respublika.lt

Pusė Iš VVTAT patikrintų „gleivių žaislų“ – nesaugūs

Publikuota: 2023 lapkričio 20 16:48:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Pixabay nuotr.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) užbaigė „gleivių žaislų“ (angl. slime) tikrinimo programą, kurios tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami šios kategorijos žaislai būtų saugūs ir atitiktų numatytus reikalavimus.

 

Programos metu VVTAT Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionų rinkos priežiūros skyriai atrinko daugiau kaip dešimt gleivių žaislų, kurie buvo išsiųsti atlikti bandymų į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją.

Nustatyta, kad pusės tirtų gleivių žaislų bandinių cheminės savybės neatitiko nustatytų reikalavimų, t. y. gleivių masėje išmatuota boro vertė viršijo Žaislų saugos techniniame reglamente nustatytą boro išsiskyrimo iš žaislo ribinę 300 mg/kg vertę.

Atsižvelgiant į tai, kad boras gali pakenkti žmogaus sveikatai, konstatuota, kad šie gaminiai vaikams kelia pavojų apsinuodyti.

VVTAT uždraudė tiekti į rinką šiuos pavojingus gaminius, įpareigojo pašalinti juos iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingus gaminius laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, taip pat įspėti vartotojus apie riziką bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

Atsižvelgiant į vykdytos Programos rezultatus, planuojama toliau tikrinti šios kategorijos žaislus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s