respublika.lt

Sausio 13-oji bus kitokia: prognozuojamos minios, rinktis ragina žinomi žmonės ir visuomenininkai

Tauta ir teisingumas žada mobilizuoti partiečius: nepainiokite Laisvės su Laisvės partija

(811)
2022 sausio 12 20:57:19
Vidmantas Misevičius, Motiejus Sinkevičius

Sausio 13 d. 12 val. prie LR Seimo vyks vienas iš renginių, skirtų prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius už Lietuvą 1991-ųjų sausį. Gyventojai tądien kviečiami į Nepriklausomybės aikštėje vyksiantį Laisvės gynėjų dienos minėjimą, o štai žinomi žmonės ragina visuomenę susirinkti ir aiškiai pasakyti, ką ji mano apie dabartinius valdančiuosius...

×
nuotr. 11 nuotr.
Galiūnas Žydrūnas Savickas kviečia Sausio 13-ąją ateiti prie Seimo ir prisiminti, kas yra tikroji Nepriklausomybė. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Oficiali informacija

Artėjant Sausio 13-ajai, LR Seimo svetainėje atsirado šios datos svarbą primenantis įrašas:

„1991 m. sausį Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus. Nuo sovietų agresoriaus žuvo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeisti.

Svarbiausia tomis dienomis buvo žmonių susitelkimas šio pavojaus akivaizdoje. Vienybės simboliu tapo Nepriklausomybės aikštė, kurioje prie laužų daugelį dienų ir naktų budėjo iš visos Lietuvos atvykę žmonės. Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę - Lietuvos laisvę ir jos didvyrius, - Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi."

Šią žinutę, kurioje kalbama apie Lietuvos laisvę ir ateitį, kai kurie priėmė kaip atvirą dabartinių valdančiųjų, faktiškai įvedusių Lietuvoje diktatūrą, patyčias. Atsakydami į tai, jie pažadėjo Sausio 13-ąją taip pat būti prie Seimo. Tačiau ne tam, kad mojuotų neužmirštuolėmis, o tam, kad primintų, už ką buvo kovojama prieš 30 metų ir kas yra tikroji laisvė.

Paskutinė proga

Vienas iš kviečiančių ateiti prie Seimo - stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas. Su „Vakaro žiniomis" bendravęs sportininkas akcentavo, kad susirinkti prie parlamento Sausio 13-ąją yra gyvybiškai svarbu.

„Dabartinės Vyriausybės priimami sprendimai aiškiai parodo, jog jie yra įsitikinę, kad viską daro gerai ir tinkamai. Mūsų pareiga yra ateiti ir pasakyti valdantiesiems, kad jie klysta ir visuomenė jais visiškai nepasitiki", - pabrėžė Ž.Savickas.

Pasiteiravus, kodėl visuomenė ir ypač jaunimas gana vangiai rinkosi į ankstesnius protestus, galiūnas įvardijo keletą priežasčių:

„Žmogus ryžtasi aktyviems veiksmams tuomet, kai yra alkanas. Dalis visuomenės dar turi, ką įsidėti į burną. Jai nėra visiškai blogai, todėl naiviai tikimasi, kad blogiau jau nebus.

Tuo pat metu tie, kurie mąsto plačiau ir mato bendrą vaizdą, aiškiai suvokia, kad netrukus situacija taps tragiška. Norisi tikėti, kad ir pirmieji tai suvoks anksčiau, negu viskas bus prarasta, - svarstė sportininkas. - Kalbant apie jaunimą, tai sunkus klausimas, o atsakymai nėra džiuginantys. Retas kuris iš jų namuose buvo auklėjamas patriotine dvasia, retas buvo mokomas suvokti pasaulyje vykstančius pokyčius. Tenka pripažinti, kad nemažai dabartinės jaunosios kartos iš savo tėvų be materialių dalykų nelabai ką ir gavo.

