respublika.lt

Šąlant orams, basas mamas keičia basi tėčiai

(243)
2021 gruodžio 03 14:51:50
Vidmantas Misevičius

Prieš kelias savaites tris dienas - prie Vyriausybės ir prie Prezidentūros, - vykusi „Basų mamų" akcija norimo rezultato nedavė. Tiek ministrai, su premjere priešakyje, tiek žmonių rinktas šalies vadovas už savo vaikus stojusių kovoti mamų prašymams liko kurti. Jautriu mamų laišku buvo kreiptasi ir į Dianą Nausėdienę, bet kol kas jokios reakcijos nesulaukta. Atsakymo „Basos mamos" dar negavo ir iš Lietuvos Vyskupų konferencijos. Matydami tokį abejingumą, penktadienį estafetę iš mamų perėmė ir prie Prezidentūros susirinko basi tėčiai.

×
nuotr. 8 nuotr.
Šąlant orams, basas mamas keičia basi tėčiai. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Svarbu parodyti, kad nesitaikstysime

Vienas iš akcijos organizatorių, Ričardas Lekavičius, likus kelioms dienos iki planuotos akcijos, savo paskyroje socialiniame tinkle paskelbė:

„Gruodžio 3 d., 12 val. renkamės prie Prezidentūros. Matydami, kad mūsų vaikų mamos vis dar nesulaukia tinkamos Prezidentūros reakcijos, nusprendėme jas palaikyti ir surengti penktadienį akciją - „Basi tėčiai".

„Solidarizuojamės su mamomis. Mums visiems rūpi Lietuvos vaikų ateitis. Norime, kad vaikai augtų be diskriminacijos ir segregacijos, laisvoje demokratinėje šalyje", - sakome mes, tėčiai.

Prezidentas negali neišgirsti susirūpinusių Lietuvos tėvų. Viltingai nuteikė ir Prezidento kalba Maldos pusryčių metu. „Laiko iki Šv. Kalėdų liko visai nedaug. Šventės yra viltingas laikas. Norėtųsi, kad galimybes tiek per šventes, tiek po jų laisvai gyventi turėtų visi Lietuvos vaikai".

Pakalbintas prieš pat akciją, jis nesiėmė prognozuoti, kiek į ją susirinks žmonių.

„Tėčių turi būti tiek, kiek yra Tėvynėje vaikų, o kiek bus, pamatysim, - sakė jis. - Kalbant apie prezidentą, jis pats spręs, išgirsti ar ne. Bet užtat aiškiai matys, kad mes dėl savo vaikų kovosime toliau".

R.Lekavičius neslėpė, kad organizatoriai, kaip ir „Basos mamos", taip pat parengė kreipimąsį į prezidentą, kurį po akcijos mėgins įteikti Daukanto aikštės rūmų šeimininkui.

12:00 Iki akcijos pradžios susirinko keletas dalyvių ir gerokai gausesnis žurnalistų būrys. Taip pat gausiau negu per ankstesnes akcijas buvo surinktos policijos pajėgos. Priėjimas prie Prezidentūros užtvertas tvorele su užrašu „stop policija".

12:05 Apie 20 piketo dalyvių sustojo į vieną eilę, tiesa, kol kas visi stovi apsiavę.

12:07 Drąsiausi tėčiai ir kai kurios mamos pradėjo autis batus.

12:10 Didesnė dalis piketuotojų stovi basi. Prie tėčių prisijungė ir akciją atėjusios palaikyti mamos. Kad nekiltų nesusipratimų, leidimo akcijai prašė keli žmonės. Šiuo metu piketuojančių yra apie pusšimtį.

12:15 Po truputį akcijos dalyviai pradėjo autis. Iš Prezidentūros nepasirodė niekas - nei patarėjai, nei atstovai. Nors apie renginį Prezidentūra buvo informuota iš anksto, tačiau ji ir vėl žmonių nuomonei bei pozicijai liko kurčia.

