respublika.lt

Psichologinio karo frontuose klesti tik sukčiai Komentuoja Audrius BUTKEVIČIUS (56)

2021 spalio 10 14:45:00
Ričardas ČEKUTIS

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai" komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS.

×
nuotr. 1 nuotr.
Kol konflikto šalys intensyviai treniruojasi ir ginkluojasi, Lietuvos valdžia perka „auksinius“ šaukštus. EPA-Eltos nuotr.

 

- Vadinamieji žmogaus teisių gynėjai šią savaitę surašė ataskaitą, kad Prancūzijos Kalė uoste policija blogai elgiasi su nelegaliais migrantais ir net drįsta ardyti jų pastatytas palapines bei pašiūres... Kodėl tie „žmogaus teisių gynėjai" neapgyvendino nė vieno migranto pas save, o tik nuolat skundžia įvairių šalių vyriausybes Briuseliui? Ką jiems būtų galima atsakyti?

- Pirmiausia tie „žmogaus teisių gynėjai" turėtų pasiimti po kastuvą ir eiti kasti duobių vadinamųjų pabėgėlių gamtiniams reikalams... Kadangi jie naudotis normaliu tualetu nemoka, tai gražusis Kalė uostas, tikėtina, atrodo nelabai kaip - čia „žmogaus teisių gynėjams" tikrai atsirastų kur kas naudingesnės veiklos, nei beprasmiškų ataskaitų ir skundų rašymas. Dabar esu Libane ir ką tik prakeliavau per didelę Artimųjų Rytų teritorijos dalį, todėl puikiausiai suprantu, į ką netrukus pavirs nuostabus Kalė miestas... Konstatuokime faktą: „žmogaus teisių gynėjai" yra puikiai valdoma ir gerai apmokama publika, kaip apmokami vadinamieji influenceriai, pasakojantys apie begalinį viruso pavojingumą ir neišpasakytą vakcinavimo gėrį... Mes susiduriame su psichologinio karo operacijomis, kurios vykdomos prieš Europą, kaip visumą. Nesakau „prieš „Europos Sąjungą", nes ES šiandien taip pat yra užgrobta maoistų ir kitų kairiųjų pamišėlių. Tol, kol prancūzų valdžia neišvarys „žmogaus teisių gynėjų" kasti lauko tualetų Europą užplūdusiems vadinamiesiems pabėgėliams, tol niekas ir nesikeis. Beje, palinksminsiu mūsų skaitytoją tokiu faktu: šiandien prie Lietuvos sienos „žiauriai kankinasi" penki „pabėgėliai" iš Libano, kurie rašinėja raštus, kaip jiems ten sunku. Kadangi paskutines 5 dienas leidžiu Libane, galiu pasakyti, jog niekur taip skaniai nevalgiau ir radau ten gausybę įdomių veiklų, kuriomis galėtų užsiimti tie „pabėgėliai" savo šalyje, jeigu jie negalvotų, jog geriau yra maitintis iš Čekučio ar Butkevičiaus kišenės tolimoje šaltoje šalyje. Todėl tiek mūsiškiams, tiek prancūzams iš kadaise gražaus Kalė miesto rekomenduočiau pasiimti storą gumbuotą lazdą ir gerai išvelėti kupras tai veltėdžių ir valkatų gaujai...

- Tuo metu sakoma, jog padėtis ir ties Lenkijos-Baltarusijos siena prastėja, nelegalių migrantų daugėja, o lenkai jau padidino kariuomenės kontingentą pasienyje. Tikėtina, ir prie mūsų sienos Baltarusijos pusėje nelegalų gretos tankėja, o tiek mūsų, tiek lenkų valdžia paskutiniais žodžiais keikia „žiaurų Baltarusijos režimą". Kaip tą „režimą" sutramdyti? Kur buvo padarytos klaidos, kad viskas pasisuko tokia linkme?