Prie jų apatijos nemažai prisidėjo ir mokykla. 30 metų mūsų švietimo sistema buvo reformuojama taip, kad augintų nemąstančią visuomenę. Šiandien matome tų „reformų" pasekmes - užaugo karta, kuriai niekas nesvarbu ir kurią lengva valdyti. Aišku, išimčių yra, tačiau jų kiekis mažas."

Paklaustas, ar nebijo, kad dėl tokio savo požiūrio viešinimo bus pradėtas persekioti, galiūnas liūdnai šyptelėjo:

„Mano verslas jau patiria sankcijas. Sporto klubas ne tik ilgą laiką buvo uždarytas, bet ir negavo subsidijų už praėjusį karantiną. Beje, ir nebegaus, nes esą neatlikome kažkokių formalumų, tad pakenkti labiau nebeįmanoma.

Aš irgi sulaukiu visokių atsiliepimų, tačiau nebijau. Nūdienos realybė yra tokia, kad kiekvienas, sakantis tiesą, tuoj pat apipilamas purvais. Kiti gal dėl to ir tyli, be aš žinau, kad elgiuosi teisingai, todėl manęs tai negąsdina."

Pokalbio pabaigoje Ž.Savickas perspėjo, kad, tikėtina, Sausio 13-oji yra paskutinė proga žmonėms išeiti į gatves.

„Dialogas su valdančiaisiais įmanomas, tačiau jo tikimybė, geriausiu atveju, vienas procentas. Tad jeigu ir šį kartą „pramiegosime", vėliau susirinkimai gali būti nebeįmanomi.

Vis garsiau kalbama apie naują karantiną ir labai tikėtina, kad jis bus. Tik ne rūpinantis visuomenės sveikata, ką bando deklaruoti oficiozai, o dėl kitų priežasčių. Kasdien situacija blogėja, kainos kyla, tad vis daugiau žmonių ir vis garsiau ima reikšti nepasitenkinimą. Reaguodami į tai ir siekdami užkirsti kelią masiniams protestams, valdantieji, tikėtina, rengia Tautai naują „dovanėlę" - griežtą karantiną. Gali būti, kad net su komendanto valanda.

Tad, kol dar įmanoma, visus raginu pakilti nuo sofų ir Sausio 13-ąją būti prie Seimo. Nes kitaip mūsų visų lauks labai ilga „žiema", - apibendrino Ž.Savickas.

Pabuskite, pabuskite...

Savo planus dalyvauti akcijoje prie Seimo taip pat paviešino ir kiti žinomi Lietuvos visuomenininkai.

Filosofė Nida Vasiliauskaitė:


„Gal reikėtų rinktis mums iš visos Lietuvos ir pasakyti, ką manome apie dabartinę Vyriausybę ir LRT, apie diktatūra virtusią mūsų šalį, kuri drįsta „minėti laisvę"? Priminkime jai laisvę, kurią iš mūsų baigia atimti."

Juvelyrė Jurga Lago:

„Sausio 13 d. 12.00 val. būsiu Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo. Minėjime. Nėra ko laukti, nes rytdiena jau atėjo. Jūsų sofos pačios jus nuspirs, jei nesugebėsit pakelti užpakalių. Ne tokia turėjo mus pasitikti 2022-ųjų Lietuva Sausio 13-ąją. Bet gyvenimo dizaineriai esam patys. Projektuotojai, architektai ir savo gyvenimo kūrėjai. Būkim patys sau, atsiprašant, influenceriai (juokiuosi iš šiandienos)!

