Premjerė Ingrida Šimonytė veikiausiai retai užsuka į parduotuves ar turgus pirkti maisto, nes netiki parlamentarų pastebėjimais, kad jis Lietuvoje savo kainomis lyderiauja tarp daugumos Europos šalių.
„Niekam ne paslaptis, kad mūsų maisto produktų kainos Europoje lyderiauja. Lenkiame ne tik Lenkiją, Vokietiją, Skandinavijos šalis, bet ir Didžiąją Britaniją. Tikiuosi, jūs žinote, kad Lietuva visoje ES yra lyderė tarp sparčiausiai mažėjančio mėsos sektoriaus. Atkreipsiu dėmesį, kad per pastaruosius dešimt metų Lietuvoje galvijų skaičius sumažėjo 14 proc., kiaulių - 35 proc., tuo metu Lenkijoje padidėjo 18 proc. Kodėl nėra imamasi jokių priemonių suvaldyti ar pristabdyti tokį nuosmukį? Apskritai, kas jums yra? Ar gyvulininkystė nepatenka į šios Vyriausybės prioritetų sąrašą? Buvo daug bandymų gauti atsakymą iš žemės ūkio ministro, bet, deja, nesėkmingai.
Gal pagaliau, premjere, galėtumėte pateikti atsakymus, kodėl taip vyksta ir kaip jūs vertinate tokias tendencijas?", - premjerės Ingridos Šimonytės Seime pasiteiravo parlamentaras Aidas Gedvilas.
Tačiau ministrė pirmininkė Seimo nario teiginiais suabejojo.
„Tiesą sakant, jūs čia tiek daug dalykų sudėjote, kad man yra labai sudėtinga į jūsų klausimą atsakyti. Kokį jūs maisto produktą pasiėmėte suabejojo kokios valstybės parduotuvėje ir su kokiu maisto produktu lyginote Lietuvos parduotuvėje? Taip, Baltijos valstybėse praėjusiais metais maisto produktų kainos (visose) augo, ko gero, sparčiausiai ES, nors yra valstybių, kuriose jos augo ir sparčiau. Vis dėlto Lietuvos bankas yra atlikęs labai neblogą analizę ir tas kainų augimo priežastis neblogai paaiškino. Jūs turbūt neįtarinėsite, kad mes kažkaip Lietuvos banką paveikėme, kad ta analizė būtų atlikta.
Beje, jei kalbame apie Lenkiją, aš norėčiau atkreipti jūsų dėmesį, kad, nepaisant visų tų dažnai čia mums pateikiamų labai gerų pavyzdžių, įvairių sprendimų, atleidimų nuo visų mokesčių, pinigų dalybų ir taip toliau, ir panašiai, infliacija Lenkijoje, šiaip, yra lygiai tokia pati kaip Lietuvoje, bent jau praėjusį mėnesį buvo. Lygiai tokia pati - 15,2 proc. Kovo mėnesio duomenys, Eurostatas nemeluoja - pasižiūrėkite. Mūsų balandžio mėnesio duomenys jau yra, lenkų duomenų nėra, bus kitą savaitę, tada pamatysime, galėsime pasilyginti.
Ne mano mada imti kažkokias atskiras anekdotines situacijas ir jas bandyti lyginti", - atkirto I.Šimonytė.
Ji ne visai suvokė, kuo maisto kainos susiję su tuo, kad Lietuvoje pamažu nyksta gyvulininkystė.
„Jūs čia rišote prie maisto, tada gyvulininkystės. Nelabai supratau, koks ryšys. Žemės ūkio gamyba Lietuvoje yra ir bus prioritetas. Vis dėlto tai, kad žmonės čia vertindami tą gamybą prisimena, kiek ko buvo Lietuvoje, nežinau, sovietmečio pabaigoje, ir mano, kad tiek pat turi būti dabar... Tarsi vartotojų įpročiai nesikeičia, tarsi ūkininkų pasirinkimai, kaip ūkininkauti, ar užsiimti gyvulininkyste, ar augalininkyste, nesikeičia, na, man atrodo, čia tokią diskusiją tikrai labai sunku profesionaliai turėti", - tiesiai neatsakė ministrė pirmininkė.