respublika.lt

R.Miliūtės pasisakymus tirs etikos sargai

Publikuota: 2023 birželio 08 16:10:08, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 1 nuotr.
Ritos Miliūtės įrašai feisbuke paskatino Seimo narę Agnę Širinskienę kreiptis į etikos sargus. Stasio Žumbio, Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

LRT žurnalistei Ritai Miliūtėi teks pasiaiškinti etikos sargams dėl savo pasisakymų socialiniuose tinkluose. Sprendimą pradėti tyrimą priėmė LRT etikos kontrolierius. Neseniai vienas nacionalinio transliuotojo žurnalistas jau buvo baustas už tai, kad kritikavo valdžią, todėl Seimo narė Agnė Širinskienė apskundė ir aktyviai Lietuvos aktualijas socialiniuose tinkluose komentuojančią R.Miliūtę. Etikos sargai turės nuspręsti, ar LRT žurnalistams draudžiama kritikuoti tik valdančiuosius.

 

Apie tai, kad priimtas sprendimas pradėti tyrimą dėl galimo profesinės etikos pažeidimo, savo socialiniame tinkle paskelbė A.Širinskienė. „Taip simboliškai. LRT direktoriaus rinkimų dieną LRT etikos sargai praneša, kad dėl R.Miliūtės pasisakymų „Facebook", kurie praktiškai visi, jei apie politiką - tai adresuoti opozicijos kritikai, pradėjo tyrimą. Ilgai svarstę ir išlaukę paskutinio momento.

Primenu, kad dėl R.Miliūtės postų įvertinimo kreipiausi po to, kai už žodžio laisvės gynimą ir teisingumo ministrės veiksmų kritiką LRT ėmėsi Virginijaus Savukyno persekiojimo. Pastarasis parašė vieną vienintelį postą, kuris ir tapo persekiojimo pagrindu", - rašė Seimo narė. Etikos kontrolieriaus rašte nurodoma, kad tyrimo metu bus prašoma paaiškinimų iš pačios žurnalistės.

Etikos sargams pateiktame skunde A.Širinskienė nurodo, kad per šių metų vasario-balandžio mėnesius R.Miliūtė paskelbė daugiau kaip 40 įrašų savo socialinio tinklo „Facebook" paskyroje, kuriuose kritikavo opozicijai priklausančius politikus, dažnai - nevengdama ironijos, neargumentuotų teiginių jų atžvilgiu, neslėpdama savo politinių preferencijų: „Per tą patį laikotarpį R.Miliūtės paskyroje nebuvo paskelbtas nei vienas įrašas, kuriame būtų bent kažkiek kritikuojami valdantieji.

Taigi, jei jau LRT etikos kontrolierius bei taryba reagavo į vieną vienintelį žurnalisto V.Savukyno įrašą, kuriame jis argumentuotai ir be patyčių išreiškė savo nuomonę, ir V.Savukynui nurodė šį postą ištrinti, labai įdomu, kaip tie patys etikos sargai reaguos į daugiau kaip 40 R. Miliūtės šališkų įrašų, kurie daliai žmonių sudaro stiprų įspūdį, jog LRT tapo valdančiųjų propagandos ruporu."

„Pavyzdžiui, balandžio 5 d. įraše, kritikuodama Prezidento Gitano Nausėdos veiksmus, ji nurodo save laikanti „adekvačia" ir taip skaitytojui duoda suprasti, kad Prezidento pasisakymai yra „neadekvatūs". Tą pačią dieną rašytame ir vėl Prezidentui skirtame įraše kaip faktą konstatuoja, kad Sąjūdžio mitinguose jis galvojo apie šviežutėlį kompartijos bilietą. Kovo 30 d., kalbėdama apie Skirmantą Malinauską, kaip neigiamą dalyką rašo apie „Skvernelio vaučerius", nors pastarieji net nebuvo Sauliaus Skvernelio iniciatyva", - rašoma A.Širinskienės skunde, kuriame nurodoma, kad tokie žurnalistės pasisakymai yra šališki, o skaitytojams gali būti suprantami kaip pasisakymai LRT vardu.

Apie tai, kad tyrimas pradėtas, paskelbė ir pati žurnalistė. Ji pasidalijo A.Širinskienės skundu etikos kontrolieriui.

„Vakaro žinios" jau anksčiau rašė, kad LRT vadovybei kažkodėl nėra užkliuvę kiti žurnalistai, kurie nevengia savo socialinio tinklo anketoje pasisakyti šališkai politikų atžvilgiu. R.Miliūtė dažnai kritikuoja kai kurių partijų atstovus, dažniausiai nepriklausančius valdantiesiems. Pavyzdžiui, A.Širinskienę vadina „ponia Š" ir apibūdina jos keliamus klausimus kaip neadekvačius.

O štai pasidalijusi žinia apie tai, kad buvęs Seimo narys Remigijus Ačas nuteistas dėl lytinių santykių siekio su nepilnamečiu, R.Miliūtė prideda: „Gražulis su Žemaitaičiu turbūt užsiėmę. Nėr malonu svarstyti, kuo."

Savivaldos rinkimų pirmo turo balsavimo dieną R.Miliūtė rašė: „Pinskuvienė Širvintose - 77,8 proc. Nebedaug liko iki Lukašenkos, bet rezultatą merė perleido komentuoti Pinskui." Tai tik vienas iš tos dienos įrašų, kurių beveik visi buvo susiję su vienokiais ar kitokiais politikais. Dabar LRT etikos sargai turės atsakyti, ar tokios frazės gali skambėti kaip oficiali LRT pozicija.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
323
F

Dienos klausimas

Ar reikia atsisakyti popierinių bilietų viešajame transporte bei juos pakeisti elektroniniais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +17 C

+16 +22 C

 

+12 +18 C

+22 +27 C

+17 +22 C

 

+15 +19 C

0-7 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s