausti", - sakė A.Norkienė.

„Vakaro žinios" bandė susisiekti su išvadas rengusia, M.Matijošaičio koalicijos partnere Irena Haase, bet nesėkmingai. Tačiau iš viešai paskelbtų komisijos išvadų matyti, kad ukrainiečių šeima papildomai apklausta dėl jų pateikto skundo nebuvo. Tačiau policijos pateiktoje informacijoje matyti, kad vienu iš trijų atvejų, kai buvo gauti iškvietimai dėl M.Matijošaičio buto, policija į įvykį nevyko, nes tą pačią naktį jau buvo atvykę ir triukšmo nenustatė.

„Iš lauko pusės apžiūrėjus langus, nebuvo šviesos, pranešėjui skambinti nebuvo tikslinga, nes buvo vėlus paros metas", - apie pareigūnų atvykimą tą pačią naktį nurodė policija.

Policijos nėra matęs

Beje, pats M.Matijošaitis „Vakaro žinioms" yra sakęs, kad policija pas jį į butą Seimo viešbutyje niekada nebuvo atvykusi. „Nė karto policija nebuvo atvykusi į man skirtą butą Seimo viešbutyje per visą mano apsistojimo laiką. Kodėl aš policijos nemačiau, negirdėjau, jie nesibeldė man į duris ir nematavo garso lygio? Į mano elektroninį paštą taip pat neatėjo joks laiškas apie užvestą bylą", - sakė M.Matijošaitis.

Eltos nuotr.

O Etikos ir procedūrų komisijai, pateikdamas savo argumentus, M.Matijošaitis negailėjo nepagarbių žodžių savo kaimynams, sakydamas, kad „liguistos vaizduotės persunktus gandus bei šmeižikišką informaciją skleidžia mano kaimynai." Jis taip pat iškėlė klausimą, ar ukrainiečiai Seimo viešbutyje iš viso gyvena teisėtai. „Asmenys nėra registravęsi per organizaciją ,,Stiprūs kartu" ir galimai nėra patikrinti Migracijos departamento.

Kiek man žinoma, tokia grupė žmonių, apsigyvenusių Seimo viešbutyje nuo kovo mėnesio, yra vienintelė. Dėl to galima drąsiai teigti, kad 5-osios kolonos veikėjas, Seimo narys Mindaugas Puidokas, savavališkai užleidęs jam priskirtą Seimo viešbučio butą nežinia kam, rizikuoja nacionaliniu saugumu. Valstybės tarnautojus šmeižiantys ir galimai jokių tarnybų nepatikrinti asmenys gyvena valstybės valdomo nekilnojamojo turto patalpose, šalia kritiškai svarbių institucijų. Maža to, tai daro iš mokesčių mokėtojų lėšų jau 8-ą mėnesį", - tikino M.Matijošaitis.

Tad komisija galiausiai tyrimą nutraukė, argumentuodama, kad nebuvo gauta įrodymų „dėl Seimo nario M.Matijošaičio veiksmų, kuriais būtų trikdoma viešoji rimtis Seimo viešbutyje."

Pildosi M.Matijošaičio gąsdinimai

Dar įdomiau tai, kad pildosi kažkada paties M.Matijošaičio galimai išsakytas grasinimas jo kaimynystėje gyvenantiems ukrainiečiams, jog jie patys bus iškeldinti. Mat prie išvadų yra papildomas, kuris skamba taip: „Siūlyti Seimo kanceliarijai išsiaiškinti, ar Seimo viešbutyje gyvenantys asmenys teisėtai naudojasi jiems suteiktomis gyvenamosiomis patalpomis."

„Vakaro žinių" kalbinta komisijos pirmininkė A.Norkienė patikino, kad toks buvo išvadų rengėjų siūlymas, o jam pritarė ir visa komisija. Tad dabar tai oficialiai yra visos komisijos nuomonė. Iš išvadų matyti, kad atliekant tyrimą nebuvo paklausti ir Seimo viešbučio darbuotojai, nors, „Vakaro žinių" šaltinių duomenimis, darbuotojai žino apie triukšmingą viešbučio gyventoją, kuris į pastabas nereaguoja.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
6
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • EGLUTĖS: Valstybinių miškų urėdija pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais: paprastoji eglutė iš miško kainuoja nuo 3 iki 40 eurų, užauginta plantacijoje – 6–45 eurų, o vazonuose – 6–50 eurų; kaip ir kasmet, brangesnės yra medelyne užaugintos pušys (juodoji ar kalninė) – 9–88 eurų, baltoji, dygioji, sidabrinė eglė ar kėnis – 13–120 eurų.
  • BASEINAS: Konkurencijos tarybai rekomendavus Palangos valdžiai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, miesto meras Šarūnas Vaitkus sako, jog to neketina vykdyti.
  • KRIZĖ: Seime kelią skinasi Trišalės tarybos iniciatyva nustatyti atlygį ir kitas sąlygas pareigūnams ir tarnautojams, kurie būtų pasitelkiami valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • KROVINIAI: „Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ spalio mėnesį, preliminariais duomenimis, pervežė apie 2,5 mln. tonų krovinių.
  • VIZITAS: Prezidentas Gitanas Nausėda gruodžio 6 dieną vyks darbo vizito į Albaniją, kur vyks Europos Sąjungos ir Vakarų Balkanų valstybių viršūnių susitikimas.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad gruodžio 5–11 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių (elektrinių paspirtukų), vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę.
  • PAPILDYMAS: Seimo įsteigto apdovanojimo – Aleksandro Stulginskio žvaigždės – komisija siūlo atskirais atvejais leisti Seimo valdybos teikimu skirti papildomą apdovanojimą.
  • KLASTOTĖ: Lietuvos muitinė šiemet sulaikė 4 mln. suklastotų prekių, kurių didžiausią dalį sudaro tušti cigarečių pakeliai, skirti kontrabandos gamybai.
  • REZERVACIJA: Viešbučių ir kaimo turizmo sodybų atstovai pastebi, kad norintieji atšvęsti žiemos šventes šiemet sprendimus linkę priimti paskutinėmis dienomis.
  • KAPINĖS: Miestui ieškant naujų teritorijų kapinių įrengimui, Klaipėdos tarybos kolegijai pristatyta papildyta kapinių plėtros galimybių studija, kurioje numatytos trys potencialios vietos, tačiau baiminamasi, jog besibaigiant kadencijai politikai nespės priimti sprendimų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar taupote maistui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 0 C

-4 0 C

 

-2 +3 C

-4 -1 C

-1 +3 C

 

-1 +2 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s