- Mes neseniai turėjome labai veiksmingą galimybę - pademonstruoti Aliaksandrui Lukašenkai, kad jis yra rimta alternatyva Rusijai... Kaip suprantame, net ir šiandien Batka iš paskutiniųjų rodo dantis Vladimirui Putinui ir gina savo asmeninį suverenitetą. Žinoma, jis yra šunsnukis net ir kai kuriems saviems žmonėms. Tačiau įvairių tyrimų, kuriais aš vadovaujuosi, duomenimis, didesnė dalis baltarusių (tokių yra daugiau nei 60 proc.) svajoja apie draugystę ir įvairiapusį bendradarbiavimą su Rusija, o labai įtikėjusi baltarusių dalis sako, jog jų šalyje - viskas tvarkoje. Mūsų bei ES propagandai tokie duomenys nelabai tinka, bet tai yra faktas. Todėl aš dar kartą sakau, kad Lietuvos ir Lenkijos politika Baltarusijos atžvilgiu yra arba idiotizmas, arba visiškas negebėjimas suvokti, kaip reikia vairuoti valdantiesiems politikams patikėtą laivelį, arba tai yra savo valstybių interesų išdavikų veikla, už kurią turėtų būti skaudžiai baudžiama. Šio gaivalo, ką turime savo pasienyje, galėjo ir nebūti, o mes būtume ir toliau puikiai eksploatavę Baltarusijos galimybes, jeigu ne minėtų „demokratijos entuziastų" veikla. Todėl šiandien mes, užuot sėmę pinigus iš baltarusių, esame priversti su jais kovoti ir kito kelio, nei politinės prievartos naudojimas, nebus. Tai ves tik į konfrontacijos gilėjimą. Tai savaime didins nestabilumą ir nesaugumą visame regione, ypač artėjančio konflikto tarp JAV ir Kinijos metu. Tai gali būti nesuvokiama tik tokiems veikėjams, kaip anūkas ar į jį panašiems...

- NATO pranešė, kad atėmė aštuonių Rusijos misijos prie Aljanso narių akreditaciją ir pavadino juos nedeklaruotais Rusijos žvalgybos pareigūnais. Naujo konflikto pradžia ar senojo tąsa?

- Akivaizdu, tai yra vienas iš nenumaldomai artėjančio globalaus konflikto epizodų. Jis neturi savarankiškos reikšmės bei kito paaiškinimo, kaip tik senojo globalaus konflikto kontekste. Norintiems geriau suprasti, priminsiu, kad Antrojo pasaulinio karo metais amerikiečiai grūdo savo piliečius japonus į koncentracijos stovyklas, kad net dūmai rūko.... Taigi mes dabar artėjame prie panašios fazės. O diplomatų išmetimas lauk greitai gali atrodyti tik kaip linksmi juokeliai...

- Kinai taip pat paskelbė, kad esame ant didelio karo slenksčio...

- Jie žino, ką sako. Bet aš atkreipčiau dėmesį pirmiausia į mūsų valdžią, kuri puikiai suvokia, kad konfliktas tarp Kinijos ir JAV artėja milžiniškais tempais tiek dėl Taivano, tiek dėl Pietų Kinijos jūros. Kai visi ginkluojasi it pasiutę, Lietuva neturi net priešlėktuvinės gynybos, išskyrus kelias senovines „ragatkes", kurias lyg išmaldą davė mūsų sukčiams, kurie visą laiką patys pirko tik „auksinius" šaukštus... Galiu drąsiai pasakyti, kad būdamas ministru aš važinėjau senutėlėmis paveldėtomis ar iš rusų atimtomis mašinomis, bet pirkau ginklus, įskaitant ir laivus su priešlėktuvinės gynybos sistemomis, kurias šiandien modernizavus Lietuva turėtų bent kažką... Deja, vėliau atėję niekšeliai supjaustė laivus ir sunaikino priešlėktuvinės gynybos sistemas, tačiau nenusipirko nieko naujo. Šiandien mes einame į konfliktą, erzindami kaimyną plikomis rankomis, neturėdami ničnieko, kai tuo metu Baltarusija turi mažiausiai 4 kompanijas, kurios modernizuoja savo priešlėktuvinę gynybą. Šiame artėjančiame Kinijos ir JAV konflikte reikia suvokti mūsų poziciją, kuri yra labai prasta, ypač dėl to, kad turime tokią apgailėtiną valdžią...

- Dabar daug kalbama apie klimato kaitą ir keistai sutampa, kad tuo pat metu brangsta energetiniai ištekliai. Ar galima susieti šiuos du dalykus? Gal tiesiog sukčiai, valdantys energetinius išteklius, gudriai naudojasi politikų kalbomis ir specialiai kelia kainas? O gal politikai daug šneka apie klimato kaitą todėl, kad juos remiantys protingi dėdulės jiems primygtinai pataria taip kalbėti?