Susitikim tą šaltą dieną, nes drauge bus šilčiau - žinojimas, matymas ir bendrystė yra gelbėjimosi ratas ir raktas. Palaikykim vieni kitus! Kas, jei ne aš. Ir dar, nepamirškit - mūsų simboliai yra ne euras tašėje, bebras užtvankoje, neužmirštuolė vazoje, o Trispalvė, Vytis ir Gedimino stulpai! Taikūs protestai ir nepasidavimas jokioms provokacijoms ne kartą istorijoje palaužė kiečiausias diktatūras. Kas žino geriau, jei ne mes! Kas yra Lietuva, jei ne mes? Kas išliks nepalaužiamas ir atkaklus, jei ne mes? Su šypsena. Su viltimi, meile ir tikėjimu. Tūkstančius kartų jau buvo: priespaudą nugali laisvė. Taip aišku, kaip naktį keičia diena. Niekada nebuvo kitaip. Ir niekada nebus."

Kviečia asociacija Petys už laisvę"

Į minėjimą aktyviai kviečia ir neseniai Šiauliuose prieš masinę vakcinaciją nuteiktus plakatus iškabinusi asociacija „Petys už laisvę". 

„SAUSIO 13 dieną 12 valandą būsime Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo.

Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus. Vienybės simboliu tapo Nepriklausomybės aikštė, kurioje prie laužų daugelį dienų ir naktų budėjo iš visos Lietuvos atvykę žmonės. Tada buvome pavyzdys ir įkvėpimas daugeliui net nebuvo abejonių, kad pasieksime savo tikslą.

Ką šiandien mes pasakytume tiems mūsų tautos didvyriams, kurie dėl mūsų ateities paaukojo gyvybes? Jei visi matome, kad mūsų tėvynė griaunama iš pamatų, be jokių moralės normų, mes ir toliau tylėsime?

Ką tu darai, kad tai pakeistum? Ar tai pasipriešinimas, jei tu nuleidi rankas net nepradėjęs kovos? Net nepabandęs nieko pakeisti. Jei tu vis ieškai pasiteisinimų. Jei vis kažką kaltini, bet tuo pačiu atsiriboji...

O gal ta kova turėtų prasidėti, kad ir kokie mes skirtingi, dėl bendro tikslo. Tiesiog už visus ir dėl visų. Dėl savo Tėvynės, kuriai šiandien reikia kiekvieno iš mūsų", - pranešime ragino asociacija „Petys už laisvę".

Nuošaly nelieka ir Lietuvos šeimų sąjūdis

Vienas pagrindinių Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021 rengėjų „Lietuvos šeimų sąjūdis" taip pat žada masiškai dalyvauti renginyje prie Seimo. 

„Sausio 13 dieną 12 valandą prie Seimo įvyks Laisvės gynėjų dienos minėjimas, kurio metu valdančiosios daugumos atstovai veidmainiškai prisiekinės savo meilę Lietuvai, kurios valstybingumą, demokratiją ir tautos tradicijas be gailesčio naikina.

Šiam renginiui pasibaigus, apie 13 valandą, Lietuvos šeimų sąjūdis kviečia prie protesto palapinės į tikrąjį Lietuvos žmonių Laisvės gynėjų dienos minėjimą. Pagerbkime žuvusiuosius ir pasižadėkime tęsti jų kovą už tikrąją Lietuvos laisvę ir demokratiją", - kviečia „Lietuvos šeimų sąjūdis".

Šeimos gynimo maršo rengėjai visus norinčius į minėjimą veš ir autobusais. Detaliau apie tai skaitykite - Staigmenėlė valdžiai: organizuojamas grandiozinis Sausio 13-osios minėjimas

Tauta ir teisingumas mobilizuoja partiečius

Naujai susikūrusi Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai tautininkai) į renginį žada sukviesti partijos atstovus iš visos Lietuvos. Tai portalui Respublika.lt patvirtino organizacijos pirmininkas Petras Gražulis.„Tikrai taip, mūsų partijos nariai organizuojasi transportą, ruošia plakatus, atvyks iš visos Lietuvos. Atvažiuosime ir parodysime, kaip mes suprantame Laisvę bei kovą už ją ir prašau nepainioti čia su laisvės partija, konservatoriais ar liberalais, jie tikrai su tuo (laisve, - red. pastaba) neturi nieko bendro", - tikino parlamentaras.

