Prancūzijos Vyriausybė nusprendė atšaukti planuojamą didžiausio šalyje Paryžiaus Šarlio de Golio oro uosto plėtrą, teigia ekologijos ministrė Barbara Pompili.
Oro uosto pajėgumų plėtra neatitinka kovos su klimato kaita tikslų, laikraščiui „Le Monde“ sakė B. Pompili.
Taigi, Vyriausybė nurodė oro uosto operatorei ADP atšaukti dabartinį projektą ir „pristatyti naują projektą, kuris geriau atitiktų su klimato kaita ir aplinkosauga susijusius tikslus“.
Prieš savaitę Paryžiaus teismas byloje nusprendė, kad Prancūzijos valstybė yra atsakinga už nesugebėjimą imtis pakankamų kovos su klimato kaita priemonių.
Projektu, kurio atsisakyta, siekta iki 2037-ųjų pastatyti ketvirtąjį oro uosto terminalą, kuris leistų aptarnauti papildomai 40 mln. keleivių per metus.
B. Pompili projektą vadino pasenusiu, nes jis neatitinka Vyriausybės aplinkosaugos politikos ir aviacijos sektoriaus poreikio „visiškai pereiti prie žaliųjų ateities orlaivių“.
Apie 7–9 mlrd. eurų vertės projektui jau priešinosi aplinkosaugos aktyvistai ir vietos politikai bei Nacionalinės aplinkosaugos agentūra, kurių teigimu šis projektas nepadeda saugoti klimato.
„Le Monde“ žiniomis, Vyriausybė nenori, kad naujajame projekte būtų numatyta oro uosto pajėgumų plėtra.
„Mums visada reikės lėktuvų, tačiau turime judėti prie protingesnio oro transporto naudojimo ir sumažinti šio sektoriaus šiltnamio dujų taršą“, – sakė B. Pompili.
Dėl COVID-19 pandemijos staigiai sumažėjęs skrydžių keleivių skaičius paskatino transporto ministrą Jeaną-Baptiste'ą Djebbari pareikšti, kad oro uosto pajėgumų didinimas šiuo metu yra „įžūliai drąsus žingsnis“.