respublika.lt

Pikete prie Seimo reikalauta stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą

Publikuota: 2023 rugsėjo 28 13:40:58, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 8 nuotr.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Ketvirtadienį Seimo prieigose - kone visą dieną truksiantys protestai ir mitingai. Nuo ryto čia rinkosi šeimų atstovai, prašantys atšaukti visuomenėje pasipiktinimą sukėlusią Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą. Per pietus čia ketina rinktis priešingas nuomones dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo nuostatų turinčios organizacijos, tarp kurių ir LGBT atstovai.

 

Piktinasi eksperimentais su vaikais

Dar prieš rytinį Seimo posėdį, prie Seimo susirinko šeimų ir tėvų organizacijų atstovai, raginantys stabdyti naująją mokyklose pradėtą dėstyti programą.

„Gyvenimo įgūdžių ugdymo programa (pradėta įgyvendinti pirmiau, nei parengti šio dalyko mokytojai. Tai reiškia, kad su mūsų vaikais yra eksperimentuojama - pedagogai gyvenimo įgūdžių dalyko mokys be tinkamo pasirengimo ir mokysis iš savo bei kolegų klaidų.

Visuomenei svetima pasaulėžiūra grįstas mokomasis dalykas atsirado privalomame ugdymo turinyje, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai ignoruoja šeimų organizacijų pasiūlymus ir net neįtraukia jų į diskusijas. Tai reiškia valstybės sankcionuotą moralinį diktatą, tuo pačiu ignoruojant net tėvų prigimtinę Konstitucijoje įtvirtintą teisę auklėti vaikus pagal savo moralinius įsitikinimus. Todėl mes, šeimas ir tėvus atstovaujančios organizacijos, reikalaujame nedelsiant stabdyti programą ir nutraukti neteisėtą socialinį - ideologinį eksperimentą su mūsų vaikais", - sako organizatoriai.

Ketvirtadienio rytą prie Seimo esančioje Nepriklausomybės aikštėje susirinkę protestuotojai kėlė plakatus su užrašais: „Ministre, kiek yra lyčių? Vėl tos geometrinės progresijos...", „Gyvūną valdo instinktai, žmogų - valia", „NE eksperimentams su vaikais", „Ugdyti, o ne seksualizuoti", „Vaikams vaikystę, pedofilams kartuves", taip pat - „Seimo nary, nebūk okupacinės gender ideologijos kolaborantu".

„Naujoji programa kelia tikrai daug klausimų - nežinome jos turinio, ko mokys mūsų vaikus, be to ir psichologinis jos pagrindas kelia klausimų, ar mokytojas neturės tapti psichoterapeutu klasėje. Daug yra rūpesčių ir klausimų. Todėl prašome stabdyti šios programos vykdymą", - sakė Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos vadovė Violeta Vasiliauskienė.

Ji pažymėjo, kad, asociacijos vertinimu, Gyvenimo įgūdžių programa yra vienas iš bandymų įvesti priešingą svetimą šeimoms pasaulėžiūrą bei švietimo nuostatas: „Programos turinys skleidžia gender - lyties tapatybės - ideologiją, teigiančią, kad lytis gali būti pasirenkama. Taip pat 7 klasės mokiniams kalbama apie kontracepciją, lytinis potraukis siejamas tik su malonumu ir lytiškai plintančių infekcijų vengimu. Šitos nuostatos - visiškai priešingos iš turinio ugdymo išstumtai sveikatos, lytiškumo ir ugdymo rengimo šeimai programai".

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad susirūpinti verčia ir švietimo sistemos pasirengimas naujos programos įgyvendinimui.

„Girdime, kad programos įgyvendinimui nepasirengta, nėra kvalifikuotų šio dalyko pedagogų, nėra parengtos tinkamos pedagoginės priemonės. Nenorime leisti eksperimentuoti su savo vaikais ir leisti išbandyti programą, kuriai visiškai nepasirengta", - teigė V.Vasiliauskienė.