Paklaustas apie galimą atvykstančiųjų skaičių, seimūnas atsakė trumpai - „daug". 

„Bus daug. Atleiskite, bet tikslaus skaičiaus pasakyti negaliu, visgi darbo diena. Tačiau žmonės ima laisvadienius, mamadienius ir tikrai aktyviai atvažiuos iš visos Lietuvos. Kalbame apie šimtus ar net tūkstančius vien Tautos ir teisingumo atstovų minėjime. Žinoma, tai bus tik maža dalis procentaliai atvykusiųjų, nes šį kartą planuoja atvykti  daug įvairių organizacijų, Šeimų sąjūdis, kitų opozicinių partijų atstovai ir t.t. Čia nėra mūsų partijos renginys, čia yra visos Lietuvos ir jos laisvės renginys. Tikrai dabar ne laikas partinėms ambicijoms ar politiniams taškams rinkti. Laikas susivienyti, kol dar mūsų valdžia nepavertė kaliniais mūsų namuose ir vyti Seimą su visais konservatoriais lauk, kurie pavogė iš mūsų Laisvę", - nukirto Tautos ir teisingumo sąjungos vadovas Petras Gražulis.

Respublika.lt primena

Sausio 13-osius minėjimas vyks ketvirtadenį 12:00 Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūnų.

 

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (811)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • LIKVIDAVIMAS: Taršos Danėje likvidavimo darbai Klaipėdos miesto savivaldybei kainavo 55.000 Eur, žala aplinkai dar neapskaičiuota.
  • STATYBOS: 5,3 ha teritorijoje Brastos g. 18, 18A, 20 ir 20A, būsimo Kėdainių tilto link, numatoma statyti daugiabučius gyvenamuosius namus su visuomeninės, komercinės paskirties objektais ir į plėtrą bendrovė ketina investuoti daugiau nei 80 mln. Eurų.
  • PARDAVIMAI: Nepaisant iššūkių žaliavų ir darbo rinkose, SBA Grupės minkštųjų baldų gamintojas „Kauno baldai“ pernai produkcijos pardavė 34 proc. daugiau palyginti su 2020 metais.
  • BARJERAS: Fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija stato maždaug 600 darbuotojų, koncertina jau įrengta jautriausiuose pasienio ruožuose.
  • LEIDIMAS: „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as pirmadienį gavo leidimą apskųsti sprendimą išduoti jį JAV.
  • EVAKUACIJA: Australija pirmadienį pradėjo evakuoti savo diplomatų Kijeve šeimų narius ir paragino savo piliečius skubiai išvykti iš Ukrainos, pranešė australų laikraštis „The Sydney Morning Herald“, o Prancūzija paragino savo piliečių atsisakyti kelionių į Ukrainą.
  • IMPORTAS: Energetikos ministerijos duomenimis, nuo 2019-ųjų iki 2021 metų pradžios importas iš Baltarusijos į Lietuvą sudarė nuo 30% iki 40% visos šalies biokuro rinkos, o šiuo metu yra apie 40% mažesnis nei prieš metus.
  • GAMYKLA: Nyderlandų dviračių įmonė „Pon.Bike“ Kėdainiuose atidarys elektrinių dviračių gamyklą ir jos pajėgumas sieks iki 600.000 dviračių per metus.
  • STATYBOS: „Rail Balticos“ statyboms tęsti Lietuva prašys apie 687 mln. eurų
  • SUVARŽYMAI: Prancūzijoje nuo pirmadienio įsigalioja sugriežtinti suvaržymai nuo COVID-19 dar nepasiskiepijusiems gyventojams.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar jau apsirūpinote respiratoriais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje tvoros pusėje stovintys asmenys Jūsų nuomone labiau pažemino Sausio 13-osios aukas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1 +4 C

-7 -2 C

 

0 +4 C

0 +4 C

-5 +3 C

 

+1 +4 C

0-6 m/s

0-8 m/s

 

0-10 m/s