12:25 Nepaisant to, kad protestas eina į pabaigą, dar keli žmonės stovi basi, likę neskuba skirstytis.

12:33 Nepaisant to, kad praėjo jau pusvalandis ir iš Prezidentūros niekas neišėjo, žmonės neskuba skirstytis. Akcijos palaikyti atėjo juvelyrė Jurga Lago.

12:40 Aktyvi akcijos dalis baigėsi, žmonės nesiskirsto, bendrauja, dalinasi įspūdžiais, aptaria Prezidento ir Vyriausybės poziciją, dalinasi ateities planais.

 

Prezidentūra laišką turėjo gauti 9 val. ryte, organizatoriai tikisi atsakymo

Jūsų Ekscelencija Prezidente Gitanai Nausėda,

Rūpesčio kupinomis širdimis esame priversti priminti, kad mūsų vaikai yra Lietuvos ateitis. Todėl tėvų vardu kreipiamės į Jus ne tik kaip į Lietuvos Respublikos vadovą, Konstitucijos garantą, bet ir kaip į dviejų dukterų tėvą. Ar leistumėte segreguoti savo dukras? Ar sutiktumėte, kad Jūsų vaikai augtų diskriminacinėje patyčių aplinkoje, kurioje vis mažiau vietos lieka laisvam žodžiui, vis mažiau erdvės - saviraiškai? Ką išgyventumėte, kai nusitaikoma į jautriausią tėvų vietą - vaikus? Ar mes su Jumis vienodai suprantame Gerovės valstybės kūrimą, ar tai tėra netesėtų pažadų smėlio pilys, politiniams tikslams pasiekti?

Mes, Lietuvos sūnūs ir savo vaikų tėvai, negalime ramiai žiūrėti į tai, kad basos mamos, mūsų vaikų motinos, jau ne kartą be atsako stovi prie valstybinių institucijų durų. Ką mes, tėvai, turime pasakyti savo vaikams? Kokį rytojų galime jiems pažadėti ir kokiais žodžiais, veiksmais jiems suteikti saugią užuovėją, matydami tokį abejingumą? Nejau turime suprasti, jog beldžiame į užtrenktas duris? Nejaugi esame vejami iš savo gimtosios šalies? Norime Jums priminti - mes esame tikrieji Lietuvos žemės šeimininkai, paveldėję ją iš savo protėvių, aukojusių dėl Lietuvos gyvybes bei apgynusių ją savo krauju. O politikai juk renkami tam, kad padėtų mums Lietuvos žemę prižiūrėti, administruoti, ginti. Ginti ne tik nuo išorės, bet ir nuo vidaus priešų.

Nenuvilkite jaunosios kartos - Lietuvos istorijos liudytojos!

Nepritariame galimybių pasui, pabrėždami, kad pasirinkimo laisvė priklauso kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui. Vis labiau jaučiame grėsmę: bandoma sugriauti tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį, siekiama ardyti šeimų santarvę, vaikai tampa politinių žaidimų įkaitais. Už savo vaikų sveikatą ir auklėjimą esame atsakingi iki pilnametystės, tad kokios atsakomybės už savo sprendimus juos mokome, kai vakcina tampa bilietu į pramogas? Ar mūsų kreipimasis ir noras susitikti yra mažiau reikšmingas už mamos, vienintelės sulaukusios Jūsų dėmesio ir pakviestos pasikalbėti, prašymą? Ar tradicinės vertybės ir jas puoselėjančios šeimos jau tapo nepageidaujamos mūsų valdose? Kuo virto Prezidento priesaikos pažadas būti visiems lygiai teisingam? Reikalaujame neleisti sutrypti mūsų vaikų orumo - surūšiuoti į geresnius ir prastesnius, turinčius ir neturinčius „galimybių". Privalote mus išgirsti - VISI Lietuvos vaikai NORI ir TURI BŪTI suprasti, išklausyti. Vaikai neturi būti žeminami, iš jų negalima leisti tyčiotis.

