Redakcijai parašęs anonimu norintis likti vyras tikino druskoje aptikęs smulkių stiklo dalelių. Tačiau specialistai aiškina, jog tai visai ne stiklas.
Anonimiškumą panoręs išsaugoti „Vakaro žinių" skaitytojas pasidalino savo pastebėjimais apie tai, ką rado parduotuvėje pirktoje druskoje. Savo pasakojimą jis papildė nuotraukomis.
„Galbūt galite atkreipti visuomenės ar atitinkamų tarnybų dėmesį į tai, kad įsigytoje druskoje radau... smulkaus stiklo. Aptikau jį visai netyčia. Galite patys nusipirkti įvairių rūšių druskos ir padaryti elementarų eksperimentą: kelis šaukštelius druskos paprasčiausiai ištirpinti vandenyje ir atsargiai nupylus pažiūrėti kas liks. O lieka keistos priemaišos. Tarp šitų priemaišų, gal nuotraukose ir nelabai matysis, bet yra skaidraus stikliuko. Panašaus į tą, kuris būna sudaužius, tarkim, stiklinę. Vizualiai sunkiai įžiūrima, bet perbraukus ranka nesunku pajusti mikrošukeles. Mes į tai atkreipėme dėmesį todėl, kad pagamintame su šia druska maiste ėmė jaustis stiklas - kramtant jis traškėjo ir ganėtinai garsiai", - teigė skaitytojas.
Situaciją paprašius pakomentuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), šios institucijos atstovai išsakė kiek kitokį požiūrį.
„Vartotojai tirpinamoje druskoje kartais pastebi į stiklo daleles panašių kristalų, nes druska yra kristalinis produktas. Ją daugiausia sudaro natrio chloridas (ne mažiau kaip 97 proc.). Nors druska (natrio chloridas) gerai tirpsta vandenyje, tačiau atsižvelgiant į tai, kad druska yra išgaunama iš jūros, požeminių akmens druskos telkinių, likusią dalį gali sudaryti (ir sudaro) natūralūs antriniai produktai. Jų, priklausomai nuo kilmės ir druskos gamybos būdo, gali būti įvairūs kiekiai - pvz., kalcio, kalio, magnio ir natrio sulfatai, karbonatai, bromidai bei kalcio, magnio ir kalio chloridai.
Kai kurie iš šių antrinių junginių taip pat yra balti ar bespalviai kristalai arba kristaliniai milteliai iš kurių ne visi yra tirpūs vandenyje, pvz., kalcio karbonatas, natrio karbonatas, magnio karbonatas ir pan."
VMVT taip pat nurodė, kad įsigijus nekokybišką produktą apie tai reikėtų informuoti pardavėją.
„Jeigu vis tik nutiko taip, kad vartotojas pastebėjo, jog jo įsigyta valgomoji druska yra nekokybiška, tai jis, visų pirma, gali (turi) kreiptis į pardavėją. Šiam, pridėjus įsigijimo čekį, pateikiamas rašytinis arba žodinis prašymas dėl nekokybiškos prekės pakeitimo ar grąžinimo. Tai gali būti padaryta prekės pirkimo vietoje ar kitoje, pardavėjo nurodytoje ir vartotojui patogioje, vietoje", - paaiškino VMVT atstovai. Taip pat jie patikino, kad institucija pranešimų apie panašius atvejus nėra gavusi.