respublika.lt

R.Žemaitaitis: aš nieko neįžeidžiau!

Publikuota: 2023 gegužės 11 14:43:19, Olava STRIKULIENĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Remigijus Žemaitaitis sako, jog niekas neturi teisės griauti kitos tautos mokyklų. Vitos Jurevičienės nuotr.

„Respublikos" akiratyje - Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Feisbuke kritiškai reagavęs į agentūros „Reuters" paviešintą faktą, jog gegužės 7-ąją Izraelis Vakarų krante sugriovė palestiniečių mokyklą, pastatytą už Europos Sąjungos lėšas. Už šį veiksmą Izraelis sulaukė ir ES kritikos, tačiau R.Žemaitaičio viešą kritiką, skirtą Izraeliui, papildytą keliais sakiniais iš tautosakos, puolė smerkti Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, šalies prezidentas, dalis Seimo narių, Lietuvoje reziduojantys Vokietijos, Izraelio, JAV ambasadoriai.

 

Dėl R.Žemaitaičio socialiniuose tinkluose išsakytos nuomonės jau kreiptasi į prokuratūrą. Dalis politikų pasisakymų jau ištrinta feisbuke. O ką apie tokį sujudimą, smerkimą galvoja pats R.Žemaitaitis?

„Ką galiu atsakyti, kai Seimo pirmininkė kalba, jog mano žodžiai paskatins buitinį antisemitizmą? Nieko negaliu atsakyti, kai, taip sakant, kagėbistų vaikai fantazijų vaizduose gyvena, - „Respublikai" savo nuomonę išsakė R.Žemaitaitis. - Matyt, pamiršo savo tėvo paklausti, ką jis veikė tarybinėje Lietuvoje būdamas KGB struktūrose. Žmogus galėtų kartas nuo karto pasižiūrėti į veidrodį.

Ir Gitanui Nausėdai reikėtų pasižiūrėti į savo spintą, kiek skeletų pas jį yra. Nes keista, kada aiškina apie tam tikrus vertybinius dalykus, o pats prieš Sąjūdžio atėjimą įstojo į komunistų partiją ir pasižadėjo vykdyti pažadus. Toks labai, sakyčiau, G.Nausėdos „geras" žingsnis, tad žmonės dabar galėtų atsirinkti, ko G.Nausėda vertas yra.

Piktinasi mano įrašais Izraelio, JAV ambasadoriai? Natūralu, kad piktinasi. JAV yra labai susijusi su Izraeliu, reikia nepamiršti, kad JAV ir SSRS buvo pirmosios valstybės, kurios pripažino Izraelio valstybę. (1948 m. gegužės 14 d. buvo paskelbta Izraelio valstybės nepriklausomybės deklaracija.

Kitą dieną šią valstybę de facto pripažino JAV, o dar po dienos - de jure SSRS). O 1967 metais, JAV piliečių žydų dėka, kada vyko 6 dienų karas, Izraelis Palestinos žemes užgrobė ir pasiskirstė sau. (Nuo 1967 m. Izraelis vykdė nausėdijų politiką Vakarų Krante). Tad natūralu, kad taip ir turi būti, jog JAV ambasadorius mano įrašu feisbuke nepatenkintas.

O Izraelis, matyt, iš Rusijos mokosi, nes tuometinis Izraelio premjeras Naftali Benetas (Naftali Bennett) 2022 m. kovo pradžioje, kai ką tik buvo prasidėjęs karas Ukrainoje, vyko pas V.Putiną. Susitiko su juo per patį šabą, tai yra tada, kai žydai negali net kavos puodelio išsiplauti. Būtent tada skrenda pas Putiną, galimai paklausti, kaip išsaugoti savo „chebrą" Ukrainoje.

Tai va, tokia linksma gaida ir gyvename Lietuvoje. Žmonės net negali išreikšti pozicijos, kad Izraelis griauna palestiniečių mokyklą, pastatytą už ES pinigus. O Lietuvoje sako - čia viskas gerai, kad mokyklą griauna! Labai senais laikais maurai ir vandalai griaudavo tvirtoves, šventoves, mokyklas, gydyklas ir panašiai. Tai, pasirodo, XXI amžiuje turime maurą Artimuosiuose Rytuose ir kitą maurą Rusijoje".

Visą tekstą skaitykite šeštadienio „Vakaro žiniose".

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
358
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+6 +15 C

+8 +13 C

 

+11 +18 C

+15 +19 C

+17 +22 C

 

+21 +24 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-5 m/s