respublika.lt

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl partizaninio judėjimo dalyvio Juozo Aleksos mirties

Publikuota: 2023 kovo 30 20:29:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Gitanas Nausėda. Eltos nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl partizaninio judėjimo dalyvio, pogrindžio aktyvisto, politinio kalinio, Norilsko kalinių sukilimo dalyvio Juozo Aleksos mirties, rašoma Prezidentūros pranešime.

 

Šalies vadovo teigimu, J. Aleksos, turėjusio Balandžio slapyvardį, gyvenimo ir kovos kelias yra mus jau, deja, paliekančios kartos žygdarbio dalis, atspindinti kainą, sudėtą už Lietuvos laisvę.

„J. Aleksa nuo pat jaunų dienų nedvejodamas pasiryžo kovoti už Tėvynės laisvę. Sulaukęs vos keturiolikos tapo partizanų ryšininku. Jaunojo laisvės kovotojo nepalaužė nei areštas, nei tardymai ir kankinimai, nei kalėjimai Lietuvoje ir Sibire. Tai vienas iš mūsų tautos didvyrių, kurio vardas bei darbai niekuomet nebus pamiršti“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovas reiškia užuojautą velionio šeimai, artimiesiems, draugams ir bendražygiams.

Už aktyvią pogrindžio veiklą ir dalyvavimą Norilsko kalinių sukilime J. Aleksa buvo apdovanotas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu, jam suteiktas kario savanorio statusas. Šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Prezidento G. Nausėdos dekreto J. Aleksa buvo apdovanotas Vyčio kryžiaus ordinu.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Dienos klausimas

Kaip manote, ar nuo 2025 m. sausio 1 d. mokytojų profesija tikrai taps prestižine?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +17 C

+9 +17 C

 

+10 +17 C

+19 +23 C

+21 +23 C

 

+19 +22 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s