Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad naujausi Lietuvos transporto ir saugos administracijos duomenys rodo, jog pandemijos metu kai kurios įmonės įsigijo daugiau kaip 100 pramoginių katerių, katamaranų, vandens motociklų ir jachtų, kurių vertė siekė ir milijonus eurų.
„Svarbu pabrėžti, kad prabanga - joks blogis ar nusikaltimas, tačiau mokesčiai turi būti sumokėti ir valstybės parama naudojama pagal paskirtį. Naujausiais duomenimis, Lietuvos transporto saugos administracijos pateikta informacija, pandemijos metu juridiniai asmenys įsigijo daugiau kaip 100 pramoginių katerių, katamaranų, vandens motociklų ir jachtų, kurių vertė siekė ir milijonus eurų", - vakar pranešė M.Majauskas.
Jis akcentavo, kad absoliuti dauguma šių įmonių yra nesusijusios su vandens transportu, vandens sportu ar pramogine veikla.
„Daugiausia yra nekilnojamojo turto, krovinių pervežimo, statybinių medžiagų, tabako gaminių kompanijos ir advokatų bendrijos", - teigė M.Majauskas.
Politiko teigimu, neretai prabangaus turto įsigijimo, išlaikymo ir eksploatavimo išlaidos yra įtraukiamos į įmonių veiklos sąnaudas, tokiu būdu susigrąžinamas pridėtinės vertės mokestis bei mažinamas pelno mokestis. M.Majauskas taip pat tikino, kad daugiau kaip pusė šių įmonių yra oficialiai pripažintos kaip nukentėjusios nuo COVID-19 pandemijos, todėl dauguma jų sulaukė mokesčių mokėtojų paramos.
„Tai yra subsidijų už prastovas, subsidijų darbo vietų išlaikymui ar tiesioginės valstybės skiriamos verslo skatinimo paramos", - sakė M.Majauskas.
Pasak Seimo nario, teisės aktai neleidžia atskleisti šių įmonių pavadinimų.
Praėjusią savaitę M.Majauskas pranešė, kad 2020-2021 metais 148 įmonės, gavusios mokesčių mokėtojų subsidiją, skirtą nukentėjusiems nuo pandemijos, įsigijo prabangių automobilių, kurių kiekvieno vertė viršijo 50 tūkst. eurų. Iš jų 32 įmonės pirko naujus „Bentley", „Maserati", „Porsche", „Lamborghini", „Rolls Royce" automobilius.
„Kas yra 148 įmonės, palyginti su, kiek žinau, 12 tūkst. Lietuvos įmonių? Tai mažiau nei 1 proc. arba 1 proc. ne vienadienių, ne smulkių, o tokių normalių įmonių. Vien LPK vidutinių ir stambių įmonių yra apie 4 tūkst. Kalbant apie 1 proc. tokių, aišku, kad tai nepuošia", - „Žinių radijui" vakar sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius.