Visuomeninė organizacija Lietuvos visuomenės taryba kreipėsi į Seimą bei prezidentą, reikalaudama surengti referendumą dėl masinio skiepijimo nuo COVID-19. Organizacijos valdybos pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Zigmas Vaišvila be kitų priežasčių, kodėl būtinas referendumas, nurodo ir šį: kadangi skiepijimas tik oficialiai yra neprivalomas, šiuo klausimu reikia atsiklausti Tautos.
Vakar Lietuvos visuomenės tarybos kreipimąsi dėl būtinybės surengti referendumą svarstė Seimo valdyba. Tiesa, žodis „svarstė" gal kiek per skambus, mat nutarta, kad atsakymą iniciatoriams suraitys Seimo kanclerė, o jame bus nurodyta referendumų organizavimo tvarka, kuri ir šiaip visiems žinoma.
Kam iš viso reikia šaukti referendumą, jei žmonės gali skiepytis, bet gali ir nesiskiepyti, mat vakcinacija nėra privaloma? Z.Vaišvila paaiškino, kad tik formaliai ji nėra privaloma.
„Jau atviru tekstu kalbama, kad iš tikrųjų ji bus privaloma, jei asmenys norės turėti visas teises. Neslepiama, kad nesiskiepiję žmonės patirs įvairiausių apribojimų, negalės laisvai keliauti, lankytis kai kuriose įstaigose ir t.t. O ir medikams sakoma, kad nepasiskiepiję jie negalės dirbti taip, kaip pasiskiepijusieji. Todėl šiuo klausimu būtina atsiklausti Tautos", - akcentavo signataras.
Tačiau jis nurodė ir daug kitų priežasčių, kodėl reikia referendumo, ir dar priminė priešistorę.
„Viešai skelbiama, kad testai dėl viruso COVID-19 pradėti gaminti 2020 m. sausio 23 d. ir kad nustatyta tvarka jie nesertifikuoti. 22 mokslininkų tarptautinė grupė, atlikusi tyrimus, paskelbė šiems testams naudojamų reagentų patikimumą ir nustatė, kad net apie 97 proc. jų nenustato tikros diagnozės. Tą pripažino ir Pasaulio sveikatos organizacija. Gamintojai taip pat pripažino, kad testai ne tam skirti, o ir sukurti jie buvo pernai sausį, kai pačioje Kinijoje tebuvo užfiksuotos 6 mirtys nuo COVID-19. Sukurti teoriškai, modeliuojant reikalą kompiuteriu, todėl testai yra visiškai nepatikimi ir jų pagrindu visuomenei pateikiami išpūsti sergamumo skaičiai.
Lietuvoje praktiškai nebenustatinėjami kiti virusiniai susirgimai. Beveik visi virusiniai susirgimai, identifikuojami pagal analogiškus ir panašius požymius, klaidingai priskiriami susirgimams COVID-19 virusu. Nuorodas į tai nusiuntėme ir prezidentui, ir Seimui. Na, žinome, kad prezidentas yra neveiksnus, todėl atsakymo ir nelaukiame, todėl kreipėmės į Seimo valdybą. Tačiau ji, pasirodo, kreipimosi net nesvarstė", - stebėjosi Z.Vaišvila.
Anot jo, yra ir kita medalio pusė.
„Pradėtas masinis Lietuvos gyventojų skiepijimas vakcinomis, kurios nustatyta tvarka ne tik nepatikrintos, bet ir yra eksperimentinės. „Pfizer" ir „BioNTech" pripažino, kad tyrimai dėl vakcinos nėra baigti.
Pagrįstai manome, kad esant nepatikimai viruso COVID-19 testavimo situacijai, dėl ko šiai ligai priskiriami susirgimai kitomis virusinėmis ligomis, taip pat siekiant masiškai paskiepyti Lietuvos žmones eksperimentinėmis ir nustatyta tvarka nepatikrintomis vakcinomis (kurios net nėra tikros vakcinos, nes yra sukurtos genų inžinerijos technologijomis, kurių produktai nežinomais ir neištirtais būdais turės įtakos žmogaus genetikai), pažeidžiama Konstitucija. Mūsų Tauta tampa eksperimento subjektu", - įsitikinęs signataras.
Jo teigimu, masinis eksperimentas su lietuvių Tauta ir jos likimu yra vienas svarbiausių valstybės bei Tautos gyvenimo klausimų, kurie turi būti sprendžiami referendumu, ką nurodo Konstitucijos 9 straipsnis.
„Nepagrįsti pavienių politikų ir jų patarėjų vieši bravūriški pareiškimai apie galimai saugias vakcinas, nepagrįsti moksliniais faktais, diskredituoja valstybės institucijas ir yra neatsakingas piktnaudžiavimas valstybinės valdžios vardu ir galiomis, veikimas prieš Tautą be jos valios", - pabrėžė Z.Vaišvila.
Signataras akcentavo ir dar vieną dalyką - net sovietmečiu nebūdavo skiepijami sergantys žmonės.
„Jei susloguodavau, skiepus atidėdavo. O dabar ar kas nors prieš skiepijant tikrina, ar žmogus serga? Netikrina", - piktinosi jis.
Pasak pašnekovo, geriausiu atveju atliekami jau minėti nepatikimi testai, tačiau net kraujo tyrimų daryti nesivarginama. Ir jis netiki, kad patys politikai nežino apie testų nepatikimumą. Z.Vaišvila priminė parlamentarės Rimantės Šalaševičiūtės pavyzdį - jos testas iš pradžių buvo neigiamas, po to - teigiamas, po to - vėl neigiamas.