Pasirodė ir Seimo nariai

Proteste pasirodė ir Seimo narių - „valstiečiai" Aurelijus Veryga, Aušrinė Norkienė, Valius Ąžuolas, Robertas Šarknickas, Dainius Kepenis, Rimantė Šalaševičiūtė, Ligita Girskienė, Stasys Tumėnas, Giedrius Siurplys, Algimantas Dumbrava. Taip pat Petras Gražulis, Mišrios Seimo narių grupės atstovas Aidas Gedvilas, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos" narys Linas Kukuraitis.

Protestuotojus pasveikino ir vienas iš Nacionalinio susivienijimo lyderių Vytautas Sinica.

„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija oficialiai atsakė, kad Gyvenimo įgūdžių programa stabdoma nebus. Vadinasi lytinį švietimą dėstys iš „Įvairovės ir edukacijos namų" metodinės medžiagos, pagal tik jiems iš visuomenės dalyvaujant parengtas rekomedacijas, o dėstys jų lektorių kursus išklausę mokytojai.

Viskas pagal liniją, kai bet kas norintis yra šeima, lytys pasirenkamos, o svarbiausia žinoti tik du dalykus: sutikimą ir kontracepciją. Bus mokytojų, kurie neklausys, mokys savaip, bet tuo negalima kliautis ir net nesąžininga prieš pačius mokytojus - tai jų kišimas po volu, kai valdžios pozicija aiški (o kiek yra lyčių - neaišku)", - sakė jis piketo išvakarėse kviesdamas jame dalyvauti tėvus.

Primename, kad internete šiuo metu renkami parašai po peticija, prašančia stabdyti naująją programą. Taip pat Seime yra rengiamas kreipimasis į teismą. Organizacijos taip pat yra pasiuntusios raštą Seimo švietimo reikalų komitetui, kad dėl programos būtų atliktas parlamentinis tyrimas. Taip pat Seimo opozicinės frakcijos praėjusią savaitę įregistravo projektą, kuriuo siūlo iš gyvenimo įgūdžių programos išbraukti lytiškumo ugdymo dalį ir integruoti ją į dorinį ugdymą, kad tėvai galėtų pasirinkti, ar vaikui mokytis pagal tikybos, ar pagal etikos pamokoms pritaikytą programą.

Programą yra sukritikavęs ir šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Jis neseniai ragino įvertinti, ar šiuo metu Lietuvoje yra pakankamai mokytojų, galinčių įgyvendinti naująją programą. Jis užsiminė, kad, jei nėra pedagogų, kurie mokytų programoje numatytų dalykų, gyvenimo įgūdžių pamokų startą reikėtų vėlinti.

Susitiks LGBT atstovai ir jų priešininkai

Beje, kiek vėliau, apie vidurdienį prie Seimo turėtų pasirodyti ir kiti protestuotojai. Aktyvus pilietis Raimondas Šimaitis socialiniame tinkle buvo paskelbęs kvietimą į piketą „Pedofilijai nėra vietos Lietuvoje!". Renginio aprašyme rašoma, kad „Pedofilai reikalauja jog būtų panaikintas nepilnamečių vaikų apsaugos įstatymas ir jie nevaržomi, bei nebaudžiami galėtų lįsti prie mūsų vaikų. Mūsų vaikai tai ne pedofilų žaislai ir ne jų seksualinio pasitenkinimo objektas."

Tuo pačiu metu prie Seimo turėtų protestuoti ir LGBT atstovai. Lietuvos gėjų lygos rengiamame proteste prieš LGBT turinio cenzūrą. „Atėjo laikas įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą. Susitikime proteste ir paraginkime sprendimų priėmėjus panaikinti diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą, kuria remiantis ne kartą buvo apribota su LGBT bendruomene susijusi informacija.

Nebegalime pasyviai stebėti, kaip cenzūruojamos mūsų tapatybės, o moksleiviams remiantis šio įstatymo nuostata nepateikiama jokios su jų lytiškumu susijusios informacijos. Palaikykime Teisingumo ministerijos pastangas panaikinti diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatą, paraginkime Vyriausybę ir Seimo narius balsuoti už šią iniciatyvą ir išspręsti šią įsisenėjusią, žalą LGBT bendruomenei ir Lietuvos tarptautiniam įvaizdžiui darančią problemą", - skelbia organizatoriai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
72
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s