- Na, kai dėl miško gaisro sudega tavo namai arba kai ant tavo galvos iškrenta keturguba mėnesio norma lietaus, kuris nuneša tavo namus lauk, žinoma, lengvai galima patikėti „Dievo rykšte" ar kitais mitologiniais siaubais. Tačiau dėl klimato atšilimo aš neturiu kategoriško atsakymo. Žinau, kad nuolat dega Sibiro taiga ar Kalifornijos miškai, žinau, kad tūkstančiais kvadratinių kilometrų kertamos džiunglės Amazonėje, taip pat masiškai naikinami miškai Afrikoje ar net Lietuvoje. Tuo pat metu mokslininkai šaukia apie klimato atšilimą bei miškų ir džiunglių svarbą klimato išsaugojimui. Matome visišką veiksmų ir žodžių disonansą, todėl arba mus valdo totalūs idiotai (kuo aš tikrai tikiu), kurie leidžia naikinti visa, kas natūraliai mažintų šiltnamio efektą, arba mus dar kartą apgaudinėja, suvokiant, kad degančių miškų bei veikiančių vulkanų išskiriamas CO2 kiekis, lyginant su žmogaus veikla, yra nelyginamas jokiomis proporcijomis - žmogaus veikla šiuo požiūriu yra juokingai menka... Kitaip sakant, vyksta gamtos procesai, kuriuose žmogaus vaidmuo neproporcingai iškeliamas, bet tai visiškai nereiškia, jog neturime rūpintis ekologija. Mes neturime būti apgaudinėjami. Mano nuomone, niekas neturi atsakymo dėl klimato kaitos priežasčių, tačiau turime gudrius sukčius viso pasaulio vyriausybėse, tarp jų ir Lietuvos, kurie puikiai išnaudoja žmonių baimes. Klimato kaitos baimė naudojama taip pat efektyviai, kaip ir COVID-19 baimė. Psichologinio karo operacijose yra būtinybė laikyti priešininką nuolatinėje baimėje ir strese, kartais kyštelėjant pasiūlymą „išsigelbėti" - tai ir yra viena pagrindinių šio karo technologijų, todėl čia įtarčiau manipuliaciją mūsų sąmone. Žinoma, tai lygiagrečiai veikia su totaliniu idiotizmu, kuris klesti ir bujoja, nes tie žmogeliai, sėdintys vyriausybėse, kerta šaką, ant kurios patys sėdi su savo vaikais. Užduokime sau klausimą: kaip suderinti totalinį Lietuvos miškų naikinimą ir tuo pat metu demonstruojamą rūpestį į aplinką išmetamu CO2 kiekiu? Pasirodo, tai nesunkiai suderinama net vienos ministerijos kabinete...

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (56)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PARODA: Ketvirtadienio vakarą Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus padalinyje – A. ir P. Galaunių namuose bus atidaryta paroda „Moder… Kas? Kauno modernizmas! Ir architekto profesija“ atidarymas.
  • PATYČIOS: Prancūzijos parlamentas trečiadienį pradėjo nagrinėti įstatymo projektą, pagal kurį už patyčias mokykloje būtų baudžiama iki trejų metų kalėjimo.
  • AUTOMOBILIAI: Lietuvoje sausio-lapkričio mėnesiais įregistruota apie 32.900 naujų lengvųjų automobilių – 15,2% mažiau nei atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais (38.820).
  • VAKCINACIJA: Europos Sąjungai laikas „pamąstyti apie privalomą vakcinaciją“ nuo COVID, trečiadienį sakė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, nors ir pabrėžė, kad nuspręsti turi valstybių narių vyriausybės.
  • PRITARĖ: Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pasienyje su Baltarusija dar mėnesiui pratęsti nepaprastąją padėtį.
  • GINČAS: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nagrinės vienos didžiausių šalies verslo grupių „Vilniaus prekyba“ ir jos smulkiojo akcininko Mindaugo Marcinkevičiaus ginčą dėl 81,25 mln. Eur žalos už bandymus stabdyti prekybos centrų „Akropolis“ pardavimą.
  • DERYBOS: Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė norįs tiesioginių derybų su Rusija, skirtų užbaigti aštuonerių metų karą su prorusiškais separatistais jo šalies rytuose.
  • PELNAS: Bankininkystės grupė „Citadele“ per 9 šių metų mėnesius uždirbo 44,7 mln. Eur, kai prieš metus tą patį laikotarpį fiksuotas 20,5 mln. Eur nuostolis.
  • PRATĘSIAMA: Austrija antradienį dar dešimčiai dienų pratęsė šalyje įvestą visuotinį karantiną.
  • BRANGIAUSIAS: Izraelio uostamiestis Tel Avivas, anot britų žurnalo „The Economist“ atliktos analizės, yra brangiausias pasaulio miestas.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar vaikai turi turėti galimybę nuspręsti skiepytis be tėvų sutikimo?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Visuomenėje nuolat sklinda kalbos apie „purškiančius” lėktuvus. Kaip manote, ar tai tiesa?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +5 C

-2 +3 C

 

-10 +3 C

0 +6 C

-3 +2 C

 

-3 0 C

0-12 m/s

0-13 m/s

 

0-6 m/s