respublika.lt

Prekybos tinklai panaikino mamadienius

Publikuota: 2023 lapkričio 19 17:50:00, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi EPA-ELTA nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pažadėjo išsiaiškinti, kokie prekybos tinklai uždraudė darbuotojams naudotis teise į tėvadienius bei mamadienius, ir „dirbs ta kryptimi", kad pažeidimus užkardytų.

 

 

„Susitikimuose teko išgirsti tokią liūdną žinią, kad vienas iš prekybos tinklų praktikuoja priimdamas darbuotojus į darbą pasakyti, kad pas juos mamadienių nėra. Tai yra toms moterims, galbūt ir vyrams, tiesiog duodama iš anksto suprasti, kad jūs tiesiog nesinaudokite jums numatyta teise. Natūralu, kad jie greičiausiai ir nesinaudoja. Galima sakyti, kad jie tiesiog turi galimybę, bet faktiškai jos kaip ir nėra. Nesiskundžia. Suprantama, dažniausiai tai yra mažose gyvenvietėse, kuriose darbų pasirinkimas nėra didelis.

Tačiau gal yra galimybė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai imtis iniciatyvos turbūt padaryti darbuotojų apklausą, gal pavesti kažkokiai institucijai išsiaiškinti situaciją? Kadangi tokia situacija naudojasi gerai žinomi prekybos tinklai, aš manau, kad jiems tiesiog patiems sąžinė prabiltų žinant, kad jų rodikliai yra keistai nukrypę nuo normų, ir galbūt jie sutvarkytų tą situaciją net ir be baudų, o galbūt reikia ir įsikišimo jau rimtesnių institucijų", - ministrės per Seime vykusią Vyriausybės valandą pasiteiravo parlamentaras Vytautas Gapšys, tiesa, prekybos tinklų neįvardindamas.

M.Navickienė, naudodamasi proga, visiems darbuotojams priminė, kad mamadienis yra teisė, o visiems darbdaviams, kad suteikti mamadienį yra pareiga, kurios siūlo visiems laikytis.

„Dabar turbūt negalėtume išskirti, tiksliau, neatkreipti dėmesio į vieną svarbią aplinkybę, tai yra profesines sąjungas, kurios irgi galėtų būti kaip mūsų socialinis partneris papildomai įgalinant kiekvieną darbuotoją kovoti už savo teisę į mamadienį. Bet aš girdžiu, ką jūs sakote. Turėsiu omeny, atkreipsime dėmesį, ieškosime sprendimo. Mes pagalvosime, ar tai bus kažkokia apklausa, ar kiti metodai, bet tikrai noriu daryti viską, kad ir darbuotojai būtų tinkamai informuoti, kad turi tokią teisę, o darbdaviai maksimaliai laikytųsi savo pareigos suteikti. Privačiame sektoriuje dar vis dėlto stebime, kad nėra galbūt norimas rezultatas ne tik šioje srityje, kurią jūs paminėjote, bet ir kitose. Tai dirbsime ta kryptimi", - žadėjo ministrė.

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
35
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s