respublika.lt

S. Skvernelis nepritaria nuo mobilizacijos bėgančių Rusijos piliečių priėmimui

2022 rugsėjo 22 10:06:00
Rugilė Augustaitytė, Elta

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis nepritaria, kad Rusijos piliečiai, bėgantys nuo mobilizacijos, būtų priimti į Lietuvą. S. Skvernelis mano, kad rusų priėmimas gali sukelti pavojų šalies nacionaliniam saugumui.

×
nuotr. 1 nuotr.
Saulius Skvernelis. Eltos nuotr.

 

„Lietuvai tikrai neturėtų įsileidinėti tokių asmenų, nes tarp tokių asmenų gali būti specialiai pasiųstos nemenkos grupės žmonių, paruoštų, turinčių karinę patirtį. Kad mes įsileistume į šalį iš esmės penktą koloną, kuri galėtų po to, atsiradus dienai X, nukreipti ginklus mums į nugaras“, – pirmadienį Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis.

Anot ekspremjero, Rusijos piliečiai, norėdami pasipriešinti Vladimiro Putino režimui, turi kovoti savo šalies viduje, o ne bėgti į Vakarus.

„Tai yra Rusijos visuomenė, jie turi dėl savo tėvynės ir laisvės kovoti pas save viduje, o jei jau kažkur kažkam tas persekiojimas kapi lyderiams kažkur yra, tai reikia individualiai svarstyti. Bet neatverti čia sienos ir nepriimti visų, kas bėga nuo mobilizacijos“, – svarstė jis bei pridūrė, kad Lietuvai tai būtų pavojingas sprendimas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
9
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s