Artėja Šv. Kalėdos, bet šįkart jų laukiame su baugiu nerimu bei besitvenkiančiu pykčiu, o juk taip norėtųsi, kad Advento laikas būtų persmelktas jautrumo, empatijos ir bendrystės. Jei pagrindinis įstatymas, įtvirtinantis piliečių laisves ir teises, vis dar tebėra Lietuvos Respublikos Konstitucija, dar kartą prašome Jūsų nelikti abejingam - kreipkitės į Konstitucinį teismą, taip nutraukdamas neteisėtų Vyriausybės nutarimų grandinę.

Suteikite viltį, kad galiausiai pakviesite mus, Lietuvos vaikų tėvus, produktyvaus pokalbio.

Geriau basos kojos, bet ori širdis!

Basi tėčiai už vaikų ateitį be diskriminacijos

Viltingas 2021 m. gruodis

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (243)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SUMAŽĖJIMAS: Išmaniųjų telefonų pardavimų pasaulyje augimas 2021-ųjų paskutinį ketvirtį per metus sumažėjo iki 1%, rodo rinkos tyrimų kompanijos „Canalys“ duomenys.
  • SKIRTUMAS: 2021-aisiais šalies verslui suteikta 82% daugiau paskolų nei 2020 m. ir 30% daugiau nei 2019 m.
  • PIKETAS: Koncerno „Achemos grupė“ valdomos didžiausios Klaipėdos uosto krovos kompanijos („Klasco“) profesinė sąjunga planuoja surengti valandos trukmės piketą dėl mažiau nei tikėtasi padidintų darbuotojų atlyginimų.
  • REKORDAI: Sparčiausiai Europos Sąjungoje augančios pieno supirkimo kainos Lietuvoje toliau gerina visų laikų rekordus – vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina stambiesiems ūkiams mūsų šalyje praėjusį gruodį gerokai viršijo Bendrijos vidurkį ir pasiekė 466,62 eurus už toną.
  • TRŪKUMAS: Keliems valdančiosios koalicijos atstovams nebalsavus „už“, Seime pristigo balsų priimti Vyriausybės siūlytą įstatymą dėl privalomo medikų ir socialinių darbuotojų skiepijimo, kuris turėjo įsigalioti nuo vasario vidurio.
  • ATNAUJINIMAS: Praėjusią savaitę planuotas E. sveikatos sistemos atnaujinimas, kuris leis užtikrinti automatizuotą ir kokybišką duomenų apsikeitimą tarp E. sveikatos sistemos ir kitų su sveikatos apsauga susijusių informacinių sistemų, bus atliekamas penktadienio, sausio 21-osios, vakare, praneša Registrų centras ir ragina gyventojus bei sveikatos priežiūros specialistus iš anksto susiplanuoti darbus.
  • REITINGAI: Naujausios tyrimų bendrovės „Gallup“ atliktos apklausos duomenys rodo, kad pritarimo J. Bideno darbui reitingas šiuo metu siekia tik 40 proc., palyginti su 57 proc. jo kadencijos pradžioje.
  • TAUPYMAS: Lietuvos vartotojų optimizmas mažėja: tarptautinės bendrovės „NielsenIQ“ tyrimo duomenimis, daugėja žmonių, ieškančių būdų taupyti kasdienėms reikmėms.
  • SVARSTYMAS: Seimas ketvirtadienį skubos tvarka ketina apsispręsti dėl Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, numatančių medikams ir socialiniams darbuotojams taikyti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 ligos.
  • SPRENDIMAS: Šveicarija trečiadienį nusprendė atsisakyti atvykstančių į šalį paskiepytų ar pasveikusių žmonių testavimo dėl COVID-19 ir šį sprendimą palankiai vertina šalies turizmo pramonė.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar džiaugiatės, jog Seime nepriimtas privalomas skiepijimas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate Sausio 13-osios minėjimą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +3 C

-2 +2 C

 

-5 0 C

-2 0 C

-2 +1 C

 

-4 -2 C

0-12 m/s

0-13 m/s

 

0-6 m/s